FormasyonÖykü

Ne kesmek nedir? Axe antik adam - bu nedir?

İlkel neredeyse savunmasız adam eski zamanlarda, birçok tehlike bekliyordu. O hava koşullarından yiyecek ve barınak ile kendilerini sağlamak için, vahşi hayvanların saldırısından kendini savunma zorunda kaldı. düşünmenin gelişimi ile o araçları ve savunma ihtiyacı olduğunu anlamak için geldi. Böylece ilk balta, mızrak, bıçak, pul oluşturuldu. başkaları tarafından ele geçirilirse ne sorabilir? Bu makale, bu soruyu cevaplamak için çalışacağız.

Biraz tarih

kıyılmış nedir, arkeologlar Acheuléen döneminde (yaklaşık 1.6 milyon yıl önce) kadar uzanan buluntular belirledik. Bu arada, bu araçlar, öncüllerinden çok daha sofistike idi. daha erken bir dönemde (shelsky) araçları keskin kenarlara sahip olan tedavi edilmemiş, şekilsiz ve büyük taş edildi. Bu aşamada, doğrudan davul ve kesim özelliklerini kullanın. Daha sonra, taş arzu edilen bir şekil elde etmek için belirli yöntemler ve teknikler kullanılır. Dünya iri pul farklı bölgelerinde Arkeologlar insan müdahalesi kollarının açık işaretlerle bulundu. Ayrıca, büyük çakıl kitlesel silahlar bir ucunda yontma bulundu. Yukarıdaki açıklamalara dayanarak bir shelskogo dönemini kıyılmış hayal edebilirsiniz. Onlara baktığımızda, erkek, beceriksizce olsa ancak keskin bir kenarı bırakarak taş parçalarının keskin darbeler defetmek çalışıyordu olduğu açıktır. Paleanthropic Acheuléen çağ, sırayla, daha ustaca ve doğru ince pullar ayıran vurdum.

Ne kıyılmış edilir

Zamanla, eski araçların formu düzeldi. Adam imalat hatları ve keskin aletler aramaya gitti. Acheuléen el baltası - Bir çakıl, büyük bir silah veren bir ipucu oluşturmak üzere her iki taraftan skived. ucu karşısında pürüzsüz bir yüzeye sahip taş işlenmemiş parça, uygun bir tutma için avuç içinde yer alan bir sap vardır. düzensiz darbelere ortaya çıkan shelskih zikzak bıçakları farklı olarak balta antik adam oval ve daha badem şekli müteakip süreyi vardı.

kıyılmış Yapımı

İlk Neandertal balta nehir ve deniz kıyılarında bulunan çakıl yapılır. iki taş - eski zamanlarda sahip aletler balta yapıldı. Bir hızar ve şok parçasını servis, başka enstrüman gelecek idi. Sıyırma işlemlerine çakıl sivri bir uca oluşturarak, dar kenarları ile başladı. İlk darbe başlayan müteakip çalışma olarak hizmet eden bir girinti oluşturur. oluşturulan girintiler başlayarak Sonraki bir kişi, arzu edilen bir şekli elde, ardışık olarak daha küçük parçalar çakıl kırpılır. İş parçasını bozmamak amacıyla, o bir yumru kullandı. Bu, yukarıdan iş parçasına tatbik edilir ve bir sabit nesne çarptı. Bu etkinin yönünü takip ve kuvvetini ayarlamak için yardımcı oldu. İstenen bir şekilde alındığında, çıkıntı bir keski olarak kullanılmıştır. kaldırıldı taş ekstra katmanları yardımıyla. basınç ile takviye edilmiş, bu şok tekniğinde. Bu balta ile uzun ince bıçak satın aldı. Bu eser yükseltilmiş bir dikkat ve "insanüstü" güçler gerektiriyordu. Bu arada, bilim adamları Neandertal altı kat daha güçlü olduğunu bulduk modern insan. Bu özellikler büyük goril güçle karşılaştırılabilir.

kıyılmış ile İlkel insan üreten ve, kazıyıcı, ve bız gibi yeni araçlar, mükemmelleştirmek edildi. Bu araçlar paleanthropic hayvan derisini oymak için yardımcı oldu ve derili etin parçalar halinde bölünmüş.

Uygulama kıyılmış

Nasıl balta uygulamak için? Neandertal Paleolitik kez neydi? Bir erkek için olmuştur Bu araç emeğin bir araç değil, aynı zamanda bir koruma enstrüman ibaret değildir. Ve ayrıca biz bir çivi sayı yapamaz onsuz birçok modern araçları yerini aldı. Axe büyük ölçüde kolaylaştırdı antik insanların hayatını. künt çalışarak, keskin ucu, Paleoanthropes yenilebilir kökler, ezilmiş fındık ararken, bitkiler, yenilebilir, gevşek toprak eziyet olabilir. Bu araç, çeşitli işlevleri gerçekleştirmek için, bir evrenseldir. Onun sayesinde hale getirmek için küçük bir oyun elde etmek mümkündü ahşap mutfak eşyaları ve araçları. uzun bir çubuk için keskin bir uca ekleme, onları, soyulmuş temizlenmiş ve ağaçlardan kabuğu kazınır ve dalları kopar kesti.

Form balta dayanarak, zamanla adam böyle bir çekiç ve balta gibi araçlar yaratmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.