Sanat ve EğlenceLiteratür

Mikhail Lermontov "Çağımızın Kahramanı". Özet arsa ve

Kesinlikle on dokuzuncu yüzyılın en önemli yazarlarından biri Mikhail Lermontov olduğunu. Bir özet ait "Bizim Zamanın Kahramanı", eylemler Anlatı hakkında tutarsızlık masal ile karakterize edilen, onun en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilir. Ve iyi bir sebep. roman olarak, temel fikir Çağdaşlarının Lermantov üretimi açısından test edildiği ifade edilmiştir. "Kahraman Zamanımızın", kompozisyon en tamamen bize ana karakterin doğasını ortaya böyle bir şekilde inşa edildiği bir özeti, bu düzenleme için bütünlük ve tamlık sayesinde kazanmıştır, işin parçaları.

aşağıdaki gibi masalda, yani kronolojik hikayenin sırası düzenlenmiş olması gerekir: Birincisi, "Fatalist" ve ardından "Bella", ardından "Taman", ardından "Prenses Mary", "Maksim Maksimych" ve nihayet " dergi Pechorin için Önsöz. " Ama yazar okura düşünceleri anlaşılmasını kolaylaştırmak amacıyla, anlatının sırasını değiştirmek için seçtik. Bu psikolojik roman türü bize kahraman ruhunu göstermek için tasarlanmıştır çünkü tesadüfen düzen, bu iş için seçildi bozuk. bu seçilmiş Lermontov'un için uygun bir şekilde. defalarca hatta bu çağda, birçok eleştirmen tarafından denenmiştir analizi olan "Our Time Kahramanı", en derin psikolojik romanlarından biri olarak kabul edilir.

Yani anlatı ile başlayan anlatıcı Tiflis yolunda olduğu "Bela" bölüm, refakatçi Maxim Maksimych Çeçence Grigoriem Pechorinym ile ortak hizmet hikayesi kalesini korumak olduğunu söyledi karşılamaktadır. Onun anılarını merkezi Pechorin, genç teğmen, yerel bir prensin kızı gözü vardı ve ayrıca Azamat adlı onun küçük kardeşi, yardımı ile onu kaçırdı kurnaz nasıl hakkında bir hikaye olur. onun güzelliğini "Uysallaştırın" ve onunla memuru yakında yorgun ilişki, kendine aşık oldu. Maksim Maksimych zaten sorun önsezi. Ve aslında - Bela Kazbich macera sırasında atsız Pechorin bıraktı çaldı ve sonra kızı öldürdü.

Bu başkanı tarafından takip edilmektedir "Maksim Maksimych." anlatıcı olduğu sırasında kurmay yüzbaşı ile toplantıya Grigory Pechorin tanık olur bir psikolojik portre genç bir adam. Maksim Maksimych, soğukluk için Gregory kızgın, romanın büyük bir kısmını oluşturan anlatıcı Pechorin seyahat notlarını verir.

anlatıcı rolünde bölüm "Taman" zaten kör çocuk "Vater üzerinde" yaşayan yolları aşağı avcılık gece aynı şehirde gelir ve kumar onun eğilimi gösteren Gregory kendisi, duruyor. yardımcısı kaçakçı - bu karakter neredeyse bir kızla kavga ölür yüzünden.

bölümde "Prenses Mary" de eylemlerinin deney ve analiz için Petchorin tutku resimli. inatçılık Gregory arkadaşının duygularını Grushnitsky zarar vermek amacıyla, Mary adındaki akıllı kızın kalbini kazanmak için karar verir. Sonunda aralarında düello, ikinci kalıplar üzerinde. Bu bölümde, en net bir şekilde kahraman inatçılık ve onun karakterini Lermantov verdi yansıması olan tutkusunu, gözlemleyebiliriz. "Bizim Zamanın Kahramanı", karakterin eylemleri nedenlerini anlamamıza yardımcı olacak bir özetidir, yavaş yavaş bize zihin onun barış ortaya koymaktadır.

Pechorin Katillerin yakalama, Kazak yapar: Geçen hikayede, "Fatalist", yazarın nesil kayıp değil umudunu ifade ediyor. Bu Lermontov "Çağımızın Kahramanı" yazdı romanı, varır. Psikolojik eserlerin Özet yazarı içine koymak düşüncelerini açıklamak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.