Tarım

Toeplitz-termos

Modern enerji tasarrufu malzemeleri hemen hemen her amatör bahçıvanlar toprağını bir kış sera, hatta küçük bir alanda inşa etmek için izin, ancak ekonomik açıdan karlı.

Sera termos - bunu yapmak projelerden biri. Bu binanın duvarları - sermaye, onlar tuğla veya ahşap yapılı ve 4 metrelik bir yan uzunluğu olan bir kare oluştururlar. o ısı kaybını azaltır seraların toplam alana, toplam duvar alanının en küçük oranına sahip olduğundan, bu biçim, tesadüfen seçilmedi. bunların içinde işlenmiş alüminyum, yalıtkan kaplama kaplamak köpüklü polietilen folyo. yansıtır - Bu kaplama bir termos gibi çalışır ısı radyasyonu içinizde duvarların küçük bir eğilimim yok olduğunda büyük etkisi elde edilir, serada ve ışık.

Bu yapının inşaatı varsayılır arazi üzerinde ise su tablası yeterince düşük ev yapımı sera yaklaşık 1 metre ile toprağa gömme edilebilir olduğunu. Odaya giriş Dış ve iç kapılı bir antre ile donatılmış olmalıdır. Sıcaklık kurallarının uygulanması üzerine yükseldiğinde çatı altında, kapı üzerine ve vestibül göre zıt tarafta havalandırma için, travers kaplanmış petek polikarbonat ayarlanmalıdır.

Çatı 4 ila 6 cm bir çapa sahip olan bir plastik kavisli boru imal edilir. boruya borunun itibaren en az bir bir buçuk metre terk etmek gerekir. Bu istiflenmiş tabakaların üzerine polikarbonat, 2.1 metre genişliğinde ve sadece beş metre uzunluğa chetyrehmillimetrovogo. çatı kenarları boyunca borular, seranın uçlarında yer alan duvarlar köpük, örneğin yapılan ara parçalar tarafından desteklenen.

Ara madde boru enine ince bir kablo ya da kalın olta gerilmesiyle sabitlenmelidir. bir ve bir buçuk - Bu uzantılar her metre yerleştirilmelidir. vidalar vasıtasıyla ve ahşap cam boncuklar veya demir şeritleri ile boru içinden çatı ısı kayıplarının azaltılması için polikarbonat bir kat eklenmiş. yalıtım iki yanı arasında bir hava katmanı, sayesinde hangi ısıtma için enerji çok büyük bir yüzdesi için sahibine kaydedebilir sera termos döner.

termal genleşme katsayılarının hemen hemen aynı olan ve bir kombinasyonu ile karşılaştırıldığında, termos seralar gibi bu tür yapıların ömrünü uzatır, çünkü birlikte "polikarbonat plastik borular" tutmak daha iyi yapı "polikarbonat metal profil."

kolay Bitkiler boyutu 600h300h100 milimetre ile kutulara özel raflarda büyümeye. Geç sonbaharda ışık enerjisi onların ihtiyaçlarını karşılamak için, kış ve erken ilkbahar kullanarak ek tamamlayıcı aydınlatma gerektiren floresan lambalar.

Seranın yapımını planlarken, hesaba kendi ısıtma zorunluluğunu almak gereklidir. Bu ısıtma buhar, elektrik fırını, hem de doğal gaz doğrudan yakılması yoluyla olabilir. propan, bütan veya metan yanması sırasında serbest kalan karbon dioksit yere gitmek ve kendi metabolizması için bitki tarafından kullanılan gelmez yüzden Toeplitz-termos kış çoğu zaman, çevreden izole edilir. Bir seçenek vasıtasıyla gün boyunca ısıtılır su ısı depolama, ısıtılması olacaktır bir gaz brülörünün, ve gece boyunca mevcut ısı gönderir.

Çok uygun sera ısıtma fırını "Bulleryan 00", güç hatta bir alanda daha büyük 16 metrekare için yeterlidir. yakacak odun atığı olarak kullanılır ya da bir uzunluğu 350 milimetre aşmayan bölünmemiştir woodlogs. baca yüksekliği en az 4.5 metre ve en az 120 mm'den daha küçük bir çapa sahip olması gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.