ModaTakı

Siyah yeşim: mülkiyet, fotoğraflar ve yorumlar

Antik çağda, büyücüler ve büyücüler, şifacıların ve büyücüler beri simyacılar ve bilgeleri farklı kayalar ve mineraller sihirli özelliklere sahip olduğunu ileri sürerler. Her taş eşsizdir ve onunla belli bir güç taşır. Tüm ezoterik bir söylüyorlar siyah yeşim - onun sahibinin bir fark yaratmak için yardımcı, ama gerçekten samimi arzusu yalnızca edecek çok fazla enerji sahibi. Bu taş misyonuyla üstesinden gelebilen: o olmak kaderinde ne hale etmeye zorlar.

yüzyılın hikayesi

Siyah yeşim - kimin özellikleri Doğu'da bir makalede ele alınacak altından daha değerli olduğunu taş. Bütün o sihirli güçleri neler inanıyordu yüzyıllardır insanlar çünkü. Taşın adı "böbrek" anlamına gelen Yunanca kelime "nefros", oldu. O Böbrekler insan vücudunda hayati bir enerji kaynağı olarak kabul etmiştir beri vücudun iyileştirici özellikleri başlangıçta, ona atfedilmiş olduğunu tahmin etmek kolaydır. Eski Çin filozoflar yeşim denetlenmesi getiriyor iddia ettiler, onun sertlik - adalet sembolü, parlaklık - merhamet kaynağıdır ve saflık bilgelik ve dürüstlüğü temsil eder.

Siyah yeşim, makalede görebilirsiniz fotoğraflar, sadece çok değerli, ama aynı zamanda zemin üzerinde güç sembolü olarak kabul edildi. Çin Baskı imparatorları bir şey demek ki kendisi yüzünden yapılmıştır: tanrılar tarafından onaylanmış o kişinin gücü. Kayanın ve şöhret tüm İngiliz Kraliçesi Victoria tarafından bilinen, Avrupa'ya geldi bir hediye olarak alınan yeşim onun muhteşem asa ile parçası yoktu Çinli imparator.

Doğu bilgeleri siyah yeşim (kimin özellikleri gözden geçirmekte olduğumuz taş) ölümsüzlük mucizevi gücünü taşıyan inanıyordu ve büyücüler ve büyücüler kendi ritüelleri kullandı. o kaplanlar ve ejderha figürleri üretilen itibaren bir doğal afet gücünün bir kişiyi hatırlatmak için tasarlanmış. Ayrıca, taş dünyada avcılık için tür malzeme ürünlerinin ilk oldu. ondan Orta Asya, Amerika, Yeni Zelanda ve Avustralya'nın araçları halkları oluşturun. mineralin gücü hayatı için insanlığın mücadelesinin özelliklerine atfedilen kasaba, konuşmak haline gelmiştir.

efsanevi kaya

hikayeleri ve efsaneler bir çok nefrit bağlanır. "Tanrıya şükür, bunlar yeşim bilmem: Bunlardan biri onun sadık konulara fısıldadı ifade Aztek hükümdarı Montezuma, üzerinde bugünkü Meksika ve Orta Amerika'da topraklarında Aztekler İspanyol fatihler ile ilk karşılaşması söylüyor. Bunlar sadece altın ve gümüş alacağım. " Mayalar ve Aztekler Gelişmiş medeniyetler bu taş tıbbi özellikleri hakkında bilerek herhangi altından daha pahalıdır ödüllü.

Bir başka efsaneye cennette Buda'nın tahtı tamamen yeşim yapılmış olduğunu belirtmektedir. Bu nedenle, günümüzde bu taşlardan Buda koleksiyon heykelcikleri yaratır. Bugüne kadar tamamen zümrüt yapılmış 66 cm Buda heykeli yüksekliği, ulusal türbe Bangkok ve tüm Tay kişidir.

Üçüncü Efsane hep yeşim ile dekore edilmiş lüks kuşak giydi ünlü generali Aleksandra Makedonskogo, adıyla bağlıdır ve onu savaşta onun tılsım olarak kabul edilir. Hint kampanyanın başarıyla tamamladıktan sonra eve dönen komutan Fırat Nehri kıyısında asker durdu. o bir dalış yapın karar verince, Jade Kolye suya düştü ve bunun için bakmak ve başarısız oldu. Tesadüf ya da değil, ama onun yetki ve kaderini etkilemiştir Aleksandra Makedonskogo sol günün, askeri başarıdan sonra.

