Tarım

Don cins atlar: açıklama ve fotoğraf

Atın Don cins inanılmaz bir geçmişi vardır. O aynı safta gider Don Nehri, bir bütün olarak Rusya ile, bu nedenle, Kazakların, vb. Bu nedenle, atlar sadece spor, emek, ya da başka bir değer değildir. Don atı - Ülkenin çiftçilerin önceliklerinden biri - tüm Rus halkının ayrılmaz bir parçası ve onların oluşumu, şimdiki zamanda seyreltme, ırkı korumak için.

kaya oluşumu

Bozkır koşullarında oluşturulan Don cins atlar, onlar Kazakların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılmıştır. ancak, askeri ve çalışmalarında mükemmel performans gösterecek bir hayvan yaratmak için gereken zamanda bakımı için özel gereksinimleri yoktu. bilinen nedenlerle, erkekten yabancılaşmış akrabalarına yakınlık, atlar artık efendisine olarak görme eğilimindeler ek olarak, sürüde hayatı, sorun biniciler oluşturmalıdır değildi.

Mükemmel atı Kazak oluşturmak için kullanılan malzeme Kalmıkça ırkı görev yaptı. göçebelerin üzerindeki Don getirdi. Temel malzeme, ama sürekli diğer bireylerin eklenir ve: Araplar, Persler, Safkan, vb. Zamanla, cins tamamen oluşur ve günümüzde, sen görkemli aygır ve kısraklar ince hayran olabilir.

Bugün Rus Don cins atların gerçek gururu, bu hayvanların fotoğrafları Orlov paça ile uyumludur. Birçok çiftçi basitlik, sıkı çalışma ve şiddetle katkıda diğer olumlu nitelikleri bir sürü olarak üremek için mutluyuz.

Don cins Tarihçesi

Don Kazakları, nehir on Don bulunduğu yerleşim temeli, daima güney işgalcilerden ülkenin sınırlarını korumak. Bu nedenle atlar beri onlarsız, kollar hariç gerekli araçlara birincil hayvan türü vardı.

Başlangıçta, Don Kazak at orta büyüklükte ama çok dayanıklı ve çevik idi. Sonra kaya eski Don adlandırılan, ancak çağdaş atların temeli olduğunu.

Ayrıca akrabalarını sadece insanlar ile iyi bir ilişki oluşturmak, ama için, Kazaklar sürülerde hayvanları getirdi. Ve kaliteli kez menkul gelişimi için bireyler sıkı bir seçim geçti. Üstelik onun Kazaklar kuşaklar, sadece atlara, aynı zamanda onların sahipleri tarafından takip etti.

Don cins tamamı tarihinde defalarca engin sürülerin imha tabi tutulur. Örneğin, 1966 yılında, Astrahan yakınlarındaki 10 bin. İnsanlar yükseldi ve neredeyse hepsi atlı idi. Daha sonra 1722 yılında sırasında iki kat daha fazla atları öldürdü Pers kampanyası. 1812 Savaşı sırasında Napolyon'un ordusu mağlup yardımcı Don Kazakları, askerler 60000. Riders yardımına geldi.

cins tarihinin ikinci dönem özel atı yetiştiriciliğinin gelişmedir. Çiftçiler ayrıca atların içeriğini geliştirmeye yardımcı olur ekonomisinin, daha koşullarını alırlar. Yine, seçildikleri, sonucu, tam olarak oluşmuş kaya olarak kabul edildi. Atlar sadece Rus süvarileri, büyük toplu halde çoğunlukla Macaristan'da, yurtdışında ihraç edildi.

Don atların Açıklaması

İlgili hayvana ilişkili İnsanlar hemen Don atları doğurmak birkaç örneği arasında belirleyebilecektir. Standart aygır açıklaması Aşağıdaki. Hayvanın Yüksekliği 168 cm, kırmızı rengi ve kahverengi ulaşır, oldukça sık bir altın renk tonuna sahiptir kişiler vardır. Bu kısa saç ve sebum artan tahsisi, bu atı parlar sanki görünüyor kaynaklanmaktadır.

