Tarım

Üstün ırk tavşan - Flandre

Irk tavşan Flanders kurulmuş ve dünyada yaygın, en eski aittir. tam kaynağını belirlenmez, çeşitli sürümleri vardır. Flanders'in dev: Bugün, kitlesel tavşan yetiştiriciliği dahil birçok ülkede, ana dallar, onların türler yetiştirilen Alman devi, İspanyolca dev. Onlar birbirinden çok farklı değildir, ancak her bir bölge nerede boşanmalar tam olarak adapte. Ortak uzatılmış gövdeli tavşanların iyi ağırlığıdır.

Dev Flanders'in Ülkemizde en popüler cins. 7 kg ortalama yetişkin bir kişinin ağırlığı vücut uzunluğu yaklaşık 65 cm. Ile (bazen örnekleri 10 kilogram vardır) dikkat çekicidir büyük baş, oransal gövde. yaklaşık 40 cm Göğüs. Flanders tavşanı dikey (kadar uzunlukta, 25 cm) büyük duran farklılık de yoğun tüylü kulağı vardır. Renk kürk gümüş veya açık kahverengi, siyah, gri, kum, mavi, beyaz olabilir. Kaplama, kalın, yoğun ve yaklaşık 3 cm'lik bir uzunluğu.

Dişiler yüksek süt için ünlüdür. bir çöp ortalama 8 tavşan olduğu ise (olur ve 16). Cinsel olgunluk 5 aylıkken bebek üretebilir diğer ırkların aksine, ilk 9 ayda geç ortaya çıkar.

Flandres tavşan eti doğurmak. Ne yazık ki, ticari yetiştirme birçok yetiştiricileri caydırıcı bir solunum hastalığına karşı hassastır. Buna ek olarak, Devler büyük kafeslere ihtiyacımız var.

arsa onlar bir gölgelik veya barakada içerebilirler. Erkekler bireysel hücrelerde durmalıyız. Dişiler anne dalıyla kafes başına 2-3. vade grupları yaşayan genç hayvanlar, daha sonra oturmuş. Hücreler bir sıra halinde veya birkaç yerleştirilebilir. Tüm nüfusa hizmet için yeterli zaman ve enerji olması önemlidir. Soğuk hava Flandres korkmayan tavşan yetiştiriyorum. Yetiştirme yalnızca taslak yokluğunda ve olasılığını kaçınarak mümkündür termal şok.

Gıda Flandres Gösterişsiz tavşan yetiştiriyorum. Yalnızca bahçeden onları besleyebilir, ama kilo alma optimum olması değil. Onlar kesinlikle özel yem diyet dahil etmek gerekir. Kalite saman ve taze su her zaman olmalıdır. Çim zehirli, podvyaliv arzu hariç seçici vermek gerekir. Onlar meşe dallar, huş, kavak, kızılağaç yararlıdır.

alış tavşan ekonomisi hakkında bilgi almak gerekir önce, (boş ise) içerdiği ve yetiştirilen cins tavşan olarak Flandres gidip görmek önerilir. Fiyat bireylerin yaş ve kürk rengi oluşacaktır. 1400 ila 3000, bu fiyatın bir ay bebek yaş ile çarpılır ise - Aylık tavşan iki, 700 1500 ruble dan mal olabilir. Sen satın alıp yetişkin, daha fazla para harcamak, ancak çocukların kendi büyüyebilir olabilir. Seçim arzuları, fırsatlar ve hedeflerin kalitesine bağlıdır.

genellikle daire ve evlerde bulunan hayvanlar ise - Amerika'da, tavşan Flanders doğurmak olması ilginçtir. bir kedimiz var gibi Onlar, seviliyorsunuz sakin, samimi ve akıllı çünkü. Bunun için genellikle dekoratif yakınları ile daha köpeklerle karşılaştırılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.