Siyah yeşim (taş): in özellikleri ilgilenen

Astrologlar taş belirli bir Burç bazı anlam taşımaz söylüyorlar. Bu nedenle, herhangi bir karakter uyacaktır, ama özel güç ve önemi o Kova, Yengeç ve Balık belirtileri altında doğmuş olanlara verecektir. Bu, bu maden ömrü verileri için arama burçların adlarına olduğu tevazu ve huzur, gerektiği gerçeğine, daha doğrusu kaynaklanmaktadır. taş kalan nötr her bir kişiyi ifade eder. Taşın büyülü özellikleri onları sorunlarla başa çıkmasına yardımcı ve kendi ruhunda uyumu bulmak - Onun iyi başarısızlık kez özellikle güvensiz insanların elinde olması.

yeşim ile insanlar hayatın anlamını anlamak ve huzur bulmaya çalışın. Taş yollarını arayanlar için mükemmel bir tılsım, ya bir ikilem içinde olduğunu. Onun dönüştürülmeye hazır olması halinde ancak, insanın iç dünyasını dönüştürebilir. Yeşim aradığı birine yardım ve iç huzuru bulabilirsiniz görülmemiş güce sahiptir.

Siyah yeşim: taşların iyileştirici özellikleri

Yunanca kelime "böbrek" türetilen çok isim, vücudun iyileşme gibi bir taşın randevu diyor. Ancak, onun gücünün böbrekler üzerindeki etkisi sınırlı değildir. Birçok sorun siyah yeşim çözmek için yardımcı oldu. Taş ve tıbbi özellikleri sonsuzdur. Yüzyıllar önce, insanlar yeşim herhangi bir hastalığı tedavi edebilir inanıyordu. Bir tılsım olarak, giyim altına giyilen ezilmiş ve beslendiği, onlar yaraları ve vücudun hastalıklı alanları açmak için uygulanmıştır. Günümüzde yeşim yetenek kanıtlamak birçok çalışma idrar yolu hastalıklarında yardımcı olur. Ancak uzmanlar bu fenomen sihirli taş özellikleri ve yüksek termal kapasitesi olmadığını açıklar. Taş ısıtıldı ve yaralanmalar için uygulanan. Buna ek olarak, yeşim mükemmel romatizma yardımcı olur.

Alternatif tıpta yaygın olarak kullanılan açık yeşil topları, çubuklar ve vardır masaj merdaneleri vücut ve yüz. Bunlar, yorgunluğu gidermek, kan dolaşımını ve deri altı dokusunun aktif restorasyon teşvik. Küçük yaşlı yeşim ince dönüş esnek bilek boncukları yanı sıra inme ve travma sonrası yardımcı olur.

Sihirli siyah yeşim

Şaşmamalı bu mineral eski halkların sihirli özellikleri bağladı. İnsanlar taş sadece hastalık davranır siyah yeşim olduğuna inanıyordu, ama aynı zamanda insan enerjisini temizlemek için yardımcı olur. Yeşim maskotu herhangi rahatsızlıkları kurtulmak ve canlılık bitkin insan vücudu verir. Sihirli Taş herhangi zehirlenmeler ve zehir vücudu korur.

Bu mineralin figürle başarısızlıkları ile yardımcı olur ve bir tür Ceketinizin talihsizlikleri olarak hizmet vermektedir. Doğu'da, onların kırılgan sağlığını korumak ve kötü ruhlardan korumak için, Nefrit süsler giymeli yenidoğanda, hangi göre, bir inanç vardır. taşların büyülü özellikleri de dişi gençlik ve güzellik korunmasına katkıda bulunur. kırışıklıkları düzeltmek için, eski kadın cilt enerjiyle parlayan bundan sonra yeşim tabak, kullandı. Doğu'da güzel kadın Şaşmamalı hala kokulu yeşim denir.

İyi şanslar çekicilik ve güç

Hatta antik Mezopotamya kişilerde siyah yeşim, makalede görebilirsiniz fotoğrafları, çok güçlü ve gücün sembolü olduğuna inanıyordu. Mezopotamyalılar taş veba durumunda almazsınız, bu tür depremler ve yıldırım gibi doğal afetler karşı koruduğuna inanılmaktadır ve kişiden nazar alacaktır. Taş Zor doğum kıdemli kadın diyor ve yeşim muska aile çok evlerde esenlik korunuyor.

Bu inanılır siyah yeşim olduğunu biz düşünüyoruz ki özellikleri - bilim adamları ve ordu için büyük bir maskot. yeşim heykelcikleri sahibi kendi yolunda başarılı olmak ve daha kolay istenilen hedefe ulaşacaktır. Bilim adamları taş onların arayışı içinde yardımcı olacak ve askeri cesaret verecek ve savaşta zarar görmekten koruyacak. Bir kişi her zaman ve her yerde kazanmak eğilimi varsa - bu yeşim muska yardımcı olacaktır.