Dış diz altında yer alan dışında, diğer türlerden, özellikle farklı değildir, bunlar içe içbükeydir. Geri baş ve boyun, düz vücut oval çevre bireyler, düz bacak ortalama uzunluğu - bu Don atların kalitesi, aynı zamanda, hayvan, dünyanın diğer temsilcileri sadece belirler.

Operasyonel güvenlik - doğa, ana özelliği gelince. Ancak, sadece onların adamı geçimini sağlamasına yönelik ahır topraklarında yaşayan bu hayvanlara atanır. Sahibi sürekli işgücüne ödemek gerekir - herkes Don atları düşündüğü gibi görünüyor.

Mares bir farkla Stallion, aynı konturları sahiptir - biraz daha düşük ve daha küçüktür. renk, dış, doğa gelince, bu rakamlar birbirine benzemektedir.

Don cins atların karakteri

Onların karakterine olarak hayvanları incelerken, Don cins atlar diğerlerinden sıyrılıyor. Karakter aygır ve kısrak yaklaşık olarak aynıdır. Eğer insan müdahalesi onun oluşumunda dahil etmezsek, bu kısır ve inatçı olacaktır. cins tarihinin, genellikle yıkıma maruz gerçeği, yok olma eşiğindeydi. Mükemmel Özellikleri sayesinde, onlar verimli savaşlarda kullanılabilecek, dayanıklılık ve hız atları tehlikeli rakipler yapmak. Bu nedenle, kötü bir karakteri kurdu.

Bir erkek olacak varsa hayvanın çıkarması, sakinleşti edilebilir. At her zaman onu yem ve su sahibi, bu nedenle olduğunu anladı - iyi ve ona düzgün gerekir ile davranırlar. Sonuç olarak, hayvanların hayatta insanların katılımı doğaları genellikle iyiye, değişiyor.

damızlık atlar için bir yöntem de karakter etkileyebilir. Bireysel ahırlarda kalıcı ise, çimenlik üzerinde yürüyen, ve yanında aynı cins sadece 2-3 temsilcisi vardır o herkesten daha fazla bir adamı seveceksiniz. üreme sürüsü varsa ve karakter daha bağımsız hale gelir.

cins özellikleri

Sadece Don cins atlar var çeşitli göstergeler mevcuttur. Karakteristik, ne olursa olsun, zamanla üretilir. Herhangi tarihsel evre tüm performans etkisine sahiptir. Bu nedenle, cins oluşumu sırasında ve belirli özelliklerini geliştirmek için:

 1. Uzamış gövde.
 2. bükmeden düz geri. dönüşünü sazanlar ettiği bazı türleri vardır.
 3. gövdenin arka uzunlamasına ve düz.
 4. Düşük uzun withers.
 5. Kısa boyun.
 6. Elongated Ortalama büyüklüğü kafa.
 7. Güçlü ve doğru tabii ki, ama ayağın gelişmemiş eklemler ile.
 8. Geniş göğüs.
 9. Düz toynaklar.

Ancak bu göstergelerin bütün bakımı, safkan, gıda bolluğu ve pek çok diğer bileşenlere bağlı olacaktır. hayvan için yetersiz besleme ve bakım varsa, o sahibinin beklentilerini karşılamak asla.

Özellikler cins

Biz dış güzellik atları dikkat edecek olursak, Don cins atlar olacak son yer değildir. Bireylerin Resimleri - direkt onay. Biz dayanıklılık tarafından atları ele alırsak, Don cins tekrar kenara sayılmayacak. Bu nedenle, bu özellikleri bir yeri vardır.

İlk olarak, basitlik işaret etmek gerekir. Doğada, orada gibi disiplinli ile güzel atlara kümesidir, ama onlar sadece kararlı bölgeyi içerebilir. Don sakince büyük ölçüde bakım kolaylaştıran, sürüler halinde yaşarlar.

İkincisi, atlar sessizce soğuk ve ısı tahammül ve bunlar son derece yürekli. İstisnalar spor etkinlikleri ya da sergiler için özel olarak yetiştirilen yalnızca birkaç türleridir. En az 100 kilometrelik dörtnala diğer üyeleri için zor olmayacaktır.

