FormasyonBilim

Güneş sisteminin hakkında ilginç gerçekler. Güneş Sistemi'nin gezegenleri çalışma

Belki hepimizin evrenin bir parçası, bize korunaklı güneş sistemi denilen biliyoruz. Çevre gezegenler ile birlikte Sıcak yıldızı yaklaşık 4,6 milyar yıl önce oluşumunu başladı. Ardından moleküler yıldızlararası bulutların yerçekimsel çöküş oldu. birikmiş maddenin çoğu gitti merkezinin çökmesi Güneş olmak ve tüm diğer nesnelerin ortaya çıkmasını sağladı ata-bulutu ile çevrilidir.

Güneş sistemi hakkında bilgiler başlangıçta yalnızca gece gökyüzünde gözlem sırasında tasarlanmıştı. teleskoplar ve diğer araçların geliştirilmesi gibi, bilim adamları çevreleyen uzay hakkında daha öğrendim. Ancak, güneş sisteminin en ilginç gerçekleri tüm sonra elde edilebilir uzay çağının başlangıcı - Geçen yüzyılın 60'lı yıllarda.

yapı

Evrenin bizim parçanın merkez nesne - bu güneştir. Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün: Sekiz gezegen döner civarında. Daha yakın Pluto'yu dahildir ve gezegen statüsünden 2006'da eksik sözde trans-Neptün nesneler, yer. Kendisi ve çok sayıda gök cisimleri küçük gezegenlere atfedilen. nesnelerin sonra sekiz büyük güneş iki kategoriye ayrılır: karasal gezegenler (Merkür, Venüs, Dünya, Mars) ve güneş sistemi, neredeyse tamamen gaz oluşur gerçeği ile başlayan hakkında ilginç gerçekler dev gezegen. Bunlar Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün bulunmaktadır.

Mars ile Jüpiter arasında yatıyor Asteroid bölgesi, çok sayıda küçük gezegen ve asteroit düzensiz şekil vardır. Neptün'ün yörüngesi için Kuiper Belt ve ilgili dağınık disk yatıyor. Kuiper kuşağı değişik kaynaklı buz organları dolu ise asteroid kuşağı esas olarak, kaya ve metalden oluşan nesne ihtiva eder. okumak için bir cihaza nesneleri de çok buzlu kompozisyon bulunmaktadır.

güneş

Güneş sisteminin hakkında ilginç gerçekler onu merkeze konuşurken başlamalıdır. tüm sistemin ağırlığı ile daha konsantre bir% 99 15 milyon dereceyi aşan bir iç sıcaklığa Dev akkor küre. Güneş onun yaşam döngüsünün ortasında yaklaşık bulunduğu, yıldızların üçüncü nesil anlamına gelir. Kendi çekirdek - yer sürekli thermonuclear reaksiyonlar helyum hidrojenin sonuçlanır. Aynı süreç daha sonra Dünya'yı dahil girer enerjinin büyük miktarlarda oluşmasına yol açar.

gelecek

yaklaşık 1,1 milyar yıl sonra Güneş hidrojen yakıtının en geçirecek, bu mümkün olduğunca yüzeye ısınır. Şu anda, dünyanın en olası neredeyse tüm yaşamı ortadan kalkacaktır. Koşullar derin okyanusta sadece organizmaları tutmak sağlayacaktır. Güneşin yaşı 12,2 milyar yaşında olacak, bu dönüşecek bir kızıl deve. bu yıldızın dış katmanları Dünya yörüngesine ulaşır. Bir daha uzak yörüngede için şu anda veya switch Bizim gezegen veya emilecek.

Dünya boyutu - - merkezi güneşin sonraki adım güneş özünü oluşturan bir planeter bulutsu beyaz cüce olur dış kabuk, kaybeder.

