Tarım

Adler gümüş Hens. Yetiştirme ve bakım

geçim tarımı için tavuk seçerken et ve yumurta ait olan türlerin, dikkat etmek daha iyidir. Bunlar en pratiktir. söz konusu grubun Parlak temsilcisi Adler gümüş cins tavuk.

hikayesi

Öncelikle bu cins ait bir kuş belirdi, Krasnodar Bölgesi Federasyonu'nda bulunan kümes hayvanları çiftliğinde Adler,. tavuklar Rus Orada çaprazdı beyaz, beyaz Plymouth, New Hampshire, Mayıs Günü. Islah çalışmaları 1951 yılında başladı ve sadece 1965 yılında sona erdi. Sonra kuş popülasyonunun büyük bir birikmesini başladı.

Zaten 110 bin ve 1990 yılında - -.. 1965 yılında ise 1975 yılında, yaklaşık 46 bin vardı 2644 bin, ancak geçen yüzyılın sonunda, onların sayısı hızla azaldı .. Rusya'da onlar biraz fazla 1 milyon. Başkanlarını sol inanılmaktadır.

dış

Harici olarak, kuşlar geniş gövde öne çıkmaktadır. Aynı zamanda, bir orta büyüklükte bir düz tabaka-benzeri küçük bir tarağın baş, kavisli sarı gaga, yuvarlak gözleri yuvarlanır. Boyun orta uzunlukta ve kulak lobu nispeten küçük ve kırmızı boyalı vardır.

Adler Tavuklar gümüş farklı doğrudan ve geniş arka ayaklar orta uzunlukta, küçük kuyruk ve vücuda yakın kanatları. Bir kaya omurga yeterince güçlü, iyi gelişmiş. Meme, çok genel anlamlı. beyaz kuşların tüyleri, bu gevşek. Bununla birlikte, kendi siyah lekeler ile ayırt. kuyruğunda - Terry Brown tüyler kanatlar, dümenin olmalıdır. Ayrıca siyah renkli örgü halinde.

Özellikler

Yumurta üretiminin Adler cins ortalama olarak kabul edilir. Tavuk yıl yaklaşık 170-190 yumurta üreten olarak, bunların her birinin ağırlığı genellikle 60 gramı aşmaz. Yumurta kabuğu kremi.

Horozlar, hem üreticilerin aktif olarak kabul edilir. 15-20 tavuklar sadece tek bir temsilci için. Evlerde bağlamında 3-4 yıl tutabilirsiniz. gibi erken 6 aylıktan olarak onlar başlamak yumurtlamaya.

yumurta tavuğu 2.8 kg kadar ağırlığında olabilir Adler gümüş, horoz 3,9 kg'a kadar büyüyebilir. Bu durumda, benzer renk tüyleri, bunlar boyut ve şekil olarak sadece farklıdır. 60 gün tavukların yaklaşık 870 g ağırlığında, ve erkek -. 1.1 kg. yumurtlamaya ilk yılında yaklaşık 200 yumurta almayı bekleyebilirsiniz. Daha sonraki dönemlerde, hafifçe azaltır ve yaklaşık 170 adet kadar bir seviyede kalır. Yumurtaların ilk ayında küçük, ama zamanla boyutları artar.

Aslında, birçok Adler gümüşi cins tavuklar şu anda çıkarılmasından sonra ilk on yıl içinde daha iyi taşıdığını söylüyor. Aynı anda, kuşlar sığ büyümeye başlar. Bu küçük tavuk yumurtası üretimi büyük olanlar daha yüksek olduğu zaman içinde, doğal bir süreçtir.

tutukluluk koşulları

beslenme ve yaşam koşullarına kaprisli değil Adler simli Hens. İyi bir yumurta üretimi, meatiness ve içeriğin kolaylığı kombinasyonu onları ev çiftliklerinde damızlık için en iyi seçeneklerden biri yapar. Onlar iyi ısı hem de soğuk tolere edilir.

Ama içerikleri gerektiğinde bir dizi özellik dikkate almak. Örneğin, tavuklar erken ilk yumurtayı aşağı almış olması arzu edilmemektedir. Bu acı kümes neden olabilir. İdeal 5 ila 9 ay arasında dönemdir.

