HobiToplama

Nadir sikke Tür - 2 Euro hatıra

Herkes nadir banknotların teklik aşinadır. Amatör numismat eğlenceli toplamak ve bu tür insanlar için özel bir değere sahip nadir paralar toplamak için. hatıra paraların maliyeti çoğu zaman fazla on bin dolar. Bu, elbette, banknot gerçek nadirdir ve oldukça küçük salınımını varsa yapın. Bununla birlikte, maliyetler bir düzine diğer zamanlarda onun nominal değerini aşan bir para almak için, aslında dünyanın parasal değerler olduğunu. 2 Euro hatıra - Bugün bu para birimlerinden birinde bak.

türlerin çeşitli

Aslında, hatıra paralar gibi insanların çok büyük sayıda. 2 Euro bu çekici koleksiyon sergiler tam olarak ifade eder. Aslında olan Devletler tarafından basılmış ve yayınlanmış bir hatıra bankası notudur AB üyesi. Daireler, tam yasal olarak ihale 2004 hatıra 2 euro yayınladı. Onlar avro bölgesinin tüm ülkelerde yaygındır. Hatıra paralar 2 euro fazla 124 çeşidi var.

benzersiz özellikleri

Hatıra para birimleri genellikle neredeyse normal olarak verilir. Bir örnek olarak dizi "Rusya'nın Antik Kentler" nin 10 rublesi paraları alıntı yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bu tür para oldukça yaygın koleksiyon haline gelmiştir. daha az değerli hatıra paralar ek olarak, hem kesin tahsil adlandırılan özel, daha dar alt kategori vardır. Her zamanki hatıra sikke flora ve fauna ülkenin Devlet veya tarihsel olayların bazı ünlü şahsiyetleri, değerli metalden tahsil hatıra 2 Euro daha sikke ve dökme tasvir edin.

Yönetmelikler ve kısıtlamalar coinage

2004 yılı başında, Avrupa Konseyi paralar milli taraf değiştirmek yasağı iptal edildi kararını onayladı. Sadece bu hatıra 2 Euro'nun serbest bırakılması için nedeni oldu. Hatıra banknotlar yine kendine özgü normları ve hatta belirli kısıtlamalar vardı. 2 Euro üretimi için anahtar aykırı bir madalyonun tek milli yan ayrı bir resim (sahip olabilecekleri ve bu ise , bu ön yüz) ters her zaman aynı iken. Ayrıca ön yüzde banknot ihraç ülkeyi belirtmelidir.

Diğer şeylerin yanı sıra, sayısına bir sınır da yoktur. Bunlar aşağıdaki kurallara özetlenebilir:

  • Euro bölgesinin bir parçası olan herhangi bir devlet, tek bir hatıra € 2 yılda hakkına sahiptir.
  • Bu paraların toplamı yıl tüm Avrupa Bölgesi Devletleri serbest hacim,% 0.1 geçmemelidir. Ön yüzde tarihi olay tasvir 2 numaralı% artırılabilir özellikle dikkat çekicidir. Ancak bu durumda, 2 euro hatıra sirkülasyon artmış yayımlanan ülke, dört yıllık süre içinde halen bu sikke girme hakkı yoktur.
  • banknotların çeşitli sayısı da durumu bir yıl içinde yayınlamıştır toplam dvuhevrovyh paralar, 5% 'ini geçmemelidir.

Maliyet hatıra 2 Euro

acemi koleksiyoncular arasında çok popüler 2 Euro hatıra vardır. Fiyat döviz verileri, bir kural olarak, üç otuz avro arasında olduğunu. Ancak istisnalar da vardır. Paralar San Marino, Monako ve Vatikan Euro yüzlerce kadar mal olabilir. Tutanak an Monako parasal birim olarak belirlenmiştir. verildiği başlangıç maliyeti 120 € olarak gerçekleşmiştir. Ama şimdi pazar fiyatı zaten önemli miktarda hesapları 1500 Euro bölgesinde "yüzen" ve bu en nadir ve tahsil bazı içine para koyar.

Bu durumda, bir ilginç gerçek var. İlginç bir detay 2007 yılında Monaco'da dvuhevrovogo makul olmayan overpriced bir hatıra banknot var olmasıdır. 2008 yılında ülkesinin Avrupa topluluğu hatıra para devam etmeye çalıştı, ama sikkelerinin nominal değerindeki yasaklandı. Bu, Avrupa Birliği'nde doğru yasal sorun hatıra banknotların dikkatli izleme gösterir. Tabii ki, küçük bir ülke önemli ölçüde bu tür dolandırıcılık yardımıyla bütçesini artırmak, dolayısıyla gerektiğinde, tabii ki, Avrupa Konseyi aldı kurallara ve kısıtlamalara uyumun tam doğrulama yapabilirsiniz.

Ben ayrı, diğer üç seriden söylemek Euro tüm üyeleri bir kez yayımlanan dvuhevrovyh sikke gerekir. ve "Roma Antlaşması", ama bu "Euro'nun 10 yıl" dışında bu "Ekonomik ve Parasal Birlik 10 yıl".

Vatikan 2 Euro

hatıra 2 Euro paraları bakmak nasıl bir örnek için Vatikan diğer işaretler arasında oldukça iyi bir maliyet dvuhevrovyh sahip bir örnek vermek. Bu 15 Aralık 2004 tarihinde yayımlanan ve tirajı 100 bin adet oldu. sikke şematik Vatikan duvarları oluşturan sınırları kabataslak tasvir ederken. Merkezde üzerinde bulunan Katedrali'nin, elbette, Aziz Petrus Meydanı'na bir resimdir ve.

Buna ek olarak, bu banka çeşitli yazıtlar vardır belirtiyor. Devre 75 yazılı ANNO DELLO STATO solunda. İtalyan araçlarında ise "devletin kuruluşunun 75. yıldönümü." 1929-2004 - şemasının yıl sağında. O zaman burada Roma işareti var Darphane, VEROI artı gravür baş harfleri - - LDS INC yanı sıra küçük yazı tasarımcının ismi. Dış halka, aynı zamanda adı (Vatikan) gösterir, bu yazıt CITTA DEL VATICANO vardır. Dış çember sonunda Avrupa Birliği'nin on iki yıldız ile süslenmiştir.

jeton çok güzel ve şık görünüyor. Kuşkusuz, Vatikan'daki birçok kişi, Katolik inanç kişi veya bu şehrin sadece fanlar kendi koleksiyonunda bu tür kopyaları isteyeyim.

Eh, şimdi hatıra sikke 2 Euro hatıra hakkında bilmek!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.