Sanat ve EğlenceMüzik

Band "Casta": sanat, kompozisyon, albümler

"Bir sürü daha büyük bir şey var ..."

"Casta" grubu, Rusya Federasyonu'nun ceza sermayesi olarak bilinen görkemli Rus şehri Rostov-on-Don'dan kaynaklanmaktadır.

Yaratılış tarihi

90'lı yıllar Rus hip-hop kültürünün özgün gelişimi olarak görülüyor. Rus toplumunun hayatında bir dönüm noktasına karşılık olarak, müzikal hip-hop kolektifleri şarkı sözlerinde bunları kuşatan hayatı abartıdan, genel olarak olağan il hayatından bahsedilmeden tarif etmeye başlamışlar. 1995 yılında Vladi ve Tidan'ın iki arkadaşı tarafından kurulan "PsychoLirik" adlı grup istisna değildir. Bu grubun yaratılışından "Casta" başlıyor. İl sonra çocuklar gerçek avlu olan ilk metinlerini bestelemeye başlarlar. Yakında Shimon'la birleştiler.

"Caste" (grup). Katılımcılar

1997-1999, o dönemin hip-hop hareketinin sözde konglomerasını doğurarak kolektif olarak damgasını vurdu. "Psiko Lyric", "Basta Khryu", "Batı Sektörü", "Kum İnsanları" gibi gruplardan oluşuyordu. Sonuç olarak, rap derecesinden az çok kalıcı bir kompozisyon oluşturulmuş ve "Üç Boyutlu Şiirler" adlı bir kült albümü doğmuştur. Şüphesiz herkes, "Sokakta alıyoruz" şarkısını hatırlıyor; bu da grubun damgasını oluşturuyor. Bu albümü daha ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız o zaman New York hip-hop tarzında gençlik maksimalizminin yankılarını hala emdiği söylenebilir. 1999'un ortalarına gelindiğinde, "Casta" adı verilen bir grup kongreden üç kişi ön plana çıktı ve daha sonra Shimon, Hamil ve Vladi grubunun temelini oluşturdu.

Birleşik "Caste"

2000'de grup giderek ivme kazanıp, ilk şarkıyı zaten sansasyonel olan "Sokaklarda alıyoruz" şarkısını filme çekti. 2001'de, "Yukarıdaki sipariş üzerine" single'ı piyasaya sürüldü ve daha sonra dinleyiciler, daha önce MTV şemalarında birincil olarak yer alan bu şarkının videosunu izleyebildiler. Bir sonraki çalışma, grubun Rusya Federasyonu gezisine çıktığı "Çimlerin üstünde, sudan daha keskin" albümüdür (2002). Başlıca başarılardan biri, Bomfunk MC grubu ile birlikte "Casta" grubunun güçlü bir konseridir.

Müzikal stilin oluşumu. Olayların kronolojisi

Bu döneme ait "Casta" grubunun müziği zaten açıkça telaffuz ediliyor. Yazdıklarında, çocuklar sadece yaşam konumları hakkında değil, belki de "Pepsi kuşağı" ndan da söz ediyor, şarkı sözleri yerli rap ruhuyla nüfuz edilmiş uzaktaki yerlerden dik dik kafalar yapıyor. Bu dönemde Vladi ve Hamil yalnız bir kariyer yapıyorlar. Kasım 2002'de Vlad'ın "Yunanistan'da Ne Yapıyoruz" adlı albümü.

Albümü dinledikten sonra, Vladi'nin el sanatının ustalığı olduğunu kesin olarak söylemek mümkündür: mükemmel okuma tekniği, pürüzsüz geçişler ve en önemlisi şarkı sözlerinde mantık. Albüme ait şarkılar onun tarafından yazılmıştı. Aşk hakkında çok az şey var, biraz sırt ağacından bir adamın gözünden Moskova ile ilgili olarak, Rusya'nın modern yapısı hakkında ince bir siyaset çizgisi ve düşünce var.

2004'te Hamil'in solo albümü "Phoenix" çıkarıldı. Onun yavruları hakkında Andrew, "Kabartma" ruhuyla, ritimlerle, metinlerin tarzında, oldukça zorlu ve sert olduğu, ancak birkaç yerde lirik izlenimler bırakıldığını söyledi. Dinlerken mümkün olacak ve sözcüklerin gerçek anlamıyla ağlayacak ve güleceksiniz.

2006 yılında taraftarlar, "Casta" grubunun rap hakkında farklı şekilde konuşmaya başlayacağı "By the way" adlı yeni bir yaratmayı düşünebilirler. Altı parçanın olduğu albümü dinledikten sonra ortaya çıkan yeni stil hakkında konuşabilirsiniz. Bu, "Çöp Kutusu", "Eğlenmek için" gibi şarkılar üzerinde değerlendirilir (bu şarkının ikinci versiyonu, canlı ses sayesinde daha parlak ve daha sesler çıkarır). Elektro gitar, piyano ve vurmalı çalgılar varlığı bu hikayeye iyi bir ek.