Merkür

Güneş nispeten istikrarlı olduğunu ve güneş sisteminin gezegen çalışmayı devam ederken. Sistemin eteklerinde eğer uzağa bizim yıldızdan bulunabilir yeterince büyük boyutu, ilk kozmik beden - Merkür olduğunu. Güneş'e en yakın iken en küçük gezegen yüzeyini fotoğraflamak için yönetilen aparat "Mariner 10", araştırdı. böylece yılda, Merkür yıldızı olan yakınlığını engel incelenmesi, o iyi anlaşılmamıştır. 1973 yılında başlatılan "Mariner-10" sonra Merkür "Messenger" olmuştur. uzay aracı 2003 yılında misyonunu başladı. Birçok defa gezegen kadar uçtu ve 2011 yılında onun arkadaşı oldu. Güneş sistemi hakkında bu araştırma bilgiler sayesinde önemli ölçüde genişlemiştir.

Bugün bile Mercury olsa ve Güneş'e en yakın, en sıcak gezegen değil, biliyorum. o şiddetle öncesinde bu konuda Venüs. Merkür gerçek bir atmosfere sahiptir: o güneş rüzgarı dışarı üfler. son derece düşük bir basınçta gaz kabuk ile karakterize edilen bir gezegen için. Merkür üzerindeki Gün yıl yani gezegenimizin 88 gün, iki günden az Mercurian sürer, neredeyse iki Dünya aydır.

Venüs

Nedeniyle uçuş "Mariner-2" ile bir yandan güneş sistemi hakkında ilginç gerçekler, onlar çürümek, diğer taraftan - zenginleştirilmiştir. uzay aracı Venüs bu bilgilerin Beklemede makbuz üzerinde hayat bulma olasılığı dikkate ılıman iklimin sahibi ve belki de okyanus, kabul edildi. "Mariner-2" Bu rüyaları effect etmiştir. Bu cihazın Çalışmaları, yanı sıra çok sayıda diğerleri oldukça daralan resmini sıraladı. Atmosferin tabakanın altında, daha çok karbon dioksitten oluşan ve sülfürik asit bulutları neredeyse kızgın 500 ° C yüzey etmektir. Hiçbir sudur ve yaşam biçimlerini bilinen edilemez. Venüs bile uzay aracı duramaz: onlar eritebilir ve yakmak.

Mars

4 güneş sistemindeki gezegen ve Dünya benzeri en son - bu Mars bu. Kızıl Gezegen hep bilim adamlarının dikkatini çekmiştir, bu araştırmanın bir merkez bugün. Mars, iki "Vikingler" ve Sovyet "Mars" sayısız "Mariner" tarafından incelenmiştir. Uzun bir süre astronomlar Kırmızı Planet'in suyun yüzeyinde bulmak için düşündük. Bugün bir zamanlar Mars şu anda olduğundan daha farklı görünüyordu biliyoruz, belki de o suydu. Bu yüzey karakteri bir değişiklik beş kraterler şeklinde büyük bir asteroid izni işaretleriyle Mars çarpışmayı katkı Buna göre, ileri sürülmüştür. Sonuç gezegen neredeyse 90º, volkanik aktivitede önemli bir artış ve litosfer plakalarının hareketinin kutuplar bir felaket deplasman oldu. Aynı zamanda orada, ve iklim değişikliği var. Mars önemli ölçüde azalmıştır gezegende, atmosfer basıncı su kaybetmiş, yüzey çöl benzemeye başladılar.

Jüpiter

Toprak asteroid bandından ayrılır büyük güneş sisteminin gezegen ya da gaz devi. Güneşe Bunlardan en yakın Jüpiter olduğunu. Büyüklüğü için bizim sisteminin tüm diğer gezegenlere üstündür. Gaz dev cihazı "Voyager" 1 ve 2, ve ayrıca "Galileo" kullanılarak incelenmiştir. Jüpiter kuyrukluyıldızın yüzeyinde kaydedilmiş Geçen sonbaharda Shoemaker-Levy 9 olayın kendisinden, hem de bunu gözlemlemek fırsat olarak benzersiz parçacık. Sonuç olarak, araştırmacılar ilginç görüntülerin bir dizi değil, aynı zamanda kuyruklu hakkındaki bazı verileri ve gezegenin kompozisyonu sadece elde edebildik.

