Sanat ve EğlenceLiteratür

Canlı halk görüntüsü. "Natalka Poltavka": hayatı hakkında bir oyun

Kuşkusuz, modern Ukrayna edebiyatının en iyi eserlerinden biri "Aeneid" I. P. Kotlyarevskogo olduğunu. insanlar konuştu canlanıyor Kilise Slav dili, yerine: Ancak, yetenekli bir şair sadece özellikle Ukrayna'da kültür ve edebiyat, yeni bir kalkınma aşamasına alır dikkat çekti değil. O gün, sanat ilginç, eğlenceli kelime yaptı.

Kotlyarevski'nin insanlar için ve insanlar için yazdım, bu yüzden iyi bir şekliydi. "Natalka Poltavka" - gerçekten eşsiz bir parça. İlk 1819 yılında Poltava tiyatroda sahnelenen, bu güne kadar popüler.

Oyunun arsa

Öncelikle hikaye işlerinde bakmak ve sonra ayrıntılı olarak karakterleri incelemek her görüntüyü analiz eder. "Natalka Poltavka" - on dokuzuncu yüzyılda Ukrayna halkının yaşam üzerinde oyun. Natalka ve Peter: Basit bir köyde iki aşık yaşar. Hayalleri evlenmek, ama zavallı adam, o kızın ailesi düğün kabul etmiyorsanız bilir. Buna ek olarak, onun gözü Mösyö yarışı vardır.

Başarısız bir çöpçatanlık sonra Peter çalışmaya gider. Dört yıl gelin sadakatle kendisini bekleyen, ancak değişiklikler aile içinde gerçekleştirilmiştir. Babası, annesi ve Natasha sonunu getirmek için çok çalışmak zorunda, öldü. Bir kız için onun için karlı bir parti olmak ve yoksulluktan ailesini kurtarabilecek bir sürü adam woo. Ama Natalia kalbinin sadık kalan tüm süre reddeder.

Kız - Bu ana merkezi görüntüdür. "Natalka Poltavka" renkli karakterler doludur. Anne onu, evlenmek yoksullukla başa çıkmak için ikna, bu yüzden kabul eder. Ancak, Natalia şiddetle o reddetti bütün talipleri, geri gelmez umuyor. Ama Voznyi niyetini bırakıp woo geliyor değil. İlgili anne vaadi o bir havlu ile bağlamak zorunda kaldılar.

doruk

Her taraftan Görüntü Natalka-Poltavka ilginç. Peter döndüğünde yaygara başarıyla aslında o Çöpçatanlık rağmen onunla evlenmek olmadığını söylüyor. Natasha gerçekten başka seven görünce asilce davranan: mübaşir gelin reddeder ve Peter evlenmek giderir.

Natasha bize güzel, akıllı ve maksatlı kız, sadık ve sevecen görünür. O gerçekten annesini seven ve onun uğruna bir sürü feda etmeye hazır, ama mutluluk duyduğunu vazgeçmeye hazır değil. Bu nedenle iyiliği bir damat nefret bile disarm.

Ana oyun görüntüleri

kızlar yanında başka bir yolu yoktur. sevgili Natasha - "Natalka Poltavka" Peter anlatıyor. O maalesef fakir, soylu, kendini feda eğilimli nazik ve çalışkan olduğunu, ancak. Bu sıradan insanların imajını topladı. O kadar ciddi olduğunu babasına kanıtlamak için işe, sevgili vazgeçmek istemiyordu. Ancak adam cesaret ve kararlılık farklılık değildir: o kızı Woo öğrendikten sonra, kendini feda yarış dışı almasını söyler.

yetim, Burlacu, ama komik ve zeki çocuk - Buna karşılık, Peter arkadaşı Nicholas koydu. Onun aşkı için mücadele ve sonra Zaporizhia gitmek istiyorum birine yardımcı olur.

neşeli Yazılı, hiciv diliyle "Natalka Poltavka" dolu. makamların o günlerde nasıl davrandığını gösterir gibi resim Vozny da toplandı. Resmi yüzden aşık, işinde bir yırtıcı. o iyi huylu ve rustik görünüyor olsa O, Natasha kendi istiyor. Bu insanların asil işler yeteneğine sahip olmasına rağmen.

Sonuç

oyun mutlu bir sonu ile sona erdi. Ancak, gerçekçi sosyal adaletsizliği, gerçek hayat ve sıradan insanların ve yetkililerin ilişkiyi gösterir. yazar, yani fakir olan tüm commoners sempati ve yetkilileri kınadı. karakterleri canlı karakterler, tipik Ukrayna bulunmaktadır. Yani anlatının dilidir. Zengin, atasözü ve söylemi tam o halk bilgelik ve yaratıcılık gerçek hazine. eğlenceli ve Ukrayna kültürünün eserlerini sevenler okunmaya değer Piece.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.