Yetişkin balıklar hava değil, aynı zamanda yaşam koşullarına değil, iddiasız vardır. Onlar tünekler yok ve onlar katta yerleştirilir Ancak, bunun bir yatak yapmak önemlidir. En iyi seçenek turba olarak kabul edilir - bu uygundur nedeniyle mükemmel emilim özelliklerine.

İyi barındıran tavuklarda dikkat çekmek gerekir kuru kül veya kum "yüzmek" mümkün olmuştur. Bu sözde "hamam" ile onlar parazitin kurtulabilirsiniz.

besleme

Adler simli tavuklar düzgün gelişmiş ve hızla büyüdü için, akıllıca gıda seçmek önemlidir. Bu doğru ve dengeli olmalıdır. o ana sağlamalıdır kışın onlara gerekli malzemelerin çoğunu alabilirsiniz yaz serbest gezinen kümes hayvanlarında ise.

Birçok kümes çiftliği bunlar tam canlı Adler gümüşi cins tavuklar mutluyuz. Onları büyümek insanların Yorumlar, bu beyaz tavuklar kayıtsız kimseyi bırakmazlar. Sonuçta, onlar çok güvenen bulunmaktadır. Tavuklar kolayca onunla öğretmek ve ana bilgisayara çağrıyı çalıştırmak gaga. yetişkin kuşları besleyin günde iki kez gereklidir.

Onların diyet farklı çeşitlerinin taneleri olmalıdır. Örneğin, yumurta tavuğu buğday ve arpa gerekir. Ayrıca, atık, kabak, yeşillik, patates beslenebilir. küçük miktarlarda olarak, onların diyet kabukları, tebeşir ve dahil olması arzu edilir bonemeal.

üreme

özel kuluçka olmadan belirtilen ırkı Damızlık evde çok zordur. Yumurtalar içgüdüsü kuluçka sonra onlar tavuk geliştirilen 1 10 tavukları gider, ama bu bile her zaman olmaz değil. Nedenle bir kuluçka olmak her zaman kullanışlıdır. Bununla beraber, bu mümkün, bu arada, tavuklar, çok yüksek bir verim elde etmek için -% 95. Ama ortalama olarak yaklaşık% 85'tir.

Ama diğer taraftan, kümes çiftliği tavuk tekrar ana sürüsü yolda daha az problemle.

Yumurtadan civciv ana sürüden ayrı tutulmalıdır. Konum onlar için kuru ve sıcak seçilmiş. İyi havalarda kadar erken yumurtadan çıktıktan sonra 5 gün içinde mahkemeye yürümek olabilir.

genç bir sonuç

Mayıs sonundan daha erken arzu edilir yeni civciv görüntülemek için damızlık değiştirilmesi amacıyla. Bu Adler gümüşi cins tavuk büyür olanların birçoğu ile belirtilir. Yanıtlar önceki bir kuluçka tavukları 4-4.5 aylık yaşta yumurtalarını olacaktır nedeni olabileceğini göstermektedir. Bu erken olgunlaşma kötü onların sağlığını etkileyebilir. Gerçekten de, tavukların bu çağda henüz tam olarak gelişmemiştir.

tavuklar gün ışığı doğal indirgenmesi en uygun koşullarda geliştirilecek gerçeği tarafından tercih yukarıdaki şartlar uygunluk. yerli içerik böylece tavuklar için idealdir. Adler simli fiziksel olarak güçlü ve dayanıklı yetiştiriyorum. Ama olgunlaşmış erken tavuklar yumurta kanalı dışına düşen muzdarip olabilir, ek olarak, çeşitli hastalıklara daha yatkındır.

genç Yemek

kuşlar büyüyen zaman kuralları takip etmek önemlidir. Yani, sadece 5 veya hatta günde 6 kez beslenme ilk birkaç gün içinde civciv yumurtadan. Zamanla, yemleme sayısı 3-4 katına kadar azaltın. Bu zamana kadar çocuklar 4 hafta döndü olmalı.