2007'de canlı bir sesle denemeye devam etmeye karar veren "Casta" grubu ve bir senfoni orkestrası ile birlikte bir konser konserine sahip ilk DVD yayımlandı. Evet, adamların yapmaya karar verdikleri şey, daha önce hiç kimsenin yapmadığı şey. Şarkıları önceden düzenlenmemiş olan "Casta" bandı, bas gitar, klavye ve rüzgar aletleri sayesinde canlı bir ses verdi.

"Casta" nın yeni oyunu

Bir yıl sonra, grup "Frontiers" in eski üyesi Serpent'i içeriyor. Yenilenen "Casta" şarkısı, en popüler radyo istasyonlarında yayınlanan şarkıların duyulduğu "Byl in the Eyes" tam uzunluklu bir albüm çıkardı. Bir süre sonra "Around the Noise" albümündeki tüm favori parçaların klipleri "Radio Signals" çıkıyor. Bu albüm eski Casta'ya pek benzemiyor. Adamların söylediği gibi, içinde hiçbir ana fikir yoktur, yarattığı gerçekliğin özünü tanımlar ve tüm artıları ve eksileri ifade eder. Birçok fikir, tematik eskiz, ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişkiler, insan maskeleri hakkındaki düşünceler, o dönemin pop müziğinin kalitesi ve kadın psikolojisi yer alıyor. Bu albüm önceki albümden daha olgun. İçinde Rostov avlusunun gençleri ile ilgili metinler bulamazsınız, cadde sebebi yoktur. "Byl in the eye", kolektifin yaratıcı faaliyetinin doruk noktası olarak görülüyor. Bu arada, liderliğini çocukları alan Respect Production etiketine çıktı ve "Muz TV" ödülünü "En İyi Albüm" ödülüne layık gördü.

Grubun onuncu yıldönümü

2009'da çocuklar, En İyi Şarkı adlı en iyi şarkılarının kaydını yayınlayarak on yıllık çalışmaları özetlemeye karar verdiler. Ünlü "Around the Noise" konusundaki klibi, "rap.ru" müzik portalının sonuçlarını takiben "En İyi Ulusal Klip" ödülünün ikinci ödülü. Hamil ve Snake daha sonra "HZ" olarak adlandırılacak olan albümlerini kaydetmeye başladılar. Bu albüm dinleyiciyi mükemmel ses kalitesi, ritmik melodi ve anlamlı dolgu ile memnun etti.

2012 yılında grubun üçüncü üyesi olan Hamil ve Serpent'in ardından Vladi, "Clear!" Adlı solo albümü yayınladı. Müzik eleştirmenleri "Yeni müzik kalitesi için kendisine teşekkür ederek, sokakta" patsan rap "i tamamen reddetmek için" Kendisini tekrar ilan etti, "dedi. Bu kanıt, yazarın birçok şarkı sözü ve tecrübesinin bulunduğu geçmiş rüyalarıyla bu röportajın geçmiş hayatın karşılaştırılmasının olduğu, "daha iyi bir gelecek" ("rüyalar oluşturması, yakında her şeyin gerçekleşeceği" şeklinde milyonlarca şans var) olan "Düşler yaz" pistidir.

Modern "Casta"

2013-2015 gg. Grubun yurtdışındaki ülkelerde bir dizi gösteri ile damgalanmıştı ve sadece birçok bülten serbest bırakılmıştı, katılımcılar sinematografi alanında çalışıyorlar, yalnız etkinlikte çalışıyorum, etiketleri aktif olarak gelişiyor. Bu sene, Vladi'nin "Nesusvetnoe" adlı üçüncü solo albümü planlarda - birkaç klip kaldırmak için çıktı. Bu arada, bu albümün kapağından bahsedersek, o zaman çok sembolik olur. Elindeki parlayan bir topu tutan bir rahibin kılıcı olarak yazarın kendisini tasvir eder . Ve sadece bu değil. Albümün dolması iyilik, manevi sakinlik ve mutluluk duygusu içerisine nüfuz ediyor ve Vlad'ın kendisi için uzun zamandır devam ediyor.

Sonuç

Adamların yaratıcılığını özetlersek, şarkıları on beş yıl boyunca seslendirilmiş olan "Casta" grubunun, ünlü Bad Balance, "Legal Business $$", "Yu G" gibi yerli hip-hop sahnesinde onurlu bir yeri hak ettiğini söyleyebiliriz , Yunus. Ve hatta karşılaştırılamazlar, çünkü "Casta" yaratıcı birliği, üyeleri kendi özel tarzlarına, hayranlarına, ruhlarına ve son olarak da raplerine sahip olan bir gruptur ... Bunlar, Rostov hip-hop'unun atalarıdır. Şimdi çocuklar bütün stadyumlar inşa ediyor. Konsere geliyor, sadece yeni kompozisyonlar değil aynı zamanda sevdikleriniz de duyacaksınız. Birçoğunda yüzündeki şarkı seslerinde bir gülümseme vardır ve insanlar, istemedikleri şekilde, büyüdükleri "Kast" ın çocukluğunu ve şarkılarını hatırlamaya başlarlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.