Son olarak, Don cins atlar genellikle Kırgızistan ve Kazakistan topraklarında atları geliştirmek için kullanılır. Bunun nedeni kolayca, değişim ve şiddetli hava koşulları tahammül iyi bir karakter ve birkaç diğer avantajlı farklılıklar var olmasından olmaktır.

kayaç türleri

Atların Don cins birkaç türe ayrılır. Başlıcaları şunlardır: kalın, doğu ve at. Birinci tip, bir uzatılmış gövdeye sahip atları içerir. Buna ek olarak, geniş bir kolan ile ayırt edilir, bu 210 cm kadar ulaşır.

Oryantal tarzı geniş ve yakışıklı boyunlu, uzun bir boynu var. Kuru anayasa da atların bir özelliğidir. Küçük bir kafa derisi daha dikkat gerektirir olarak, çünkü çok daha zor diğerlerine göre bu tür hayvanların içeriyor. Ve bu atlar soğuk iklimlerde normalde geliştirmek mümkün olmayacaktır.

Ve son ortak türü - evcil atlar. Onların dış en güzel biridir. O yakındır Thoroughbred. Bu nedenle, adı rağmen hayvanların türüne genellikle sergi veya gösteri etkinliğe katılmaktadır.

Don cins atları Büyüyen

Don cins atlar yapısında benzersizdir. Onun mükemmel performansa öğrenmesi hayvanların yeteneği, onların iş, spor veya oyun faaliyetleri her türlü kullanılabilir. Belirli alanlar dikkate atları iyi yapabileceklerini göz önünde bulundurmalıdır:

 • spor (eventing, vb artistik atlama, hobi sınıfı çalışır ve benzeri) içinde. doğumdan itibaren atı belirli alana öğretmek eğer nedeniyle sessiz doğası, disiplin iptal edilmesi, kesinlikle ilerleme sağlayacaktır.
 • sürme olarak. Atın ön kısmı arka daha geniş olduğu için bu durumda, binici bazı rahatsızlık yaşayacaktır. Sonuç olarak, kişi eyer tutunmaya daha fazla çaba gerekecektir.
 • ışık demeti olarak. Ağır yükler maalesef Don atları taşınacak edilmeyecektir. tamamen kendi gücüyle Ama ışık arabaları.
 • Yeni binici eğitim sırasında. Atların eğitimi gibi birçok binme kulüpleri benim Don cins kullanın. Bunun nedeni yine disiplinli atlar.

Nedeniyle güzelliğe, sık sık sergiler Don atı görüntülenen. Fotoğraflar kısrak ve aygır her zaman doğurmak koz seyirci, harika bir makale ve olağanüstü renk kamaştırıyor.

ıslah çalışmalarını damızlık odaklanmış ise, o zaman sadece tek bir cins içinde yapabilirsiniz. Tercihen çiftçiler arasında bir sürü önerilen alışverişi geçerek dışarı iletilemez. Ama yetiştirme veya diğer karışık ırklar için kullanılamaz.

Don cins hakkında Modern veri

Şu anda, Don atları, ciddi bir tehdit altındadır. Bu hayvanların fotoğraflar zaten Kırmızı Kitap sayfalarında yer almış. Örneğin, 2012 yılında, sadece 20 safkan aygır başardı. çiftçilerin oluşumunun başlangıcında Oysa onlardan yüzlerce alındı. Üstelik, üreme yapan birçok hane, iflas etti. Sonuç olarak, bölge hayvancılık Don atları tutmaktır ilgilenmiyor girişimci tarafından satın alınmış.

Ama bu hayvanlar tarihleri boyunca karşılanmasını tüm zorluklara rağmen, bu kadar bazı çiftlikler, atlı spor sahaları ve onların yer bulduk. Küçük işletme sahipleri de yetiştirme ilgilenen unutulmamalıdır. Tabii ki, büyük türlerin korunmasına katkılarını isim imkansızdır, ancak mevcuttur.

Böylece, Don cins atlar doğrudan Rus tarihinde yer aldı. Ülkenin gelişmesine katkısı, düşman ve düşman işgalciler koruma paha çağrılmalıdır. Diğer türlerden birincil olarak Don atlar ayırt karakteristik özellikleri bir resim, mevcut faydalı olacak. Türlerin muhafazası için önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.