Jüpiter'e düşmek gerek kozmik cisimler karasal benzer farklıdır. Jüpiter'in yüzeyinde bir krater terk edemez Shards bile büyük boy neredeyse tamamen gaz oluşur. Comet yakında kayboldu karanlık işaretleri, yüzeyinde sol atmosferin üst tarafından absorbe edildi. İlginçtir, Jüpiter, nedeniyle boyut ve ağırlığı, Dünya'nın savunucusu rolünü gerçekleştirir çeşitli enkaz onu korudu. Bu gaz devi Jüpiter düştü herhangi enkaz hayatın ortaya çıkmasında önemli bir rol oynamıştır inanılmaktadır dünya kitlesel yok yol açabilir. Böyle düşüşler yaşamın erken dönemlerinde sıkça meydana Ve eğer, belki insanlar şimdiye kadar var olamazdı.

kardeşler istihbarat sinyal

Güneş sisteminin gezegenleri ve bir bütün olarak evren yapılan bir çalışmada, en azından orada yaşayan zaten oluşturulmuş veya edilebilmektedir arama terimleri de amacı olan gerçekleştirdi. Ancak, evrenin ölçekli insanlık görevi ile baş ve kendisine ayrılan her zaman için olamaz şekildedir. Bu nedenle, cihaz "Voyager" video diski ihtiva eden bir yuvarlak alüminyum kutusu ile donatılmıştır. Bu bilgiler içermektedir, bilim adamlarına göre, uzayda var olabilecek diğer medeniyetlerin temsilcilerine açıklayabilmek olduğu Dünya ve onun sakinleri. manzara tasvir görüntüler, insan DNA'sı yapısının anatomik yapısı, insan ve hayvanların hayatı sahneleri, sesler kaydedildi: kuşlar bebek, yağmur, gürültü ve diğerleri ağlama, şarkı. Disk solar sistem 14 yüksek atarcaların koordinatları ile ilgili olarak sağlanmaktadır. Açıklamalar ikili yıl kullanılarak yapılır.

Güneş sistemini terk hatta birçok yüzyıllar alan evreni sörf olacak yaklaşık 2020 yılında "Voyager 1". Bilim adamları diğer medeniyetlerin keşif mesajları bizim gezegen tarihe karışacak olan bir anda, çok yakında ortaya çıkabilir dünyalılar inanıyoruz. Bu durumda, insan ve arazi hakkında bilgi diski - evrendeki insanlığın kalır hepsi.

yeni turda

uzay araştırmaları XXI yüzyılın ilgi başında belirgin artış gösterdi. Güneş sisteminin hakkında ilginç gerçekler birikmeye devam ediyor. Donatın Mars'a keşif, gaz devleri hakkında rafine verileri. Her yıl gelişmiş cihaz, özellikle, daha az yakıt maliyetleri ile uzayın daha uzak bölgelerine uçuşlar yapacak motorların yeni tiplerinin geliştirilmesi. Bilimsel ilerleme hareketi güneş sisteminin en ilginç şeyler yakında varlığının delillerini bulabilirsiniz bilgimiz bir parçası haline gelecek umudunu sunmaktadır , Oort bulutunun Mars'ta iklim değişikliğine yol açmıştır tam olarak ne anlamak ve daha önce nasıl, kavrulmuş Merkür keşfetmek, son olarak, Ay'da bir üs inşa etmek. Hatta daha iddialı bazı fantastik filmlerden daha modern astronomların en çılgın rüyalar. İlginç olan mühendislik ve fizik başarıları gelecek görkemli planlarının gerçek olasılıklar hakkında söylenecek olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.