KanunYasal Uygunluk

İmza Kod Çözme. belgeleri imzalamak nasıl

Her enstrümanın tasarımında kamu kurumları medet, ilgili memur çok önemli bir imza, kafa, yüz oynar. Bu bağlamda özel önem tam adıdır. Kavram devletimizin birçok vatandaşlarına yabancı unutulmamalıdır.

hukuk alaka

belge üzerinde imza kağıdı yasal öneme sahip sıradan bir parçası verir. Genellikle, ana metnin altında bulunur ve gerekli şartlardan biri olarak kullanılır. Biz bir belgenin gerekli tüm özellikleri önemini reytinge olsaydı, o zaman ilk yer, hiç şüphesiz, damga, imza veya diğer kimlik unsuru sebep olurdu. Sonuçta, birkaç karakter kağıt yasal anlamlı belgenin basit bir parçadan yapılmaktadır.

sorunu ışığında size imzalamak hakkı gibi böyle bir şeyi dikkate almak gerekir. Bu bizzat bir belge veya baskı tasdik yeteneğine sahip tüm görevlilerin yetkileri ifade eder. bu işareti not edin ve damga kağıdı onaylaması can Yetkileri iş tanımında yer verilmiştir sadece ilgili resmi yasal olarak ilgili. Bu kurallar genellikle, söz konusu kişilerin, organizasyon ve diğer kurucu belgelerinin hükümleri görev tanımları içinde bulunur. Buna ek olarak, patron imzalamak için yetki devri üzerinde bir karar verebilir.

Bu memur şirketin gelişiminde kilit isimlerinden olduğu için müdür imzası, özel dikkat gerektirir. yeniden yazdırmak için imkansız Anlamlı semboller, imzalı metinden kopuk olamaz.

sahne bileşimi

Başlangıçta belge tarihte yerleştirilen bir kural olarak, imza sağda, uzayıp gidiyor. Aşağıdaki öğeler bu hesapta dahil olduğunu unutmayın:

  • Şu ya da bu belgeyi imzalayan kişinin pozisyonu. Bu içermelidir kuruluşun adını. Metin karşılık gelen mühürler ile kurumun antetli ise bu gereklilik gerekli değildir.
  • Bir görüntü kişinin baş harflerini kısaltılır Kişisel imza,.
  • Tam adı, ad ve soyisimlerinin kastedilmektedir tam adı.

Direklerin ayrıntılar

sol kenar boşluğuna en yakın direğin adına yazılı belgelerin tescil kurallarına uygun olarak. şifre çözme gelince, belge düzeyinde son satırında belirtilir.

Metin ve ayrıntıları kuruluşun antetli ise, imza şifre çözme üst kısmında yer alabilir. Bu özellik varsa, daha fazla açıklama getirilmesi gerekmektedir.

"Konum" sütunu ile başlayan büyük harfle. metin her zaman bir nokta ile bitmeli. Belge metninin sonunda bir tablo her zaman tam isim ve personel uygun olarak kesinlikle işaret etmek önemlidir kişinin, başlığı olmalıdır olsa bile. Uygun açıklama yapmak zorundadır. personel departmanı böyle bir ticari sır teşkil imza kartı, personel, hem de bilgi olarak belgelerdir. Onlar iyi bir neden için özel bir iç güvenlik sınıflandırması var.

şirket adı gelince, o kişinin pozisyonuna merkezi bir konuma sahiptir.

kişisel imza günü

Kişisel imza belgeyi imzalayan kişinin isteklerine uygun olacaktır. Bu sahne her vatandaşın pasaport kağıt türüdür. o teoride söylenir böylece - tüm kuralları tarafından dekore bu işareti, içinde, aşağıdaki üç adıyla ilgili gereken ilk ismin harf ve olmaması gerektiğini bir bakış vardır. Ancak uygulamada, bu tür bir durum başvurusunu bulmamaktadır.

Devletin Birçok vatandaş örtülü imza çok daha zor taklit edilmesi olduğu gerçeği tarafından yönlendirilir. Bu bağlamda, kamu görevlileri, özellikle liderlik konumlarında, çok sayıda gelişiyor ve yuvarlak hatları kullanmayı deneyin. sorununa dikkat çeken sahte imzalar, birçok kişi bunun daha da zor olan bu "başyapıtlarından" deşifre unutur.

Belgenin imza Deşifre baş harfleri tam olarak ifşa etmektir. pasaport sunumu, elbette, gerekli değildir, ancak transkript içinde belirtilen ad ve soyadı ile tam uyum içinde yapılmalıdır. Bu demektir ki mektup "e", adı daha sonra açıklanmasını belgeleyen bir belge varsa Bu zorunlu olarak mevcut olması gerekir.

Milletvekili imzası

Çoğu zaman birçok milletvekilinin imzasıyla sorunlar var. Ve sorular endişe sadece Benzer bir takım ayrıntılara yerini tam adı bakın ama.

