Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Etli cheburek'ler için klasik bir tarifi.

Moğol halkının zengin mutfağından bize "cheburek" denilen bir yemek geldi ve uzun süredir vatandaşlarımızla aşık oldu. Şu anda chebureks her adımda satışa çıkar: sokakta, restoranlarda, kafede. Daha önce, cheburek'leri pişirmek için çok popüler özel kafeler vardı, sözde chebureks. Ancak, tabii ki evde pişirilen cheburek'ler daha lezzetli ve daha kullanışlıdır.

Şu anda bu lezzetli ve ağız sulandıran çanak hazırlamak için çok sayıda yolu var. Hamuru hazırlamak için çeşitli seçenekler vardır, örneğin, yağsız veya klasik taze, şişirilmiş veya maya olabilir. Kıyılmış et seçenekleri de çok miktarda mevcuttur. Et, yani sığır eti, domuz eti, tavuk veya geleneksel bir tarife göre kuzuya ek olarak, lahana, soğan, kabak, kabak ve mantar gibi her türlü sebzeyi, özellikle de beyazı dolgu olarak kullanmak mümkündür. Ya da mantar, yumurta, yeşil soğan ve hatta çeşitli peynirlerle: tuzlu ve tatlı. Herhangi bir maddeyi eklemek ya da değiştirmek yeterlidir ve çanak tamamen farklı, özel ve eşsiz bir tat alacaktır. Ancak tüm bu seçenekler için temel, etli cheburek'ler için klasik bir tarifi ve dikkatinizi çektiğim bir husustur. Elbette, başka herhangi bir tarifi kullanabilirsiniz, ancak bu en basit ve en yaygın olanıdır.

Etli chebureksler için klasik bir tarifi

Zaten gelecekteki chebureklerin tadına bakmak mı istiyorsunuz? Sonra yemek hazırlanalım. Etli cheburek'ler için bu tarifi hiç de karmaşık değildir, pişirme nispeten az zaman alır ve en önemlisi, çok lezzetli ve ağız sulandıran bir yemektir.

Hamurun cheburek'lere yoğurulması için, dörtte birine bir bardak su, iki yumurta, elli beş bardak elenmiş buğday unu gerekir.

Kıyılmış et için kırk gramlık kuzu, yüz gram etli yağ, elli gram pirinç, bir büyük soğan, üç çorba kaşığı suyun yanı sıra biber ve tuz da tadına bakmanız gerekir.

Buna ek olarak, pişirme için iki yüz gram eritilmiş kuzu yağı ya da ayçiçeği yağı ya da birleşik yağ pişirmek gereklidir.

Chebureks'e kıyma şu şekilde hazırlanır: koyun, soğan ve soğan hamuru küçük parçalara bölünür veya bir et değirmeni ile kaydırılır. Ardından tuz ve biber ilave edip bu karışıma ince kıyılmış maydanoz ilave edin, sonra üç çorba kaşığı su dökün. Haşlanmış pirinç, soğutulmuş ve kıyılmış ete ilave edilir.

Hamur şu şekilde hazırlanır: un, su, tuz ve yumurta iyice karıştırılır ve sonra dik bir hamur karıştırılır (köfte için olduğu gibi). Bundan sonra, bir süre keten peçete altında çalkalanmaya bırakılır ve bundan sonra yine yoğrulur.

Ayrıca yumurta almayan chebureks'lere yağsız bir hamur hazırlayabilirsiniz. Bunun için aynı maddeler alınır ancak yalnızca yumurta eklenmez.

Kıyılmış et ve hamur yaptıktan sonra, chebureks yapmanın temel işlemini başlatabilirsiniz. Bunu yapmak için, hamuru ince bir tabaka ile dışarı fırlatın ve içindeki daireleri küçük bir tabakla kesin.

Yarım pişmiş kupa pişmiş kıyılmış et ortaya konur, sonra bir yarısı başka biri tarafından kaplanır ve kenarlar birbirine bastırılır ve yırtılır. Cheburek dikildikten sonra, önceden kırpılmış yumurta ile yağlanabilir. Cheburek'leri daha lezzetli yapmak için ve ağızda kızarık ve ağız sulandırıcı görünmesi için onları derin kızartma tavasında veya tavada büyük miktarda yağda kızartın.

Chebureks, çok yüksek kalorili ve doyurucu bir yemektir, ya bağımsız olarak ya da ana menü yemeklerine ek olarak, örneğin bir borsch ya da turşu servis edilebilir. Bu çanağa çeşitli sosları veya sadece ekşi kremaların yanı sıra adjika ve tkemali de sunabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, cheburek'lerin etli bu tarifi çok karmaşık değil. Bon tadı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.