Sanat ve EğlenceSanat

Çağdaş Sanat Bienali. Çağdaş Sanat Moskova Bienali

Tüm zamanlarda, sanat insanları bir araya getiriyor. görüntü ve duyguların dili - Bu dilin tüm halklara açık ve kapalı diyor. Sanat oldukça şaşırtıcı bir özelliğe sahiptir - bu insanların bireysellik mahrum değil, iletişim ve etkileşim sağlar.

ana konusu Çağdaş Sanat Moskova 6 Bienali bu sonbaharda düzenlenen işbirliği ve toplumun fikriydi. "Nasıl birlikte yaşamak için? "Avrasya adasının merkezinde şehir merkezinin Görünüm - mükemmel modern dünyanın temel sorunu anlamak için sanat yoluyla organizatörleri ve katılımcıların arzusunu yansıttığını 10 gün süren forum, adıdır.

Olaylar ve insanlar

Bienali - Sanat ve kültür sözde geleneksel festivaller. Adından da anlaşılacağı gibi, onlar her iki yılda bir yapılır. Çağdaş Sanat, son 12 yılda altıncı Moskova Bienali, Doğu Avrupa kültüründe önemli bir olay haline gelmiştir.

Sergi Merkezi'nde 1 Ekim ve sergiler, forumlar, gösteriler ve toplantılar tüm merkezi köşk, aynı zamanda pek sergi salonları ve sermaye galerilerde düzenlenen "paralel programında" in sadece düzenlenen - Festival Eylül 22 düzenlendi. Sadece yaklaşık 40 sergi siteleri Çağdaş Sanat 6 Bienali için Moskova'da ayrıldı.

Festival etkinlikleri düzenleyenler ve katılımcıları

Rotterdam Çağdaş Sanat Merkezi başkanı - projesi Antvepena De Bar, Avusturya Nikolaus Schaffhausen, Kunsthalle'in başkanı Defne Ayas küratörleri olarak

Çağdaş Sanat Moskova Bienali Kültür Bakanlığı tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Onun organizatörleri ayrıca ACCF ve ROSIZO tarafından yapılmıştır. Çağdaş Sanat Bienali 2 başlayarak organizatörleri, özellikle Sanat Fonu kurulmuş ve sermayenin daha sonra hükümet katıldı.

Moskova Çağdaş Sanat ana pavyon 6 Bienali, kültür ve sanat, basın çalışanları ve eleştirmenlerin fazla yetmiş temsilcileri bir araya geldi. Sergiler, toplantılar, tartışmalar öncelikle kültürlerin birlikte yaşama sorununa ilişkin zamanımızın, önemli sorunlara yol açtı.

Çağdaş Sanat Projeleri ve 6 misafir Bienali

Festival programında baz projesi ile birlikte bu tür Hindistan'dan Anisha Kapur, Michal Rovner Eugene Antufeva, Fransız sanatçı olarak forumun davetliler, sunulmuştur Luiz Burzhua ve diğerleri.

"Özel Projeler" kapsamında sergi sundu. Moskova'dalar çeşitli mekanlarda gerçekleştirildi. En ilginç Dekoratif ve Uygulamalı Sanatlar Müzesi'nde düzenlenen "Avrasya Kanatlar" sayılabilir. haritalar sundu Olağandışı sergisi "metageography", - Farklı zamanların sanatçıların eserleri, Tretyakov Galerisi'nde konuşlandırıldı. Ve Kashirke sergi salonunda parlak ve eğlenceli festivali "Ses görünce" düzenledi.

Yaratıcı etkileşimin ritminde

Gerçekten orada olan Are evrensel değerler, çok yakın geçmişte konuşulan edilir? Bu soru Bienali Contemporary Art anahtar forumlar oldu. Festivalin günlerde Moskova pozisyonların çeşitli olanaklar yorumlanmıştır sonuçları olan gerçek krosskulurnyh çalışmaları için büyük bir platform haline gelmiştir.

yaklaşımın ciddiyet ve Bienali dikkatine sunulmasını toplumun öncelikli sorunların çözümünde katılma sanatçıların arzusu ve uzak resim, heykel, edebiyat ve müzik diğer alanları: sosyologlar, ekonomistler, tarihçiler ve siyaset bilimciler.

Avrasya Sanat Yüzleri

tartışma ve müzakere önemine rağmen, Çağdaş Sanat Moskova Bienali - öncelikle yaratıcılık bir festival, bu yüzden ana misafirler ve proje katılımcıları Avrupa ve Asya ve önemli olaylar karşısında sanatçılar vardı - sergiler ve gösteriler.

Fransa, Yunanistan, Almanya, Çin, Kazakistan, Hollanda, Rusya, Ukrayna ve diğer ülkelerden bireysel sanatçıların ve stüdyoların Oluşturma yüzden fazla sergi ile temsil edilmiştir.

Muğlak ve her zaman yakın sıradan seyirci çağdaş sanat, ancak, onun anlamlılık orijinalliği çarpıcı ve modernliğin zorlukları ile uyum içinde. Buna ek olarak, kamu toplantılar yapan Maya van Lempyut, Suchan Kinoshita Simon Denis Burak Arıkan gibi sanatçılarla gerçekleştirildi iyi onlar sunulabilir hangi formatta olursa olsun yaratıcılıklarını teşvik fikir ve düşünceler, anlamamız gerekir.

bir süreç olarak Sanat

Sanatçıların ve bunların eserlerini oluşturma sürecinde çalışmaları görmek mümkündü. Dış Mekan Bienali sanatçıları Rusya, Fransa, Çin ve Ukrayna'dan çalıştı.

Yani kitlesel yaratıcı süreç Rusya'da temsil olmamıştı yönlendirmek. Olayların bu sonsuz, zaman zaman görünüşte kaotik serisi daha iyi çağdaş gerçekliği yansıtır olamazdı. Aynı zamanda tek bir devasa performans anımsatan dışında Enea siteleri ve meydana çok eylemler.

Çağdaş Sanat Bienali, Yekaterinburg

Moskova - Rusya böyle etkinlikler için siteyi sağlayan tek şehir değil. Yekaterinburg 2015 sonbaharında Sanat üçüncü Ural Sanayi Bienali'ne ev sahipliği yaptı.

Başlıca proje değiştirme yeteneği, eski ve yeni bir aşamaya geçişi ayrılma gibi anlaşılmaktadır "seferberlik", kavramının farklı yönlerine ilişkin iki sergi dahil.

Bu sergiler Bienali küratörleri Shanghai Lee Zhenhua (Pekin) ve Biljana Ciric hazırladı.

Ekaterinburg Bienali rastlantı sanayi çağırdı. Temelde, endüstriyel toplumun sorunlarını yansıtan sanata gösterilmiştir ve birçok site bitki Sysertsky sanat porselen, Castle sanat döküm tesisinin dahil olmak üzere bölgede fabrika ve işletmeler sunuldu.

Ural Sanayi festivali üç ay sürdü ve bölgedeki 10 şehirde gerçekleşti. Bu süre zarfında sergi 100 binden fazla kişiyi ziyaret etti. Böylece, Ural bölge sakinleri net çizgiler ve sanayi ürünlerinin özlü formları yatıyor cezası ile temasa geçmek bir fırsat vardı.

Çağdaş Sanat Bienali, düzenli dünyaya Avrupa sanat ve mevcut modern Rus sanatçılar, heykeltraşlar ve ustalar beklenmedik performanslar yaratılması en ilginç ve sıra dışı rakamlar aşina Moskovalılar izin başkentte düzenledi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.