FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Ifadesini ne yapar "burnunu berbat?" phraseologism "burun" Anlamı

maalesef çok biliniyor, "Şimdi de bizim gibi burnu ile, gider ve hiç bilmiyorum!" İnsanın Ne çok hoş dönüşüm, ancak: Genellikle farklı kişiler yöneliktir. Hatta belki birileri bir tür özelliklere işaret etti. insanlar onun kişi kör saygı eğilimi rağmen.

köken

phraseology çoğunun kökeni sis kaplıdır. Bu hem iyi hem kötü olduğunu. İyi, belli ifadenin tam değerini bilmiyorum çünkü yansıma ve hayal gücü ve kötü için yer verir çünkü.

Bu durumda, söz konusu phraseologism kökeni "burun yukarı" oldukça sıradan ve gündelik varsayılabilir. Bu gözlemlerden ortaya çıktı. Bu giderseniz, oldukça başını yukarı kaldırmış olması ve buna göre, burun, sen düşebilir sır değildir. Bu nedenle, havalara küstahça ve aşağılayarak koyar olanlar onlar burunlarını açmak demek kişileri anlatır. örnekleri ele alalım.

Playboys ve ilk okul güzellik (enstitüsü) her zaman havalara koyuyor

altyazı kanıt gerektirmez. Çok daha ilginç, neden bu insanlar, burnu ile, gitmek sanki şeytan onların kardeş. Çok basit: Bir kişinin o özel olduğunu düşündüğü sıradan şeylere dışında bir şey arayan zaman. Herkesin bir "numara" olduğunu söylemeye gerek yok, değerler ve öncelikler sistemini yani.

hayatın akışı içinde adam değişiyor ve neyin önemli olduğunu, örneğin, okul veya üniversitede, yetişkin yaşamda önemli değildir. Üstelik bazen rağmen hayatta başarmak için çok az ilk güzellik ve playboys okullar, o zamanlar onlar burnu ile, gitti bir yokmuş.

Neden? Çok basit: küçük yaşlardan itibaren insanlar nazik ilgi ve şöhret tedavi eğer, o zaman hayatın yanlış bir izlenim gelişebilir - onlar hepsi sadece öyle gider demek, sen çok güzel ve çok zeki sırf. yetenek (doğal yetenekleri)% 1 ve emeğin% 99 başarı: Aynı zamanda geçmişin büyük erkekleri verdi dersleri unutmamak gerekir. Ne yazık ki, koymak olanlar da (burnu ile yani. E. Git) gerçekleştirilecektir, zaten herkesçe bilinen bir gerçektir haline gelmiştir bunu unut. Eh, paylaşmak ve biz ahlak dönüyoruz.

Ahlaki phraseologism

Değil ifadesi "burun yukarı" tonu küçümseyen hiçbir şey için. Buna ek olarak, başkalarına bakarak alışkanlığı yoktur insanın varlığı, bazı titreme yoktur. Hayat tahmin edilemez. Fallen imparatorlukların - değil ne insanlar. Başta belirttiğimiz gibi, yukarı çok yüksek görünüyor biri, nedenle, sonbahar er ya da geç kaçınılmaz, ayaklarının altında neler olup bittiğini takip etmek zordur ve.

Bu nedenle, deyim "burun yukarı" ve insanların önünde utanılacak değil o kadar, çok fiyaka çağırır. İşte size basit bir ahlak, ama ne kadar gerekli ve önemlidir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.