Tarım

Nasıl mısır koçanı saklamak için? öğrenmek

Mısır - değerli ve lezzetli kültürü. olgun hale geldiğinde bu kaldırılır. Geç temizleme kuşları yiyerek, tane kalıp hastalığın kaybını gerektirir. İşte o zaman ne hasat, ve? Nasıl mısır koçanı saklamak için? Biz öğrenirler.

sanayi

temizlik sektöründe kültür biçerdöverler gerçekleştirdi. Koçanı ve böylece gövde ayrılmış ve hazneye alınır. ezilmiş sap makineye yüklenmiş ve silolara taşınmaktadır.

Depolama sapetkah koçanı gerçekleşir ve farklı tasarımlar koshas ve korunaklı bobinler 2 metre genişliğinde. Ayaklanmalar katta yığılmış ve ortada düzenlemek edilmektedir delik. % 15 nemde - Depolama mısır koçanı tohum amacıyla,% 23 nemde gerçekleştirilir. kurutulmuş mısır ticari kalite iyi havalandırılan bir odada dökme polutorametrovy tabaka halinde konuldu.

kendileri için Hasat

Endüstriyel kaçakçılığı açık bulunmaktadır. Ve nasıl en yüksek verimi almış ve istediğiniz gelmiş bahçıvanlar için ne kaydetmek? Nasıl depolamak için evde mısır koçanı? depolama için, bunlar kabuk çıkarıldı ve kahverengi elyaflar kaldırmak. Daha sonra, uzun süre buzdolabında bir zip ve temiz bir torba içinde mühürlü değil ....

3 gün sonra mısır tatlı çeşitleri dışında, tatlılık kaybetmeye başlar olması (bunlar 10 günlük tatlı kalitesini tutmak). Raf ömrü o donmuş veya konserve ise mısır artırılabilir.

Su ile geniş bir tencereye yerleştirilen bazı bahçıvanlar koçanı, buz, limon suyu, tuz ekleyin ve 20 dakika bekletin. Bu işlemden sonra Tahıl iyi saplarıyla da temizlenir. Mısır tohumları buzdolabında kapalı paketler yerleştirilmiştir ve hasat edilmiştir. Bunlar 3 hafta boyunca gıda kullanılabilir.

Taneleri korunabilir. (Suyun bir litrelik bir çay kaşığı tuz almak için) 9/10 steril kavanoz içine yerleştirildikleri Bunu yapmak için, soğuk kaynamış tuzlu su dökülür. Bankalar sıkıca kapaklarını kapalı ve 3 hafta boyunca serin bir yerde bırakın. Bundan başka, kaynamış su ile üst, kapatıldı ve 2-3 ay için bir buzdolabı içinde depolanmıştır tamamlanır.

mısır koçanı dondurucu saklamak için nasıl

Mısır koçanı dondurulabilir. yapraklar ve elyaf saflaştırılan Bu amaçla, bıçak karıştırdı taneler, ham kesme ucu kaldırılır. Daha sonra büyük bir kap kaynatın su içinde, çok soğuk su ile pelvis yakın hazırlanır. alternatif olarak her bir tanktaki 2 dakika boyunca muhafaza mısır koçanı, daha sonra kurutuldu ve kurutuldu temiz bir havlu üzerine yayıldı. Kurutulmuş koçanı bireysel naylona sararak ve dondurucuya yerleştirilmiştir.

Nasıl fazla geldiyse, mısır koçanı saklamak için, kamerada en uymuyor? Bir yolu var. Bu durumda, yukarıda açıklanan prosedürlerin her şeyi yapmalıyız. Daha sonra, bir bıçak zip torbalarda bir dondurucuda tahıl saplarını ve yeri kesmek için. Mısır 1,5 yıl olarak saklanabilir, böylece her parti donma tarihini yazmak için daha iyidir. Daha sonra bir sonraki sene tanelerinin "raf ömrü" hesaplayabilir.

mısır gibi birçok bahçıvanlar, ama ileride kullanılmak üzere hazırlamak için nasıl bilmiyorum. Bu oldukça kolay olduğu ortaya çıktı. bu soğutma, dondurucuda saklanan koçanı. Küçük bir yerdir, o da donma olabilir veya koruyabilir bir mısır tanesi, ayrılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.