Ev ve AileÇocuklar

Neden bir çocuk sağlıklı anne hasta doğar mı?

İstatistikler amansız: her ölçekteki anormallikleri ile doğan çocuk sayısı, ancak her yıl büyüyor. Aynı zamanda göstergeleri de bebek ölüm azaltmıştır. o ebeveynler ve devlet üzerinde çok büyük bir yük - hasta çocuk çünkü bu eğilim, çok iyi bir haber olamaz. Bu, güç, emek ve mali kaynakların büyük miktarda yatırım yaptı. Hastalık şiddetli eğer, tüm çabalara rağmen, toplumun tam üyesi haline asla. Sosyologlar, doktorlar ve söz konusu ilgilenen tüm ilgili kişi: çocuk hiçbir ön şartları vardı, özellikle eğer hasta doğar neden? Eğer meseleyi incelemek üzere çalışacağız ile beraber yapalım.

Görüş Pediatricians

Diğer insanlarla birlikte ve en son gelişmeleri takip etmek gerekiyor. Çocuk cerrahları kendilerini artık çocuklar daha önce görmedim bu anormallikleri, doğarlar aslında şikayetçi. bağırsak ve akciğer, kalp ve mide, yemek borusu ve merkezi sinir sisteminin birden çok kusurları, iç organlar Ameliyat ... olgunlaşmamış, ama daha da geliştirilmesi hayır, normal şekilde ilerleyeceğine dair garanti. Neden bir çocuk hasta doğar mı? Doktorlar inanıyorum değil ebeveynleri en az şey. Kim 90'lı yıllarda yetişmiş bir neslin dünyaya getirir. ihtiyaç olmaması vücutlarının şekillenmesinde söylemek. Günümüzde yerine gebelik muayene ve tedavi için ciddi bir hazırlık, birçok kişi kulüplerine gitmeyi tercih ederim. Sonuç her gün gördüğümüz.

kötü kalıtım

Bu krizin mevcut nesil hakkında uzun konuşma olabilir, ama hepimiz gençlerin dikkatsizlik suçladığı edilmemelidir. ninemin günlerde sağlıklı beslenme, yeterli egzersiz normal çevre koşulları vardı, ama çocuklar genellikle çok sayıda ölmektedir. nedenleri farklıydı: çocuk hastalıkları, kötü hijyen, koruyucu aşı eksikliği. Ama gerçek çocuk hasta doğar neden insanlar bilmiyorum, ama olduysa, o zaman daha sakince Ölümünün gerçeğini kabul edin. O yalnız acı olmayacak ve hatta zayıf döl vermezler. Bu doğal seleksiyon denir. Şaşmamak aileler genellikle on çocuğu vardı ve sadece üç dört atlattı.

Modern tıbbi gelişmeler

Ama nasıl işler bugün? Çocuk hasta doğar neden sorusu, çok yönlüdür. Birçok farklı ilişkili faktörler sorular ve birkaç cevap vardır. Onların genetik, psikolog, doktor çalışma, ama cevap net olmayabilir. Günümüzde tıp ciddiye öne çıktı edilmektedir. Doktorlar çocuk sahibi olmak mümkün olmuştur asla bu çiftler için hamile yardımcı olur. kurtarma çok erken aşamalarında doğup özel kuluçka "giyer". Her şey iyi, ama ne sonuçlarıyla ilgili? Bir kadınla erkek çocukları yok diye mi, onların genleri sonraki kuşağa aktarılan edilmemiş olması? o o doktorlar kurtardı çocuğun gelişimini, durdurmaya çalıştı zaman, yanlış doğa mı? Bu soruların net bir cevap vermek zor.

ciddi sonuçları

Hasta çocukların doğar neden konuşan genellikle alkolizm ve sigaranın zarar hakkında hatırladı. Bugün, genç kızlar ve erkekler bu tür şeylere daha sık spor dahil olmaya başladılar olduğu bir sır değil. İyi, o zaman gençliğinde yürüyüş ve gül yerleşti ve kötü bir rüya gibi unutulmuş ... Ve tüm yapardı, ama bu çocuğun gelişimi hamilelik sırasında doğrudan alınmamış sadece zararlı maddelerin etkilenir yalnızca var, görünüyor. Yumurta kız bir kez oluşturulur ve tüm yaşam için, kademeli olarak sırayla olgunlaşmakta olduğunu. Bu nedenle, rolü anne adayı önceden hatırlanmalıdır.

