SağlıkMüstahzarlar

Ekleri iltihabı için antibiyotikler. Kadınlarda ekleri iltihabı

üreme sistemi insanın birlikte geri kalanı ile yeniden katkı endokrin bezleri dahil olmak üzere, iç ve dış genital organlarda, bir dizi içerir. Bu evrende türümüzün varlığını tutmak ve gezegenin nüfusu artırmak için yardımcı olur ne olduğundan bu özellik, belki de bütün insanlık için temel bir sorundur.

risk faktörleri

Ancak, hatta kadınların doğal kaderi hakkında bilerek yeryüzünün birçok sakinleri, onların sağlığını korumak değil, kişisel hijyen kurallarına uymayan, kötü alışkanlıklar ve karışıklığının çoğu zaman aşırı soğutulmuş olan var. Çünkü pelvik boşluğunda üreme sistemi organlarının hastalıkları çeşitli gelişebilir hayatın bu şekilde taşımaktadır. Kadınlarda, onlar daha savunmasız ve bu nedenle daha sık erkeklerden daha değişik bulaşıcı ajanların saldırılarına maruz bulunmaktadır. Yani, yumurtalıkların iltihabı Endometritis geliştirmiş ve kendilerini cinsel bezleri, vajinaya, serviks uzantıları. Kadınlar için diğer risk faktörleri rahim içi doğum kontrol cihazlarının sık kazıma (kürtaj), cinsel organına profesyonel olmayan tıbbi manipülasyonların önüne gelenle, uzun süreli kullanımıdır. Erkek üreme sisteminin anatomik yapı genital yolları enfeksiyonu penetrasyon daha az sık ve daha zor olacak şekildedir. Ancak, ne zaman kombine olumsuz koşullar (immün yetmezlik, uzamış hipotermi) erkeklerde epididimin iltihabı gelişebilir.

etkileri

Genital organlarda inflamatuar süreçler geçici yol (ve ileri formlarda - uzun vadeli ve hatta kalıcı kadar) üreme fonksiyonunun kaybı. Bu döllenme için yumurta bile sperm yolunda korunmasız cinsel temas yoluyla engellerin onlarca kalkmak, çünkü elverişli bir koşul kümesi maç için gerekli olmasından dolayı olur. kadın sağlığı hakkında herhangi bir sorun bulunmadığı zaman genellikle endometrit (mukoza zarının lezyonu geliştirmek rahim), iltihap (- adneksit veya Salpingo yumurtalıkların ve fallop tüplerinin) kadınlarda uzantılarının. Bu hastalık grubunun ana belirtileri (akut) keskin veya karın ağrısı (körelmiş) ağrıyan bulunmaktadır. Ayrıca, daha önce ya da adet görme esnasında yükseltilir. ilişki sırasında ağrı Özellikle karakteristik, libido azalması. Hastalar çoğu zaman seçim sayısı ve aynı zamanda zehirlenme, genel bir zayıflık, ateş, titreme tezahürlerini artan / azalan, düzensiz olarak kendini gösterir adet bozukluğu, yakınırlar.

enfeksiyon kaynakları

Her iki erkek ve kadınların genital inflamatuar değişikliklerin nedenleri daha bulaşıcıdır. Bir yenilgi uzantıları birincil kaynaktan lenfatik veya hematojen yayılımı ile oluşur. Genellikle akut ya da kronik lezyonlar ekstragenital bulgular (çürüme dişler, bronşit, sinüzit, tüberküloz, apandisit) ve genital enfeksiyonlar komplikasyonlar (Chlamydia, Gonorrhea, trikomonyasis). Böylece, viral, bakteriyel, fungal ajanlar olabilir.


Etken tedavi

Hastanın ayrıntılı bir görüşme ve muayene sonrası doktor iltihap uzantılarının sırasında antibiyotik atar. Erken hastalık, bu eylemin antibiyotik aktivitesi geniş spektrumlu akut tayin ilaçları geliştirmiştir özellikle. Buna paralel olarak türünü belirlemek için mikrobiyolojik laboratuarda bir besleyici ortam içinde patojen Aftercrops dişi genital sistem çubukla alınır. Bu sorunu çözüldükten sonra Sonuç olarak, ne antibiyotikler hastanın uzantılarının iltihabı tedavi etmek.

