Tarım

Yumurta tavukları için yem nelerdir, evde kullanmak arzu edilir

Kanatlı sektöründe zaman ve uygulama ile test edilir özel diyetler, hazırlanır. evcil kümes hayvanlarında tavuklar endüstri standartlarına beslenirler sağlamak her zaman mümkün değildir, ancak gerekli verimlilik sağlar ve kalite gıda kuşları sağlayacak Farklı bir yayın seti vardır.

yumurta tavukları için besleme Bu tür ayırt:

  • hayvan yemi;
  • tahıllar;
  • otlar, sebzeler ve masa atıklar.

Kuşlar için yem uzman fabrikalarında yapılmaktadır. bunların bileşimi toz haline getirilmiş (ezilmiş) hububat, içinde bitkisel yağlar, ön-karışımlar (vitamin katkıları), tuz ve kemik unu. hayvan yeminde tavuk ve genellikle ezilmiş içerir Coquina için. tavuklara için uygun besleme granüller biçiminde de, yeniden öğütülmüş formunda olabilir. Uygulama havası arasında tek tek granüller serbest dolaşır çünkü granül, daha iyi muhafaza kanıtlamaktadır. ezilmiş yem Hava dolaşımının engellenmesi, böylece onların raf ömrü yüksek değildir, genellikle hava, kendini ısıtma nemi emer ve ekşi çevirin.

kuru formda veya meshanok olarak beslenen kuşlar için yem. Farklı tercihler vardır. Bazı buğulama yemek daha iyi tavuklar tarafından emilir inanıyoruz, diğerleri yetiştiricileri sadece kuru gıda kullanmayı tercih kadar doğal koşullarda kuşlar, ıslak yemek yemek mümkün değildir inanıyoruz. Kim haklı? Kuş gözlem yaş gıda daha iyi ve daha hızlı asimile ve sadece kuru mamayla beslemekten ibaret bir gerçek yol açar olduğunu göstermiştir asimilasyon olmayan yem alımı ekranların gövde. Bu nedenle, yerli kanatlı yem içinde bir ön meshanok buharlama şeklinde vermek daha iyidir. Bu durumda, besleme bileşimi içinde selüloz, kısmen de yemek daha iyi sindirim katkıda kısa moleküller olarak ayrıştırılır.

ev ile ıslah tavuklar onların bir parçası çiftlik yemi de başka yollarla değiştirilebilir olarak hayvan yemi oranı, onların diyetin en fazla 50% 'dir. Bir kuş pecks o büyük bir zevkle geleneksel tahıl ve buğday takviye yumurta tavukları için besleyin. Ama başlangıçta içinde değil gerekli bileşenlerin dodavat sayısını tek buğday vermek, bu yüzden yapma. sindirim için gerekli olan lif, - ayçiçeği çekirdekleri gerekli bitkisel yağ, arpa katacak. gagalamak için mısır sadece kısmi bölünme sonra, aksi takdirde hemen hemen tavuklar tarafından emilir.

Ne kadar tahıl gerek? Araştırmacılar tavuklar, günde en az 0.12 yem ünitesine sahip olması gereklidir döşeme bu besleme göstermiştir. besleme ünitesinin Başına yulaf 1 kg enerji değerini kabul etmiştir. Ama neredeyse yulaf tavuklar değil öpücük, pratikte onlar tarafından emilir değildir do. Bu nedenle, yeniden hesaplama daha yüksek olan buğday için yapılır enerji değerine. Tavuklar buğday göre, besleme 115-117 g gerektiğine inanılmaktadır.

hanede yumurta tavukları için Yem ve otlar ile tamamlanmaktadır. Yaz aylarında serbest gezinen kuşlar sürekli olarak tüm öpücük otlar çeşit kendilerine sunulan. Kış aylarında daha dilimleri ve benzeri cezbedicileriyle halinde kesilmiş ısırgan hasat yaz kabak gelen süpürgeler, lahana yemek mutluyuz.

püre, kış yararlı katkı yumuşatılmış ve patates, ancak, toplam bileşimin% 30 geçmemelidir. Hatta kışın aksi kuşlar gastrointestinal sistem hastalıkları ve ölüme neden yemek borusunu yakabilir, soğutulmuş püre vermek önemlidir. kışın mide hastalıklarının önlenmesi için sıcak biber ezilmiş tavukları vermek gerekir. Farklı fazla vitamin içerir, hem de herhangi bir enfeksiyon kuşun midesinde yıkımına katkıda bulunur. yumurta tavukları için besleme olarak dahil ve yem etkinliğinin artırılması, tahıl dahil mekanik çiğneme kaba gıda, yardımcı nehir kumu, edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.