Sanayi

Otomasyon - insan müdahalesi olmadan yönetim bilimi

Mekanizma ve makina omuzlarında ağır monoton işi kaydırmaya İnsan arzu İlk bakışta, tembellik gibi psikolojinin talihsiz özelliği de, bu nedenle doğrudan ilişkilidir. Ancak, herhangi bir cihaz yönetilmesi gerektiğini, yani, tabii ki, kendim çalışma daha kolay, ama aynı zamanda zor olabilir.

Yani adı "kendini" ve anlamı iki Yunanca kelimeden türetilen bir bilim vardı "eylem". Bu nedenle, otomasyon - bir bilgi sistemi, insan müdahalesi olmadan çalıştırmak için makine zorlamak için sağlanır. Bu disiplin "termehu" meşhur az karmaşık değildir teknik üniversitelerde çalışmış ve öğrenciler arasında ünlüdür. Ve şaşılacak, öğrenmeye otomatik kontrol (TAU) teorisini eğitim çok iyi bir seviyeye olmadan imkansızdır yüksek matematik ve fizik.

Üretim otomasyonu kısmen veya tam olarak entegre edilmiş, işlem kontrol işleminden insanın elden derecesinde farklılık gösterir. temel nedeni teknik donanım içeriği personeli daha ucuzdur hem de onun yaygın ekonomik fizibilite olduğunu. Bununla birlikte, deneyim bitmiş ürünlerin kalitesi durumlarda daha yüksek olduğunu göstermiştir insan faktörü en aza indirilir.

Biz basitleştirilmiş formda bu teoriyi incelerseniz, o kadar zor, en önemlisi, onun temel kavramları öğrenmek değil sunulmuştur. Baş süreli TAU - kontrolün amacı vardır, belirli cihaz imalat veya hane halkı için, otomasyon hakim olması gereken parametrelerin bazıları. Bu olabilir, örneğin, bir tank içinde gerekli sıvı seviyesi veya sıcaklık belirli bir doğruluğunu sağlamak için. "A" harfi ile temsil edilen bir blok diyagramıdır.

kontrol devresi oluşturmak için gerekli olan ikinci cihaz, bir sensördür. Bu olmadan, sistemin durumunu yargılamak (bizim durumumuzda, seviye ya da sıcaklık) çıkış parametresi değerini, yani imkansızdır. Mavi bir daire ile temsil edilir.

Bu otomasyon için vazgeçilmez olan üçüncü bir cihaz, - bir düzenleyici (β). Bu özel bir algoritma (oransal, orantılı yekpare olan veya orantılı-integral-diferansiyel) sağlayan konfigürasyon ile, elektronik birim temsil, örneğin demir, veya kompleks olarak, (açık-kapalı) çok basit olabilir. bir aktüatör (MI) - otomatik kontrol görevi dördüncü ve son kontur elemanına verilen bir kontrol sinyali geliştirmektir. onun kararları yürütülen değilse ne olursa olsun tüm sistemin karmaşık düzeni, o işe yaramaz. MI belirlenen beyaz renk çemberi ve işaretler "+" ve "-" geribildirim olumsuz doğasını temsil, bu çıkış ayarını değiştirmeye yönelik eylemlerinin tersidir.

Bu projeye göre, herhangi bir sektörde hemen hemen tüm otomasyon süreçleri ile çalışır. bilişim tesis yönetiminin tüm özellikleri ayrıntılı bir çalışma gerektirmesine rağmen belirgin basitliğine rağmen, bu etkilidir. Onlar, insanlar gibi rahatsızlık değişkenlere farklı tepki gerçeği (otomasyon çeşitli denge bozucu faktörlere uzmanlar sözde). Birincisi, hepsi bir zaman farkı var. İkinci olarak, etkinin verimliliği, yani iletim katsayısı, aynı zamanda farklı nesneler için değişiklik gösterir. Ve her biri farklı bir kontrol kanalının "hızlanma" hızı.

karakterizasyonu ve kontrol birleştirmeden sonra ve en önemli aşamasını kontrol eden otomasyon biter, hangi başlar. Bu ayarlama ve ayarı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.