terapi

özel durumda en etkili ilaç seçin. Genellikle ekleri iltihabı için aynı antibiyotikler tarafından atanan - Bir "Amoksisilin", "Doksisiklin", "Klindamisin" "Kloramfenikol", "Gentamisin," "Lincomycin". En sık teklı tedavıye ve karmaşık değil kullanılan aynı zamanda. Bunu yapmak için, pozitif dinamikleri hızla başarı için çeşitli ilaçlar bir arada seçilir ve her şeyden önce, kadınlarda uzantılarının iltihabı azaltmak için. Buna ek olarak, hastanın durumunu ve enflamasyon zincirinin diğer bağlantıların kaldırılması giderme amaçlı patogenetik ve semptomatik tedavi düzenlenmektedir. Hastalık ilk tespit ve akut fazında olduğunu edildi Yani, hastanın yatarak tedavi önerecektir muhtemeldir. Orada o uymak zorundadır , yatak istirahati , ağrı ve takviye maddeleri rahatlatmak bağışıklık sistemini güçlendirmek için uzantılara veya diğer üreme sisteminin parçalarının yanı sıra sülfonamidler, analjezik iltihabı için gerekli antibiyotik almak. Hastalık dikkatli bir şekilde ilave fizik tedavi rejimine subakut fazda ise. Bir vaka kronik - ve hatta balneoterapi.

sorunların ayırıcı tanı

Ancak hastalık uzantılarının iltihabı için antibiyotik onların sağlığı, kendini yetiştirmiş kullanımını izlemek hastayı geçen ya da olmasın uzun süre latent ise, daha sık bu tür durumlarda, orada sadece infertilite ile sonuçlanan komplikasyonlara bir çok, ama hızlı bir tedavi gerektirir. Uzun süre hasta hastalığın başlangıç safhasında "kendi ayakları üzerinde taşımak" ve semptomların ortaya çıkması devam ettikten sonra tıbbi yardım isteyin olarak üreme fonksiyonunun hastalıklarının zamanında teşhis, genellikle çok problemlidir. Bu noktada, hastalığın belirtileri diğer birçok hastalıklara benzer: endometrit, peritonit, böbrek kist ve benzeri doktor (sadece ayrıntılı bir öykü ve fizik muayene, laboratuvar (KLA, OAM, PCR, immünolojik yöntemler IFA ve İFA) ve enstrümantal araştırmaların temelinde bir teşhis yapabilir ultrason). Ayrıca önemli olan ve iç ebelik araştırması sınırlı hareketlilik uzantıları yumurtalığı ortaya koymaktadır.

terapötik taktik

Tedavi hastanın tam iyileşme nitelikli olası gözetiminde bile olsa, ileride bu organizma için olumsuz durumlardan kaçınmak gerekir. Için örnek, bu is not gerekli uzun bir zaman için be üzerine cadde veya soğuk bir odada, bu is gerekli yürütebilme kapsamlı hijyen ait genital organları, rapor takibi listenizdekilerden adet döngüsü ve zaman için uyarı görünüm herhangi bile minör semptomlar. Ekleri iltihabı için hasta zapomnilaneobhodimoe antibiyotik isim güzel olurdu. O (zaman bakteriyel enfeksiyon atanan penisilinin bir gruptan seçim bütün ilaçlar, bunlar geniş spektrumlu olan) örneğin -tsillin, sadece bellekte ilacın sonu bazı edilir depolanması gerekir. Bu penisilinler ve aminoglikositler (genellikle -mitsin biten) yapılan tedaviyle (kadınlarda uzantıların iltihaplanması neden olabilen) Bu etken, en çok stafillo-, streptokok, pepto-, peptostreptokokki, enterobakteriler ve Bacteroides türlerinde belirlenmiştir.

tedavisinde ek bir aşama,

Bir ilacın randevu ya da 3 gün boyunca (72 saat), ilave olarak ilaç "klindamisin" reçete içinde birkaç bir kombinasyonunun etkisinin yokluğunda. Bu, yarı sentetik antibiyotik grubu belirgin bir bakterisidal aktiviteye sahip linkosamitlere. Ve normal vücut sıcaklığı ve visseral periton irritasyon belirtileri hasta döner kaybolmuyor sürece sürer. Bu "klindamisin" sonra ilaç durdurulur ve önceki tedavi edilen prosedüre dönen, 5 gün boyunca oral yoldan penisilin ve aminoglikozid yani bir kombinasyonu olabilir.

önleme

Antibiyotik tedavisi patojenleri, ancak normal florayı sadece tahrip olarak paralel olarak, kadınlar, antifungal ilaçların alımı tavsiye edilmelidir ve bu duruma ve antibiyotiklerin çoğuna bağlantı direncinin kötüleşmesine yol açabilir. Bu hastalığın sırasında bir kadın bariz şiddetli zehirlenme belirtileri varsa (ateş, baş ağrısı, zayıflık hissi, ağrı alt karın ve bel, adet görme, baş dönmesi, bulantı ve kusma, ışık uyaranlara intoleransı, vb .. ile ilişkili) ciddi bir durumun tanımlamak, hasta, davranış infüzyon tedavisi, hazırlıklar için başlangıç zamanını hızlandırmak için. Ancak enfeksiyon yüksekliği sırasında hasta başladıysa yapışkan hastalık, aynı zamanda çözünürlük tedavisi gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.