ModaTakı

Elmas, kübik zirkon veya Ne karşıtları?

Değerli taşlar hakkında Hikayeleri hep dikkatimizi çekmek ve bundan memnuniyet maceralar, sahte, kraliçe ve kral, beklenmedik zekâ ve takı ilgili diğer maceralar duymak. Evet, bu süslemeler aklımızda özel bir şekilde bir şey olarak ışık ve gizem ve bir gizlilik havası var. Ve kaç dikkat çekici eserler kendileri için oluşturulmuş! Ve her zaman ilginç, örneğin, insanlar pırlanta kesim içinde, araştırmacıları veya madenciler onları ayıklamak, canlı ... Ama, laboratuarda yorulmadan çalışan kübik zirkon "madencilik" meşgul olanlar, .... Ne bir kübik zirkon bilmiyor musunuz? Aslında, sık sık onunla buluşuyor.

Bir kübik zirkon nedir?

Bu taş, (doğal kökenli minerallerle karıştırılmamalıdır) fazla kırk yıl önce doğdu. kimyasal terimler, bu referansla zirkonyum oksit. Bu kristaller laboratuarda yetiştirilir; Hiçbir mayın veya mayın - ve hiçbir romantizm, ancak taşlar elmas güzelliği aşağı değildir. Bu arada, ilk kez Sovyet Bilimler Akademisi bunu başardı oldu. Ardından, üretim sanayi hattında konulmuştur.

Garip gelebilir: Gelişmiş laboratuvar oluşturulan taşlar takı için a la elmas vardır. Gerçekte ise, bu malzeme çok umut verici. Bu optik olarak kullanılır, ancak, aynı zamanda kimya endüstrisinde, bunun nedeni aşırı direnç yararlıdır. Neredeyse elmas eşit ve hiçbir şey onun kuzenleri ama ya aynı cilalı taş özelliklerine göre, çizik değil. Bu okside yok, iki bin derecelik sıcaklığa dayanabilmesi maliyeti sıfırdır. Ve üç yüz derece sıcaklık up elektrik akımını iletmeyen. Gerçekten de, büyük potansiyeli olan taş. Ve güzel!

Fianitler nelerdir?

açık bütün Popüler o beyaz var kübik zirkon. Bu özel teknoloji ile cilalı taşlar, - yuvarlak kenarları, yüksek platform ve derin bir tabana sahip, hatta en güzel ve değerli mineraller takı çok popülerdir ve hemen hemen her değiştirin. Beyaz, siyah, kan kırmızısı ve limon, leylak ve yeşil, gökyüzü ve pembe şafak renkler ... sadece Orada yok fianites! Her bir çakıl bileşiminde katkı bağlıdır.

Geçmişte dolandırıcılığı çok pırlanta ve elmas ile ilişkili olduğunu biliyoruz. Şimdi, shun ve sahtecilik fianites yoktur. Örneğin, yerine zarif kristal (bu arada, çok sayıda sıradan insanları o kübik zirkon düşünün - Aynı cam, sadece ustaca hazırlanmış) Size bir bardak getirebilir, kristal ürün veya diğer polimer sanayi - plastik. sertliğinden düşünmek - Neyse, nitelikli ve yetkin mağazaları bu olur ve taş özgünlüğünü doğrulamaz oldukça kolaydır.

kübik zirkon ikinci isim - - Ama mnogokaratny elmas iyi bir kübik zirkon olabilir ve daha sonra söyleyemem sahte göz vardır. taşlar hassas ekipman yardımıyla tüm parametreleri kontrol edecektir yardım Gemological laboratuvarlara gel.

astrolojiye Fianit

İnsanlar astroloji açısından kübik zirkon, faydasız olduğu hakkında pratik bilgiler - sadece güzel bir taş da zarif görünüyor. Ama doğum neredeyse bir saat esaslı süslemeler almak isteyenler, kübik zirkon (zirkon doğal kökenli olan karıştırılmamalıdır) olduğunu biliyoruz ve iyi şanslar, yaratıcılarının en parlar getirmek için - bilimin insanlara.

Diğer bir görüş onun yapay taş öldü yüzünden, iyi ya da kötü bir şey sorumlu değildir olmasıdır. Ama kolayca enerji ile doludur bütün taşa kabul edilebilir olacak bir sürümü var. Bunu nasıl kurarım - sonra da getireceğim. kendi enerji ile ona Şarj, kendiniz ne tam kendileri çeker.

Fianitler Swarovski

Swarovski ... Nasıl takı tezgahında konuşulan kelimeler çok dehşet. Bayanlar arzusu ile bu kristaller bak. Her şey bir kristal ile başladı. Ama şimdi şirket bunu bir boost lisans Fianitler vermiştir. Avusturya'da, kübik zirkon ve zirkonyum denilen şirketin ev, en popüler olarak kabul edilir ve dünya çapında tanınan oldukça başarılı bir takı, üretirler.

söyleyemem aynı Gemological laboratuarlar yılında Swarovski kübik zirkon ya da değil - aynı özellikleri. Eğer ek olarak, süslemeleri ne güzel olduğuna en söndürmeye, marka için ödemek zorunda - Ama fiyatların tamamen farklıdır. Onlar belki de kısmen ve değerli içinde, hatta en soğuk kalbini eriyecek.

Fianitler ne kadar?

Kübik Zirkon - bir elmas, topaz, yakut değilken veya birkaç kat daha ucuz maliyeti nedeniyle. gümüş küpe veya bilezik - fiyat taşı encrusts bağlıdır. Sen ürünleri bulmak ve 600 ruble için, ve bu mümkün ve 12. Net Fianitler binlerce kilogram başına yaklaşık iki bin ruble mal olabilir. evrensel hediye - Fianitler yüzden fiyatları oldukça makul.

Nerede takı takmak?

Nedeniyle çok yönlülük, başarılı her yerde ve herkes tarafından giyilen Fianitler. kübik zirkon ile gümüş yüzük genellikle Ancak bu ürünler kendi cazibesi ve talebi kaybetmek yok edilir. Sen her yaşta taş alabilirsiniz: soluk pembe - küçük prensesler için; kan kırmızısı - saygın bayanlar için; ama net - Bu bir klasik. Küçük Çıtçıt, kübik zirkon ile küpe - günlük giyim için. Ama büyük olan devasa kolye mavi taş yayın için -, küçük şeffaf eşliğinde. Eğer takı miras olacak Tabii ki, eğer, elmas çok daha katı gelebilir, ama daha az güzel Fianitler, aynı zamanda evrensel olacaktır: onlar alaka asla kaybetmeyeceğiz.

Nasıl kübik zirkon bakımı için? Bunlar toz ve gres emer, bu nedenle onun parlaklığını kaybedebilir. Onları durulayın kirliliği kapsamına bez silin ve dikkatle takı davranın.

Bu yüzden bir kübik zirkon öğrendik. Bu taş başlı başına ilginç bir hikayesi vardır, ama sizi yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.