SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Reiter sendromu: algılamak ve kür

Bazen dışa aslında, ilgisiz gibi görünen vücutta birçok süreçleri, çok yakından bağlantılı. Ve buna göre, "anormal", patoloji tek hastalığı olan çok şaşırtıcı hastalar olan farklı görünebilir olabilir. Bu yüzden Reiter sendromu olduğunu.

idrar yolu hasarı, artrit, göz kızarıklığı: Bu belirti üç tamamen farklı belirtiler içerir. Doktorlar da seronegatif spondiloartropati olarak bakın. Seronegatif - bu, anlamına geldiğinde bu romatoid faktör (spesifik antikorlar) kanda tespit edilemez. Bu durumda, hastalık tendonlar kemiklerine takmak yerde inflamatuar süreçler ile ortaya konmaktadır. "Saldırı altında" bu durumda bütün eklemleri olduğu açıktır. Bu iltihap şişlik, kızarıklık ve ağrı (ve diğer hastalık gibi hatta bazı işaretler,) eşlik eder.

Reiter sendromu olarak adlandırılan reaktif artrit, belirli patojenlerin nüfuz vücudun tepki olarak ortaya çıkar anlamına gelir. Ve inflamatuar süreç eklemleri ile başlamıyor. "Reiter sendromu" tanısı olan hastaların çoğu, cinsel temas yoluyla bulaşır. Hastalığın Onların formu ürogenital aradı. Ayrıca gıda ile ağızda patojenlerin sindirim yoluyla enfekte veya basitçe düzgün ellerini yıkamış olmadığında haline gelebilir. Sonra hastalık formu gastrointestinal denir.

Reiter sendromu sözleşmeli çekişen sonra 7-21 gün içinde göstermeye başlıyor. Enfeksiyon cinsel idiyse, arıza olasılığı Chlamydia trachomatis. Gastrointestinal formda ise, Salmonella, Shigella veya Yersinia muhtemeldir. gıda ile Enfeksiyon depolama ve kötü işleme et anormal koşullar nedeniyle. Tabii ki, ajan ile karşı karşıya değil tüm hasta. Bilim adamları, belirli bir gende bu olayı düşündürmektedir. Hastaların% 80 anormal gen, ancak neboleyuschih gelen - sadece% 6. Belki onlar da eğilimindedir, ama sadece araştırma sırasında hastalığı, "Reiter sendromu" belirtileri yok.

Nasıl hastalığı tanımlamak için? çoğu hastada meydana belirtiler vardır, ancak sadece bazı tespit edilebilir bazı vardır.

şöyle Reiter sendromu belirtileri şunlardır:

  • idrar yolları hasar. erkeklerde prostat, penis ve üretra semptomlar. Kadınlarda fallop tüpleri, uterus, vajina. Erkekler penisten irin süresi dolabilir, onlar daha sık tuvalete gitmek zorunda idrar yaparken yanma hissi hissedebilirsiniz. Genellikle, her durumda, bu semptomlar daha güçlü seks temsilcisi doktora koşmak zorunda, aksi ve belsoğukluğu atlanabilir. Kadınlarda belirtiler de benzer bir yanma hissi var, ama genital organlarının iltihaplanması vardır. dava Reiter sendromunda olamaz, çünkü çok derhal bir doktora danışmalısınız.
  • eklemlerde tarafından ihlalleri. Ayak bilekleri, dizler ve ayak tabanları Genellikle ağrı ve şişmiş. Ayrıca omurga diskmofrtno dönüş olabilir uğrar. Bazen ağrı da pelvis ve omurga eklemleri yerdir. Ve yukarıda belirtilen "kötü gen", için şanslı olmayanlar, "omurgalılar" belirtileri almak için çok daha muhtemeldir.
  • gastrointestinal ile - göz enflamasyonu ürogenital formunun% 50, ve% 75 olarak gerçekleşir. tahriş ve kırmızı olmak gözler, bazen hastalar şikayet bulanık görme. tabii ki, omurga ile ilgili sorunlar arka planı o kadar ciddi değil, rağmen.
  • Diğer simpotomy. Ağızda ve cinsel organına yaralar oluşur, ama öyle - nadir. Yaklaşık% 10 da kalp sorunları ortaya - yani, aorta kan bizim "pompa" fonksiyonunu olumsuz ventrikül içine geri akar.

Ya sen ya da sevilen Reiter sendromu olur? Tedavi alarak antibiyotikler, kortikosteroidler ile bağlantılı steroidal olmayan anti-enflamatuar. fizyoterapi tarafından atandı. Genel olarak, hastalık birkaç doktorlar ile tedavi edilir. Ve belki devlete uzun vadeli rahatlama. kendini bakımı olurdu rağmen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.