ModaTakı

Nasıl elmas gelen kübik zirkon ayırt etmek

her kadının peşinde olunan - elmas takı var. Son yıllarda, piyasa yapay ile çok sayıda ürün ortaya çıktı taşlar (zirkon en yüksek kalitede, kübik zirkon) ve ilk bakışta belli değil - nasıl elmaslar gelen kübik zirkon ayırt etmek? Bunu yapmak için, fianites ve özelliklerinin kökeni hakkında biraz bilmek gerekir.

Bir kübik zirkon nedir?

LFİ - yapay FIAN sentetik kristalin laboratuvar oluşturulur yapısı içinde olan zirkonyum. kendisini oluşturan unsurlardan biri olduğu için bu malzeme başlangıçta değil takı için düşünülmüştü, lazer oluşturmak için gerekliydi. Bu yapay kristal önceden belirlenmiş bir optik özelliklere sahip olan ve doğal taş olduğu sorunların içermez. İlk misyon - için yüksek kaliteli objektif optik cihazlar, lazerler. saldırgan bir ortam dayanacak Fianit, (2500 ° 'nin üzerinde) yüksek sıcaklıklar, bu kimya endüstrisinde kullanılabilir. Ama yüksek fiziksel performans sayesinde hızla yapay elmas gibi takı olarak kullanılan saf kristal kübik zirkon oldu. Nasıl elmas gelen kübik zirkon ayırt etmek? Ne önünüzdeki taş belirlemek amacıyla özel Gemological testler vardır. Bu arada, Fianit safir ve yakut ve diğer taşlar ve taklit edebilir. gözlem ve kristallerin kompozisyonu bilgisinin Biraz - ve bir ana sınıfı gösterebilir "Nasıl elmas gelen kübik zirkon ayırt etmek."

Bir elmas seçim

Bir elmas ilk ve en önemli kalite - sertlik. Bir elmas madeni sertliğinin bir ölçek daha yüksek seviyede sürer günü, işte bu çizik asla, ama aynı elmas. daha yumuşaktır Fianit. Sen camına bir elmas yürütmek için deneyebilirsiniz - ve bir çizik bırakacaktır. Fianit mümkün değildir katı mineralleri, hatta sıradan cam kaşımaya.

Bir sonraki noktası - içerme. Tüm doğal taşlar öyle ya da sırayla kullanılabilir - çatlaklar, renk değişimi, vb doğada saf su elmaslar (hayır inklüzyonlar) son derece nadirdir ve inanılmaz pahalı olduğunu bilmelidir ..

Bir elmas - bir kesim elmas içinden ışık bakmak deneyin. Gerçek bir taş varsa, sadece arka yüzden ışınların kırılma ortasında parlak nokta göreceksiniz. Ama suni ışık kristal geçer ve halka giyen hangi yüzük parmağının büyük yapay taş ile görebilirsiniz.

Ancak en kesin testi ısı iletkenlik gemologist üzerinde gerçekleştirilir. Bunu yapmak için özel bir cihaz gerekir. Bu taş yüzeyi ile ısı iletkenlik seviyesi gösterir. Doğal elmas termal iletkenliği çok yüksektir. Aynı yüksek oranda yapay bir kristal oluşturmak mümkün değildir.

Ve en kolay yolu elmas gelen kübik zirkon ayırt etmek - bir fiyata. Bir kübik zirkon ve aynı büyüklükteki bir elmas ne kadar? Hatta düşük performansa sahip küçük Brilliantik değerli doğal taş olduğunu. Bu nedenle, hatta bir elmas tane ile elmas takı, çok daha pahalı ürünler büyük ve temiz, ama yapay kübik zirkon ile olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.