SeyahatYol tarifi

St. Petersburg Finlandiya Körfezi: Açıklama, iklim, fotoğraflar

Finlandiya Körfezi Baltık Denizi doğusunda yer alır. Yüzölçümünün 29500. Km karedir. Bu Botni Körfezi sonra en büyüğüdür, alan olan 117.0 bin eşittir. Km kare. kuzey, güney ve doğu Körfez'de sınırlı kıta kara itibaren, sırasıyla Finlandiya, Estonya ve Rusya yıkar. Cape Pyyzaspea ve Hanko yarımadasında arasında hayali bir çizgi körfezin batı sınırıdır.

Onun doğu kıyıları denir Neva dudak. En üstte birkaç dalları Neva akar. St. Petersburg Finlandiya'da (makalesinde fotoğrafa bakınız) Körfezi kentin en önemli su alanlarından biridir. Kuzey Sermaye doğu kesiminde yer alır. Leningrad bölgesi ve St. Petersburg kendisi topraklarında geçen nehirlerden çoğu bölmesine doğru tam olarak düşer.

özellik

Körfez ortalama genişliği 80 km. Bazı yerlerde, 130 km (Narva Nehri Bölgesi) kadar genişler. Uzunluğu yaklaşık 400 km uzaklıktadır. St. Petersburg Finlandiya Körfezi sığ, böylece su yeterince hızlı ısınıyor. 6 m (Neva Bay yakın) yerel suların ortalama derinlik, Bay ortalama derinliği 38 m ve en fazla da - 121 m.

sahili yakınında bulunan küçük kayalık adalar - Finlandiya Körfezi'nin su alanı küçük adalar ve Skerries ile boldur. Ayrıca koyda eskiden denizden saldırılara karşı sahil kasabalarını korumak için sunulan yapay bir adadır.

St. Petersburg Finlandiya Körfezi neredeyse tatsız. Bunlardan en dikkate değer defne 20 nehrin birleştiği nedeniyle Tuzluluk yerel su azalır, Neva ve Porvonyoki Cale vardır.

Körfezin Shore, özellikle kuzeydeki son derece engebeli arazi, belli belirsiz anımsatan Norveçli fiyortlarda. güney sınır sular ve körfezin kuzey kesiminde biraz daha az engebeli arazi yapısına sahiptir.

sıcaklık koşullarının

Kış bölmesine ortalama su sıcaklığı 0 ° ve 15 ° C ila yaklaşık yazında İklim ılıman. yazlar nemli ve kısa kışlar vardır - Uzun ve soğuk ve nemli. Hava Bu tür Petersburg ziyaret etmek istiyorum turist bekliyor. Finlandiya Körfezi Kasım ayı sonunda buz ile kaplıdır, bu Nisan ayı ortasında açıldı. Ancak, ılık kış bu su alanı ve donma gelmemektedir. beyaz gece - bu yerlerde Mayıs ve Haziran ayında doğa inanılmaz bir fenomen gözlemleyebiliriz. astronomik Şu anda ( "saat üzerinde") gece gelir, ama aydınlatma erken alacakaranlık seviyesinde tutulur. Birçok bu eşsiz manzarayı izlemek için Peter görmeye istekli. Beyaz gece yaklaşık elli gün sürer.

coğrafi özellik

güneyde Finlandiya ve Estonya'da kuzeyinde, doğuda Rusya Federasyonu: Körfez üç ülkenin kıyılarını yıkar. Estonya (Tallinn) ve Finlandiya'da (Helsinki) ve Rusya Federasyonu'nun ikinci en kalabalık kenti - - Saint Petersburg iki ülkenin sermaye kıyısında yer alır. Bu Rusya'nın kültür merkezidir.

nakliye

(Aşağıdaki resimde) St. Petersburg Finlandiya Körfezi gezilebilir, ancak Neva Körfezi bölgesinde son derece sığ. gemiler özel ağzından uzanan deniz kanalı (kanal) neredeyse 30 km uzunluğu koyulur için Neva Nehri için Kotlin Island.

bitkiler alemi

Finlandiya Körfezi ve çevresi güney Tayganın parçası olarak kabul edilir. Burada, çam, ladin ve yaprak döken ormanlar vardır. Peter Körfez sahil waterlogging için sulak florasının çevrili nedeniyle, bu temelde hasır otu ve temsil edilir ortak kamış. Ayrıca, çok sayıda su bitkileri böyle lilyum, potbelly, Carex acuta ve Valeriana Primorskaya olarak, burada büyür.

hayvanlar alemi

Ayrıca etkileyici bu kenarların Temsilcisi faunası. Kuşlar arasında birkaç bulabilirsiniz ördeklerin türler ve keklikler, kaz, orman tavuğu, ağaçkakan ve Ardıçkuşları, gugukkuşları ve göğüsleri. dan: küçük ve büyük memeliler vardır tarla farelerin, sincap ve kunduz kurt, yaban domuzu ve ayı için. St. Petersburg Finlandiya Körfezi balıkçılık gelişimini destekler. En önemli balık balık avlama yerleri kuzey kıyısında yer almaktadır. morina, çaça, turna, somon, yılan balığı, beyaz balık, levrek, turna, çipura ve diğerleri var aralarında canlı deniz ve tatlı su balıkları Körfezi, In.

St. Petersburg Finlandiya Körfezi: istirahat

Nedeniyle çeşitli, renkli doğası ve zengin tarihine, Finlandiya Körfezi'nin alan turizm açısından çok cazip. İlkbaharda defne bile en hırslı balıkçı tatmin edecek daha fazladır: Balık kaynak geniş ve oldukça çeşitlidir. Yaz güneşi ve deniz severler, bu prosedür onun kıyısında kullanımında su alanı sağlar. Sıcak aylarda Körfez su kuyusu ısıtılır, fakat kötü çevre koşulları burada yüzme zarpescheno, ancak bir tekne ya da bir tekneye binmek alabilir. Petersburg'a gitmek için çünkü kültürel ihtiyaçlarını karşılamak ve bir şey var, birçok istiyorum ve zaten sadece buraya tekrar gelmez, bu yerleri ziyaret etmiş.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.