Byanshi

dünya dışı bir kökeni vardır ve "byanshi" seçildi yeşim çok nadir çeşidi bulunmamaktadır. Yaklaşık 63 milyon yıl önce Dünya'ya şimdi Shandong Çin ilidir yerde büyük bir göktaşı düştü. 2009 yılında aktif üretim ve göktaşı yapılan takı üretimi başladı. taş geldi Sihirli uzay, onun iş çıkarmış - byanshi son derece popüler taş olmuş ve aktif Çin tıbbında kullanılmaktadır. Bugüne kadar, üretim neredeyse maden rezervleri tükenmiş, kesildi. Nadir malzemenin üretiminin birkaç yıl tamamen kapatılacak ve satın edilecek byanshi sonra taş sadece daha büyük bir toplayıcıları ve kuyumcular tarafından satın alınabilir.

Kozmik enerji byanshi

Siyah yeşim Bianche belli kozmik enerjiye sahiptir. Deriye bunları dokunduğunda bir hoş sıcaklığını hisseder. Taş tıbbi özellikleri bazı açıklar kan dolaşımını artırır. Taş bir çok çalışmaya konu haline Çin'in harika kafasında, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin dikkatini çekmiştir olduğunu hiç şaşırtıcı değil.

Klinik çalışmalar şaşırtıcı sonuçlar taş göstermiştir: o, sinir sistemini rahatlatır ve stres ile başa çıkmak için yardımcı olur insan vücudu üzerinde iyileştirici etkisi değil, aynı zamanda önemli bir terapötik etkiye sadece gelmiştir.

byanshi tıbbi özellikleri

Araştırma sürecinde göktaşı terapötik özellikleri bir dizi kanıtlanmıştır. Bunlar arasında:

 • kan dolaşımının geliştirilmesi;
 • vücuttan çeşitli toksinlere ortadan kaldırılması;
 • bağışıklık sistemi ve akut solunum enfeksiyonlarının önlenmesi için uyarılması;
 • Kas-iskelet sistemi ile ilgili işlevleri iyileştirmek;
 • solunum hastalıkları olan kişilerin akciğerleri üzerinde olumlu etkisi;
 • kas gevşemesi;
 • büyüme ve kanser hücrelerinin gelişmesine engel olan;
 • mide, bağırsak, böbrek, karaciğer ve kalp normalleştirme;
 • intrakraniyal basınç azaltılması;
 • baş ağrısı ve migren farklı doğa ile ilgili yardım ortadan kaldırarak;
 • cilt kesme, çivi ve saç iç ve dış koşullarının iyileştirilmesi.

siyah yeşim Yorumlar

onlar siyah yeşim taşı hakkında ne dersiniz? hemen hemen her durumda onun hakkında Yanıtlar olumludur.

İnsanlar farklı nedenlerle ve şartlar için satın. Diğerleri sadece sıradışı ve benzersiz şeylerden zevk iken Birisi taşların iyileştirici özellikleri, onun sihirli güçleri bazı inanır. Her durumda, bolca taş hakkında olumlu yorum.

siyah yeşim yapılan ürünler şifacılar ve çevrimiçi mağazalar sadece kazanmak için tavsiyede bulundu. kadın, yoldan gitmiş, yorgunluk ve sabah uyanmak için teşvik eksikliği şikayet yeşim sıradan yetkili terapistin bir süs satın almak tavsiye etti. Bir danışma kadına o muska ve takılar inanır ona indirilene, sonra da taş hakkında ona. kadın bir favori iş bulduklarını söyledi birkaç seans onun tavsiye takip geçtikten sonra tekrar arkadaşlarınızla iletişim başladı ve şimdi içinden gelen radyant enerjinin bir duygu ile uyanıyor.

Adam tavsiye bilezik siyah yeşim düzenli doktor. Ona bir taş verdi ve tıbbi özellikleri hakkında anlattı kızına yazdığı taş sayesinde öğrendik. Adam ürolityazisi edildi. bilezik, tesadüf giyen ya da değil, ama hastalık gerilemiştir aylar sonra.

kalp sorunları şikayetçi veya Yaşlı insanların terapistler tarafından taş hakkında bilgi artrit muzdarip. yeşim Boncuk motor fonksiyon ile yardımcı olabilir ve kan dolaşımı üzerindeki olumlu etkisi normale kalp atışını neden olur.

Sonuç olarak - Çin atasözüne

büyülü enerji neler ilgilenen taş özelliklerini, - bu yazıda siyah yeşim gözden geçirdi. Ve son olarak, büyük oryantal bilgelik birini anlatmak istiyorum: "acele etmeyin, endişelenmeyin: yıl günlerce." Hem de mümkün olduğunca bu ifade siyah yeşim barındırıyor. Sonuçta, isteyenler için bir sığınak bulmak ve yoldan gidenlerin yolunda almak için yardımcı ruh barış ve uyum sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.