İnsan Kaynakları Yönetimi

Personel motivasyon sisteminin iyileştirilmesine imkân veren yöneticilerin hataları verimsiz

Piyasada küçük kuruluşlarda yüksek personel devri eğilimi vardır. Bazı işverenler, bir kişide kendisi için çalışmak arzusunu uyandırmaya çalışmazlar ve bu da personelin işine ihmalkar bir tutum takınmasına neden olur. İş bulmak isteyenlerin fazlalığı ile bağlantılı olarak şef, mevcut olanı öğretmekten ziyade yeni bir kişi bulmaktan daha kolaydır. Böylece, sonsuz sorumluluktan sonsuza kadar geç gelen sorumsuz işçiler ve onların hataları yüzünden kayıp yaşayan işverenden bir kısır döngü oluşur. Bu sorunun çözümü yüzeydedir ve adı "personel motivasyonu" dur.

Büyük işletmelerin pek çok yöneticisi, çalışanların ana varlıkları olduğunu anlamaktadır; bu olmadan olmadan yüksek sonuçlar elde etmek imkansızdır. Bu nedenle, onlara iş motivasyonunu uyandırmak için mümkün olan her yolu deniyor - çalışmak istiyorlar ve performanslarını organizasyonun yararına geliştirmek istiyorlar. Bunu yapmak için, personel motivasyon sisteminin sürekli geliştirilmesi çeşitli şekillerde gereklidir. Bu yöntemlerin geliştirilmesi, kural olarak, tekliflerini başkanlığa sunan ve ancak onayın uygulamada kullanma hakkına sahip olduktan sonra personel departmanı tarafından ele alınır.

Kuruluşun motivasyon sistemindeki gelişmeler, çalışanların ihtiyaçları ve istekleri hakkında bilgi toplarken başlar. Bunu yapmak için, anket veya anonim bir anket yanı sıra kişisel konuşmalar yapabilirsiniz. Bazı yöneticiler, yanlışlıkla prim ve ücretlerin sürekli artmasıyla çalışanların ilgisini uyandırdıklarına inanıyorlar. Nitekim, insanlar normal maddi teşviklerle alışır ve onları çalışmalarının olumlu değerlendirilmesi olarak algılarlar. Onun için, bu gerçek olur, çünkü çok çaba harcamaya ihtiyaç duymazsınız. Bu nedenle, personel motivasyon sisteminin iyileştirilmesi İhtiyaçlarını belirlemeden gerçekleştirmek imkansızdır.

Çoğu yöneticinin hatası, kendi inançlarına ve gerçekleşmekte olan şeylerin vizyonuna dayanan personel motivasyon sistemini iyileştirdiklerinin farkındadır. Bu, motive edici yöntemlerin geliştirilmesi için bir temel olarak kullanılamayan yanlış bilgilerdir. Birçok patron nedense astlarına şu soruyu sormak istemiyor: ne istiyorsun? Personelin görüşleri çoğu kez dikkate alınmamaktadır. Dolayısıyla, personel motivasyonunun iyileştirilmesinin etkili olmamasına neden olan başka bir yanlış kanı vardır. Bu, homojen bir kitle olarak kollektife karşı tutum ve standart teşvik tedbirlerinin geliştirilmesidir. Unutulmamalıdır ki her kişi bireydir ve her insan için etkinliklerinin etkinliğini arttırmasını teşvik edecek bir teşvik vardır. Bu tezi uygulamak için patron, astlarına, tek bir organizma olarak değil, kişiliklerin bir toplamı olarak dikkat etmelidir. Bazı durumlarda, bir kişiyle kalp-kalp konuşması yapmak yeterlidir, böylece şirket için kendi önemini hisseder ve fikirleriyle dolaşır.

Personel motivasyon sistemini iyileştirmek için başarılıydı, yalnızca çalışanların motivasyonlarını değil, aynı zamanda onların karşıt görüşlerini de belirlemelisiniz. Başka bir deyişle, iş akışını neyin yavaşlattığını bilmek önemlidir. Bazı çalışmalar , patronların yetkili yönetim tarzının iş sürecinin üretkenliğini önemli ölçüde düşürdüğünü doğrulamıştır. Bu sayı aynı zamanda işleme, kariyer merdiveni hareket eksikliği de içeriyordu. Bu faktörler ve diğerleri göz önünde bulundurulduğunda, çalışanların motivasyonunu gösteren,% 100 sonuç veren bir yöntem listesi açıkça belirtilecek bir resim oluşturmak ve çalışanların ilgisini azaltmak için neyin sebep olduğunu ortaya çıkarmak mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.