ÇirkinlikBahçıvanlık

Morning Glory: ekimi ve bakımı

Kim bu olağanüstü, sevimli, muhteşem bitki aşina değil! gramofon benzer Bunlar güzel çiçekler, çocukluğunu tüm pembe çiçekli hatırlamak. Ama herkes bu bilir narin çiçekleri sadece bir gün sabah zafer çiçek denir ve bu tam değildir. Sadece bulutlu gün çiçek akşama kadar dayanamaz. Sabah çiçeği, özel bilgi gerekli olduğu yetiştirme, genellikle çevre duvarları, milleri, balkon dekore etmek için kullanılır. Eğer dikim bu bitki için tüm aşkını koyarsan, gündüz sefası aynı şükranlarını cevap.

Sabah zafer büyümeye nasıl düşünmeye uzun süre gerekli değildir. o tam bir dikkat ve biraz sabır vermek ve sonuç uzun sürmez yeter. Birçok Ipomo yöntemini fide yetiştirilen. için en uygun zaman dikim fidelerin mart sonu veya Nisan başında olduğunu. bir zaman dilimine alır ekimi hangi şişmiş tohumların, öncesi emmek ya da sabah zafer, için, umutlarını haklı olamaz.

bu çok kırılgan bitki olduğundan, nasıl bitki Ipomo üzerinde durmak gereklidir. sapı bütünlüğünü korumak için gelecekteki mikrop destekleyen pot ince dal, içine itilmesine. aksi takdirde onları çözmek için imkansız olacaktır, bu çubuklar mikropların sayılarına göre olmak zorunda, bu yüzden birbiriyle karıştırılmamalıdır değildir. büyüme sürecinde, daha büyük saksılara geçirildi birkaç kez dikmek istiyoruz. Ama yeryüzü yumru sırtına tutarak dikkatle yapılmalıdır. don tehlikesi olduğunda açık yerde kalıcı bir yer iniş Ipomo, Haziran ortasına kadar yapılmalıdır.

Sabah çiçeği, yetiştirme ve bu alanda belli bir uzmanlığa sahip gerçekleştirilmelidir bakım, verimli ve iyi gevşetilmiş toprak tercih. yer aksi takdirde bu durum zaten kısa ömrü sabah zafer çiçek azaltır, çok güneşli hiçbir rüzgar ile, sessiz ve olmamalıdır.

Ipomo bitkiler arasındaki yaklaşık on santimetre mesafede ekilir olmalı ve farklı çeşitleri kullanılması tavsiye edilir. olarak, destek özen Ön gerek bir bitki tırmanma sonradan ve güzel çiçekli yaprak oluşturur. Bitki iyi yerleşik olmadığı kadar toprak, her on beş günde belli gübreleri beslenmelidir. Düzenli sulama gereklidir.

mevsimlik türleri Ipomo de vardır. bu türlerin sürgünler kesilmiş ve yaklaşık on santimetre uzunluğunda bırakılır. Frosty hava Morning Glory tahammül edemez. Yedi on üç dereceye altındaki sıcaklıklarda üstü kısmı kaybedilebilir.

Sabah zafer açık toprağa doğrudan ekim tohum tarafından yayılan olabilir. Bu süreç, Mayıs ayının ikinci yarısında üretmek için daha iyidir. iyi bir gün için su içinde önceden ıslatılmış iki ya da üç tohum yerleştirilmiştir. Ve ekimden önce iki ila dört saat süre ile (en elli derece) sıcak su içinde tohumları bekletilirler. Morning Glory 1820 için derecede büyür. Filizler altı ila on dört gün arasında görünür.

kesimler, kesim, rizomlar bölünme yoluyla yayılır sefası.

Sabah zafer zirvesinde üç metreye kadar olabilir. Bu hazirandan eylüle kadar açan ve bir ay, ama dikim ve bakım tüm nüansları düzgün karşılandığı takdirde.

daha fazla dikkat gerektiren ekimi hangi bir gök mavisi gündüz sefası, de bulunmaktadır.

Bu türün tohumların en aktif, bu nedenle, on iki saat süre ile batırılmış olmalıdır. Fideler dikim Şubat veya Mart ayı başında yapılmalıdır. Filizler direkt güneş ışığından korunmalıdır. lahanası solmaya başlar, bunlar geçici pencereden uzak kenara ayarlanmalıdır. Onların toprakların Nisan sonunda olabilir.

Hatırlamak önemlidir: sabah zafer çiçek sadece bir gün için açılır ve hatta daha az, daha dikkatli ve bu bitkinin doğru bakımı, daha güzel ve bol çiçekli onun olurdu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.