SağlıkMüstahzarlar

Öksürük için hazırlıklar: nasıl ilaçların büyük miktarda anlamak için?

Öksürük bir hastalık olarak adlandırılan edilemez. Bu yalnızca bir belirti, yani öksürük neyin neden tedavi etmek gerekir. Bir nedeni birçok olabilir. Öksürük - Vücut onun için yabancı maddelerden temizlenmesi için çalıştığı bir refleks. O farklı, bu yüzden öksürük için hazırlıklar da oldukça farklıdırlar.

Öksürük, ıslak veya kuru, ya da güçlü bir ışık (uzun süreli) sabit ya da kısa süreli (akut) olabilir. Önemli olan - Doğru nedenini belirlemek için. O altta yatan hastalık tedavi edildikten sonra düzenlenen öksürük - Bu ARI sonucudur edin. Devlet doktorun geçici rahatlama genellikle öksürük için ilaç reçete için, balgam çıkarmanın kolaylaştırılması. enstrümantal klinik, laboratuar,: diğer nedenler ayrıntılı bir inceleme gerektirir. belirlenmesi ve altta yatan hastalık öksürük patogenetik tedavi sonra da yavaş yavaş geçmesi gerekir. Ne yazık ki, hastaların yaklaşık% 38'i belirsiz tanısıyla bırakılır ve bir geçmişi olan kronik öksürük, Semptomatik tedavi.

Bu gibi durumlarda, öksürük refleksini inhibe öksürük ilaçları, kullanımı. Yolları bu ikisi ulaşmak için: soğanilikteki efferent vagus sinir uçları üzerinde bulunan reseptörlerin duyarlılığını ve baskı öksürük merkezini azaltarak.

narkotik ilaçlar

Onların solunum merkezini inhibe ve gel-git hacmini azaltmak gibi çok sık yazmaya çalışıyorum. Bazı durumlarda (amfizem, astım) hastanın durumunu kötüleştirebilir. Biz bağımlılığı olasılığı hakkında unutmamalıyız. En yaygın öksürük ilaçları - kodein, morfin, vb dionin ihtiva edenler

öksürük için narkotik olmayan ilaçlar

Bazıları bir analjezik ile kombinasyon halinde (örneğin ilaçlar gibi) merkezi etkisine sahiptir. Örneğin, tabletler öksürük, öksürük merkezi üzerindeki karartıcı etkisi gösterir kullanım talimatları - bir "oxeladin", "glaucine", "butamirata". örneğin, "prenoxdiazine" ( "Libeksin"), periferal sinirler etkiler daha güvenli maddelerdir. Bunlar en sık kullanılan ve çocuklarda kullanım için onaylanmıştır.

Üç grup, periferal öksürük önleyiciler ayrılabilir.

Zarflama. Bu genellikle tabletler ve etkilenen mukoza koruyucu bir tabaka (örtü) oluşturmak şuruplar (akasya, yabani kiraz, gliserol, meyan özler). Onlar Supraglottik öksürük azaltmak için kullanılır.

Lokal anestezi. Kısa komple önlenmesi için bazı anketler (bronkografi, bronkoskopi) öncesinde kullanılır öksürük çağırıyorum. Bu "Tsiklain", "Benzocaine" ve diğerleri dahildir.

Nemlendirici spreyler. Bu aynı zamanda atfedilen ve buhar inhalasyonu edilebilir. Bu araçlar, mukoza, bronşiyal gizli yoğunluk azaltıcı (viskozitesinin azaltılması) nemlendirir. İnhalasyon için sıvı daha büyük bir verimlilik için çeşitli ilaçlar ekleyin.

Bir doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir para kazanmak, ama sen gerçekten gerçekten son grup olarak kabul ilaçların en zararsız gerekirse olmamalıdır. Bunun için de çocuklar için şurupları çeşitli içerir. Çocuk hemen hiç olmayan öksürük, bu nedenle tedavi negatif basınç ve balgam hacminin artmasına indirgenir. Hamile kadınlar küçük çocuklarda kullanılmak üzere yetkilendirilmiş herhangi bir araç uygun bir öksürük şurubu seçmek istiyorsanız. Bunlardan en popüler şurupları "Ambrobene", muz "Codelac fito" Şurup.

ürünlerin çok çeşitli, her doktor daha da zor demektir düzgün öksürük anlamak ve optimal olan bulmak mümkün. Bu hamile kadınlar için özellikle önemlidir - ilk fırsatta olursa olsun hastalık gibi görünebilir nasıl hafif, bir doktora danışın daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.