Erkeklerin hepsi biraz daha kolaydır. Bir baba kalmayı planlıyorsanız, oldukça doğru yemek alkol ve sigarayı önlemek için bir ya da iki ay sürecek bu yüzden sperm hücreleri tamamen tekrar tekrar yenilenen ve edilmektedir. Bu sağlıklı bir bebek sahibi olacağını garanti etmez, fakat patolojiler ile kırıntıları sahip olma olasılığını azaltır.

İşte çağdaş ekoloji hakkında söylemek istiyorum. sigara içmeyenler hasta çocuklar doğar neden acaba. Ve kim otobüs duraklarında ve halka açık yerlerde sigara dumanının pasif teneffüs iptal? Ama sadece sigara içen sorunlara neden. Otomobiller, fabrikalar - havaya zehirli maddeler biz sağlıklı çocukları nasıl doğduğunu merak mümkün olduğunu böylece. Ya bir kadın bir çıkış yolu vardır? Genellikle parklarda vakit, doğada olmak.

doğru beslenme

Hasta çocukların sağlıklı anne doğarlar nedenlerini incelemek için devam edecek olursak, ebeveynlerin güç önemli bir rol oynadığını unutmayın. Şimdi yemiş anne doğrudan bebeği etkiler hamilelik sırasında kendimi kastetmiyorum.

Çocukları ve ergenleri aşk? Cips ve krakerler, kola ve hamburger. Bir tahıl ve yoğurt - onlar için iğrenç. o maddeyi ihtiyacı ve aynı transgenik doymuş yağlardan de, ama iyi şey gelecekte getiremez daha genç bir vücut düzenli az alırsa. Büyürken, onların sağlığı hakkında büyük bir anlayışla başlayabilir ve yeme alışkanlıklarını gözden geçirilmesi sağlanmaktadır. Ama bu noktada vücudun gelişimi tamamlanmış ve herhangi bir hata düzeltmek mümkün değildir edilmiştir. Bunlar kritik olabilir, ama daha ciddi sapmalara yol açacaktır sonraki nesilde, kendi aralarında vermeyebilir. Böylece, tekrar tekrar, biz daha az canlı nesil olsun.

genetik hastalıkların

Yukarıdaki tüm mantıklı görünüyor, ama hasta çocuklar sağlıklı ebeveynler doğar neden soruya cevap vermez. Biz anne ve baba mükemmel koşullarda büyüdü olduğunu varsaysak bile, dikkatle gelecekteki hamilelik planlı ve, doktorların tüm tavsiyelerine uymak fetüste anomalilerin varlığı ihtimali mümkün değildir dahil değildir.

kalıtsal hastalıkların nedenidir mutasyonlardır. Günümüzde genetikçiler her bireyin ciddi kalıtsal hastalıklardan sorumlu 2-4 resesif mutasyonlar açısından taşıyıcı olduğu sonucuna geldiniz. Bunların çeşitli çok büyük. Bir kaleydoskop düşünün nerede genel resme katmayan parçacıkların büyük bir sayı. Yani farklı genlerin taşıyıcısı olan insanlar da var. çift bir genin ihlali olacaktır Ama eğer fetal malformasyon şans çocukta ölçüde artırır. yakından ilgili evlilikler yasaktır neden anomalileri olan bir bebeğin doğum şansını çarpın çünkü olmasıdır.

Genetiği değiştirilmiş gıdalar

Bu tartışma bitmiyor etrafında başka büyük tema. Birçok hasta çocuklar cevap doğarlar neden bazı insanlar sordu: Eğer mağazalarda satılan kaç ürün GDO'lar bugün hatırlıyorum. Ve hatta bilim adamları arasında genetiği değiştirilmiş sebze insanlığın gen havuzunu etkilediği konusunda tartışmayı sona yoktur. Orada genetik olarak modifiye edilmiş mısır beslenen farelerin birkaç nesil gelişimini izlemek için girişimde bulunulmuştur, fakat sonuçlar farklı olup her biri bir zaman elde edilmiştir. Ve organizmalar biz çok farklıdır.