  1. örgütün başkanı küçük harflerle yazılır yerleştirin. Eğer kurum kültürü korumak Ancak, büyük harfle yazma yönetim pozisyonları uygundur.
  2. Kısaltmalar buna "vekil". Ve "vekil" değildir, bu belgelerde kabul edilir değildir.
  3. işten mesajları yapmaktan kaçının. Yani, eski güzel "baş muhasebeci" kimse çünkü muayene kuruluşlarının sayısının, ortakları arasında arasındaki yerini aldı.

Doküman birkaç kişiler tarafından imzalanır zaman

Belge yetkilileri bir dizi tarafından imzalanmış ise, kendi kişisel semboller birbirini altında tek bir sütunda düzenlenmiş. bir buçuk kullanarak basılı bir belge yaparken satır aralığı.

İlk belgeleri imzalamak olduğunu iş merdiveni, en yüksek basamağına bulunan bu kişiler, belgenin kimlik yukarıdan aşağıya geliyor. Metin eşit pozisyonların yetkilileri imzalamak için gerekli ise, isimleri aynı hat üzerindedir.

sözleşme konusuna giren işleri ortaklar veya taraflardan bir dizi imzalanır Benzer şekilde, ihtiyaç halinde bir belge yayınladı.

slash ret

memur belgeyi imzalamak yetkisi varsa, o zaman resmen görevlerini yerine getiren memur imzalamalıdır, hiçbir yoktur. Bu durumda, faaliyet gösterdiği mevcut konumunu, yanı sıra ilk isim ve soyisimlerinin belirtilir.

Bazen acil durumlar olabilir. Bu durumda, düzeltmeler elle ve bir bilgisayar kullanarak hem yapılabilir. Aksi takdirde, kişinin hareket gerçek konumunu gösteren bir belge değiştirme için gereklidir.

Kelime "İmza" "için" edat koyar ve aşağıdaki sonuçlara çizgi önce bu kabul edilemez. Böyle bir tutarsızlık kolayca mahkemelerde zorlanır.

imza Yeni bir tür

Dijital imza - nispeten yeni olan sahne belge, yavaş yavaş sokakta basit bir adam ve sıradan bir vatandaş olarak hayata girer ve ticari ve hükümet kuruluşlarının faaliyetlerinde gömülür. Bu sahne elektronik belge bilgi bozulmasını önler ve belirli bir kişiye bir eki tanımlamanızı sağlar. Bir elektronik imzanın tescili için temel bilgilerin kriptografik dönüşümü alınır.

federal mevzuat

Şu anda, bir dijital imza ile düzenlenmiştir federal yasa №63 vardır. Yukarıdaki yönetmeliklerle göre, birkaç çeşit:

  1. Basit bir elektronik imza.
  2. Vasıfsız.
  3. Kalifiye.

Kolay imza kodları, şifreler bir dizi yanı sıra diğer kaynakların bir listesi, varlığı belli bir kişi kanıtlayabilirim.

Güçlü vasıfsız imza bir şifreli biçiminde dönüşüm bilgilerinin bir sonucudur. Bu tür bir karakteristik özelliği, kısıtlı bir erişim anahtarı kullanılmasıdır. Bu formun varlığı belgeyi imzaladığını kişiyi tanımlamak değil, aynı zamanda herhangi bir değişiklik geçerliliğini belirlemek amacıyla amacıyla sadece gereklidir.

Yukarıda listelenen tüm özellikleri aynı elektronik imzanın üçüncü türü. İşte böyle Federal Güvenlik Servisi sertifikasyona tabi kripto gibi özel güvenlik özellikleri vardır. Nitelikli elektronik imza sadece akredite sertifika yetkilileri tarafından verilir.

Uygulama ve Kullanım

Elektronik imza, elektronik belgenin bir unsurdur. Bu teknoloji yaygın Doğum çerçevede iç ve dış veri alışverişi ve yasama alanında, ticari ve sanayi bölgesinin ve kullanılmaktadır.

denetleyici kurumlar elektronik imza doğrulama tasdik eder. Bu gelişme yaygın hale gelmiştir beri ise kullanımının kolay yoktur. tasarım olarak verilir Elektronik imza sertifikası, belgelerin hukuki değerini verir.

devletin bütün vatandaşları web sitesinde tanımlanan kamu hizmetlerinin listesinin yararlanmak amacıyla bir elektronik imza edinmek hakkına sahiptir. Yeni tescili için başvuruda yanı sıra uygun harf ve bildirimleri almak için belgeleri tasdik için kullanabilirsiniz. her kullanıcıya bu fırsatı sayesinde ev çıkmadan, gönderilen e-postayı temin ederim. Buna ek olarak, 2013 yılı başında bir elektronik imza otomatik yerleştirilir elektronik kartların üretimini piyasaya sürülmesinden itibaren.

Bu gelişmeler toplumun gelişimi için gerekli katkıyı getirdi. Şimdi, çalışanlar imzalamak ve elektronik mesajla belgeleri göndermek için gerekli bir tomar kağıtla birlikte giyilmek zorunda değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.