48 hafta yaşından önce kümes diyet mısır ve buğday içermelidir. Onların patates, yeşillik, havuç önemli miktarda tüketilen olması da arzu edilir. küçük miktarlarda onlar kemik ve ihtiyaç balık unu, kabukları, atık ve tebeşir.

cins özelliklerini

Birçok bilmiyorum ama civciv de sinir sistemini gelişmiştir. Bu nedenle, bu kuşun karşı olumlu tutum onun büyük ruh anahtarıdır ve bu nedenle sağlık olduğunu. Karmaşık iyi büyümesini ve gelişmesini sağlayan tüm bu kuşların performansını artırmak.

Ayrı ayrı, birçok bu cins erkeklerin davranışlarını not edin. Onlar güvenle sözde soylu olabilir. beslenme, onlar szyvayut tüm tavukları ağlarım. Kendilerini tüm bayanlar orada durur sonra onlar yiyecek peck başlar. yedikleri için iyi bir şey bulmak onlar da vakalarda bildirilmiştir. Bu uzmanlar, bu cins horoz değil çok daha tavuklar olduğunu nedenlerinden biri diyoruz.

Ayrıca ilginç onlar tavuklar koşturma öğretmek olması. Bunlar şu şekilde yaparlar. kendisi yuvaya alır ve bir anne tavuk gibi orada oturur Horoz. Bundan sonra tavukların çığlığı çağırmak özgü "paydaşlar" başlar. Genç büyüme ilgiyle birleşir ve horoz davranışını gözlemler. Yani Adler simli tavuklar yuvasına münhasıran taşınan alışık. Onlar çitler veya alt alta, bu alanda adapte değildir, çim yumurtalarını olmayacaktır.

ırk karışımı doğurmak

Adler cins, yetiştiriciler, bilim adamları orada durmadı aldı. Onlar tavuklar Rhode Island Red horozlar ile geçti, veya NH autoseksnoe yavrular hazırlanabilir bulundu. günlük eski zaten o renk seks belirleyebilir. Gelecekte erkek hafif ve tavukları kabartmak - geyik yavrusu.

Bu ayırma işlemi, tavukların daha iyi korunması ve yem daha verimli kullanılmasına yardımcı olur. Genç kuşlar daha ağırlığına hizalanmış, büyük ölçüde işleme ve müteakip satış kolaylaştırır.

Özellikle et-yumurta tavukları

kümes hayvanları arasında çiftçiler bir çift parası alabilirsiniz yerden kuşların bu optimum ırkları vardır. Oldukça hızlı kilo alma ile iyi bir yumurta üretiminin kombinasyonu geçimlik tarım dahil birçok kişi et yumurta tavukları tercih etmesine yol açmaktadır. iki aylık yaşta, genellikle yaklaşık 1 kg ağırlığındadır. Buna ek olarak, basitlik ve besleme koşulları ile ayırt edilir. istenmesine rağmen onların diyet dengeli olduğunu.

Et ve yumurta tavukları yüksek emniyet stoğu ve mükemmel tadı var. Şu anda popüler gümüş Adler, Moskova, kil, Kuchinskaya yıldönümü Poltavska aralarında yaklaşık 20 farklı türler vardır. Bir yıl 150 ila 200 yumurta elde edilebilir Bu tavukların her birinden fark etmek önemlidir.

kanatlı eti

Büyük bir kütleye sahip tavukları istiyor ve yumurta üretimi sizin için önemli değilse, o zaman Adler sen gelemez. Dikkat etmek daha iyidir büyük sığır ırkları. Bu tavuklar Kapısı, Cochin Çin, Langshan sayılabilir. bu türlerin temsilcileri klasik et kuşları denir. Onların vatan Çin ve Hindistan olduğunu.

Bunlar yeni türlerin yaratılması için üreme üssü haline geldi. onlar diğerleri yanı sıra, geçilen Örneğin, Jersey Giant, Plymouth, langshan İngilizce ve Almanca tip geri çekilmiştir. Tavuklar Cornish her yerde oldu. iki tip bir karışım, yüksek hızlı büyümesi, düşük maliyetli yemi ile birlikte et mükemmel kalitesi ile tavuk elde Plymouth.

sadece 7-8 hafta içinde tavuklar 2 kg ağırlığa ulaşır. Bu büyüme her kilogram için yiyecek fazla 3 kg olmasına rağmen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.