Bugün birbirine kökten farklı iki görünüm bulabilirsiniz. Birinci GDO ürünler - , kötülük birkaç nesil içinde insanlığın tam tükenmeye götürecektir. İkincisi, onlarda tehlikeli bir şey yok, her zamanki yemeği. Aslında, ikinci ifadenin delil ilk daha büyüktür. Genetikçiler her hücre DNA taşır çünkü vücudumuzdaki her gün, bitki ve hayvan genlerin büyük bir sayısını alır söylüyor. Ama ne olursa olsun genler tarafından yenir ne kadar, kendi DNA değişmemesini. Vücut doğrudan biçimde gıda ile ilerlenerek nükleotid (DNA elemanını) kullanmaz. Bunun yerine, o zaten onun nükleotidleri sentezler olan temelinde, bir annenin kabul ediyor. Tabii ki, biz mutajen diyoruz maddeler vardır. Onlar sadece DNA'ya zarar mümkün olduğunu farklıdır. Ama GDO gıdalar böyle ait değilim.

genetik inceleme

karışıklığa neden başka bir sorun yoktur. Sağlıklı anneler hasta çocukları doğar neden Anlaşılır, o cevap vermek zordur. minik bedenin oluşumunu etkileyen; çok sayıda vardır eklenir. Ama neden doktorlar bebeğin kusurlu olacağını önceden söyleyemeyiz? Şimdi her şey bunun için mümkün gibi görünüyor. Düzenli kadın, ultrason geçer hormonlar ve için kan bağışı genetik analizler, uzman onlarca bir danışma toplantısı.

Aslında, fetal gelişim tanısında modern yöntemlerin hiçbiri sonuca doğrudur% 100 garanti değildir. Ve bir ya başka bir şekilde hataları vardır. Bir örnek doğumunun olasılık analizidir bebek Aşağı vardır. Bazı anneler hasta bir çocuk sahibi olma riskinin yüksek olduğu, tahminlerin aksine kırıntıları bırakın ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek karar ve diğerleri - tersine. Tabii ki, hastalık gelişiminin erken teşhis ciddiye doktor ve annem kaderi kolaylaştıracaktır, ancak doktorlar olası hastalıklar ve malformasyonlar bir kısmını keşfetmek için henüz.

IVF - tüm sorunlara bir çözüm?

Gebeliğin normal ders böyle insanları derinden tanı vermezse, IVF daha iyi bir alternatif olduğunu mümkündür. Ücretli Biz doktorlar çekilir rahim içine döllenmiş yumurtası ve analiz için amniyotik sıvı örneği aldı genetik test olmuştur. Sonuç olarak, zaten doğmuş olması hamilelik, erkek ya da kız ilk günlerinde biliyorlar ve genetik anormallikler varsa. Bir yandan, bu bir çıkış yolu olduğunu. Ama yine modern ekipmanlar% 100 kesinlikle tüm olası patoloji tespit edemez gerçeği ile karşı karşıya kalırlar. Yine, gebeliğin 9 ay önünde, bu süre boyunca fetusun gelişimi çeşitli dış faktörlerin etkisi altında kendi vektör değişebilir. Biz hasta çocuklar bir sürü doğar neden şimdi hakkında net bir cevap bulmak mümkün, ama bu problemde çok fazla değişken kısaca cevap muktedir olan değil.

yerine bir sonuca ait

Tabii ki, bugün konuştuğumuz her şey, çocuğun gelişiminde rol oynayabilir. Bu ebeveynlerin sağlığı, kötü alışkanlıklar, kronik hastalıkların varlığı veya yokluğu, ve zaman enfeksiyonu tedavi edilmemiştir. Ancak hepsi bu değil. Tüm bu faktörler bir şans herhangi anormallikleri olmadan embriyoyu kökenli olması verir. Ama yine de büyümeye ihtiyacı var. Ve hamile bir kadın sağ yemelisiniz için bu gerekli vitamin ve mineralleri almak ve kendine dikkat etmek, fiziksel ve psikolojik gücünün üstünde değil, çalışma ve dinlenme rejimini gözlemleyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.