ModaTakı

Zümrüt - gençlik ve saflık taş

Zümrüt taşı üst düzey bir takı olmakla Rusya'da yasal olarak parasal değer ilan etti. Beril zümrüt arasında en pahalı modellerinden biri (biksbita sonra, çok nadir kırmızı beril) 'dir. Onun temiz büyük mavi ve yeşil desenler genellikle aynı büyüklükte bir elmas daha pahalıdır. Diğer Beril zümrüt ile karşılaştırıldığında hemen hemen her zaman büyük ölçüde değerini etkiler dahil yan vardır. Taşın parlak ve daha doygun yeşil renk, daha o takdir edilmektedir. zümrüt Boyama Bileşiminde krom, yabancı maddelerin varlığına bağlı olan ve bu oldukça sıkı koşullar (renklerin çok sınırlı bir grubu ve belirli bir renk yoğunluğuna sahip olmalıdır) empoze eder. taş güzelliği uzun bir olmuştur , byword muhtemelen tüm kadınlar zümrüt ile bir cephanelik sveem kolye olmasını istediğiniz şekilde ya da en azından küçük bir kolye.

Zümrüt Taş bilinen ve antik çağlardan beri takdir. Sonra bu büyülü taşı ile mücevher çok düşkündür "Kleopatra Maden", dünyaca ünlü, mayınlı edildi. O günlerde, o taş yeşil sembolü tasvir edilmiş üzerinde bir simgesi olarak, boynunda bir zümrüt ile firavunlar soyluları gömmeye karar verildi sonsuz gençlik zeminde. Romalılar da çok takdir ve sevilen zümrüt, Pliny böyle olmaya muhteşem zümrüt olarak gözlerini şımartılmış olur başka hiçbir taş olduğunu yazdı. İçin İmparator Nero o rahatça gladyatör dövüşlerini izlemek olabilir böylece özel olarak, zümrüt cam ile güneş gözlüğü devreye alındı. Eski bir efsane o ışığın güçleri tarafından yenildi zaman Şeytan'ın, zümrüt düştüğünü söylüyor. taş bir kase şekli yılında yönlü edildi ve o onun son öğünde Mesih'in elinde idi ve Joseph sonradan İsa'nın kanı çarmıha gerilmek üzere onun içinde topladı. Buradan Kutsal Kase efsanesini kaynaklanır.

altın seti zümrüt taşı, bunun sadece en hafif kaliteli insanda uyarır, karanlık güçlere karşı en güçlü muskalardan biri. Avrupa'da, buna Ruslar için umut, soğukkanlılığını ve bilgelik ilk taş bu taşı, hem de kadın sabitliği sabit göstergesi saflığını, sadakat ve sevgi temsil inanılmaktadır. Onun sahibi neşe ve eğlence verir ve şairlerinin ve sanatçılar için tükenmez bir ilham. Antik efsaneye göre, bir zümrüt etkisi altında belli yetenekleri sahip bir adam, kolayca baş döndürücü yüksekliklere ulaşabilir. Kolomb öncesi Amerika'daki var kült zümrüt, o yaraları iyileştirme ve savaşta asker yenilmez hale yanı sıra ona öngörü hediye vererek büyülü gücü ile yatırılmaktadır.

Hint kabileleri zümrüt taşı diğer dünya ile özel bir bağ taşıdığı, o kötü düşüncelerin en ufak başlangıçlar yok eden güçlü bir pozitif enerji vardır inanıyordu. Sayısız efsane ve efsane denizci ve annelerin taş koruyucusu olduğunu söyle. zümrüt olan herkes, masum kanı döken, asla ve o sadaka bir asker verir kazanan yanılmak - cesaret. O günlerde, şifacıların arasında taş zümrüt değeri çok olumlu. Sık sık taş sıcaklığını düşürebilir ve inflamasyon iyileşmek için inanıyordu ve rezorpsiyonu teşvik edilir, tıbbi özellikleri atfedilen böbrek taşı. Zümrüt taşı hemen hastalık, hem de bellek yeniden yapılandırılmasında yardımcı ortadan kaldırır, boynuna dar görüşlü ve histerik kadınları giyilmesi tavsiye edilir. Zümrüt, yatak başında asılı Kabus ve kötü rüyalar hızlandırır, siyah ve düşüncelerini yaklaşan tehlikeyi ortadan kaldırır getiriyor. Zümrüt Taş - doğa tarafından verilen gençlik ve saflığın simgesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.