Sanat ve EğlenceFilmler

Eski iyi film: iyi Sovyet filmlerinin bir listesi

İlk Sovyet filmleri, geçen yüzyılın 20-30'lu dönemlerinde ortaya çıktı ve kendi yollarına göre özgün ve güzeldi. Faina Ranevskaya'nın çok ustalıkla oynadığı "Foundling" i ve diğer birçok orijinal eseri hatırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Her birimiz Sovyet dönemi için en sevdiği filmleri var. Birçok kez gözden geçirilebilirler ve zahmetine girmiyorlar. 90'lı yıllarda ortaya çıkan Amerikan ürünlerinin aksine, SSCB tarafından üretilen filmler önemli derecede ayırt edildi ve evrensel insani değerlere odaklandı . Bu yazıda iyi Sovyet filmlerinin bir listesi sunulacak.

"Çizgili uçuş"

Bu, izleyiciye olumlu bir izlenim ve iyi bir ruh hali veren bir hikaye. Komplo aşağıdaki gibidir: Kapıcılardan oluşan Shuleikin tarafından yönetilen kaplanlar ve aslanlardan oluşan canlı bir yük gemi üzerine konmaktadır. Bütün ekip yırtıcılardan korkuyor, fakat barmen Marianne onlara ilgi ve ilgiyi gösteriyor. Gemide, hepsini taçlandırmak için, maymun, aniden hayvanları hücrelerden salıyor! İnsanlar zor anlar ve kaplanlar özgürdür.

Zaman geçti ve 1961'de çekilen "Çizgili Uçuş", izleyiciyi hala memnun etti, parlak anları yaşatmasını sağladı, kendi sorunlarından ve deneyimlerinden rahatsız etmeye yardımcı oldu. Eski Sovyet filmleri özünde orijinaldir ve bir resim arsası asla farklı bir kapasitede çoğaltılamaz. Üzgün ya da sıkılıyorsan pişman değilsin, "Çizgili Uçuş" a bak!

«Elektronik Maceraları»

Bir zamanlar bu resim inanılmaz, sağırlaştırıcı bir başarıya sahipti ve çocuklar için orijinal bir hikaye olarak konumlandırıldı. İtiraf etmeliyiz ki, modern sinemayla karşılaştırıldığında 80'lerin filmleri kazanılmaktadır. Sovyet tabloları, milyonlarca izleyici tarafından sevilir. Olayların merkezinde iki oğlan var - Serezha Syroezhkin ve Profesör Gromov tarafından yaratılan Electronics. Birdenbire tanışırlar ve birbirlerine çok yakın olduklarını anlarlar, yerleri değiştirmeye kararlıdırlar. En ilginç yer budur.

Elektronik, itaatkar ve gayretli bir öğrenci olmaya alıştı ve Syroezhkin bazen şımartmayı seven sıradan bir çocuk. Birlikte, çocuklar inanılmaz maceralar ortaya çıkıp ilginç hikayelere girerler. Sovyet çocuk filmlerinin karakteristik bir özelliği var: İnsanlara çevredeki insanları ve olayları anlama ile anlamalarını öğretiyorlar. Bu tür resimler, bize yakın olanların sorunlarına karşı hoşgörüsüz ve tutarsız bir tutum örneği.

"Kaderin ironisi veya hafif bir buharla!"

Bu inanılmaz filmi hiç görmemiş olan kimse yok. Vatandaşlarımızın birçoğu, özellikle eski nesil, bu resim yalnızca Yeni Yıl ile ilgilidir. Şenlikli şölen, hediyeler, gürültülü eğlenceler, mükemmel bir ruh hali ve tabii ki TV'de "The Irony of Fate". Eski Sovyet filmleri, bu resim gibi, havayı yükselterek genel fiziksel iyi ve duygusal dengeyi geliştirir.

Komplo oldukça dikkat çekicidir: Dört arkadaş Yılbaşı gecesi için hazırlanıyor ve eski geleneğe göre 31 Aralık ayı küvete gitmeye karar verdiler. Orada, Zhenya Lukashin'in hızlı evliliğini kutluyorlar ve yanlışlıkla onu Leningrad'a gönderiyorlar. Kendini tanıdık bir şehirde bulan kahraman başını kaybetmedi, ama "evine" gitti. Orada daha sonra onun kaderi olacak bir kadınla tanışır. Ancak önce her ikisi de ilişkiyi aydınlatmak ve geçmişe elveda demek için bir seri geçmeleri gerekiyor.

İyi bir Sovyet filminin bir listesi, sürekli gözden geçirilebilecek bu çarpıcı şaheseri olmadan eksik kalmıştı. "Öldürme İronisi" ne olmadan Yeni Yıl ne olabilir?

«Ofis Romansı»

Sovyet sinemasının klasikleri. Resim parlak, unutulmaz, çok fazla olumlu duygu uyandırıyor. Ortada, Anatoly Novoseltsev'in, iki küçük çocuğu olan bir karısı olmadan kollarında bıraktığı figürü var. Yakın bir arkadaşın istemesiyle, patronu için promosyon amacıyla priudarit'e karar verir. İstatistik departmanı müdürü - Kalugina Lyudmila Prokofievna - sadece umut verici bir yer yüzünden bakım altına alındığından şüphelenmiyor. Ancak karakterlerin birbirlerini daha iyi tanıması sürecinde durum tamamen çarpıcı bir şekilde değişerek tamamen beklenmedik bir dönüş yaşanır: Novoseltsev patronuyla gerçekten büyük bir maaş almaya nasibini verdiği için üzülüyor ve üzülüyor.

80'in ilginç ve ilginç filmleri var. Sovyet tablolarına samimiyetle nüfuz edilir, insanın her bakımdan arzusu gerekli ve yararlı olur. Bu tarihe sahip olan kişi, düzeni gözetmek, topluluk tarafından belirlenen şartlara uygun davranmak, olabildiğince dürüst olmak için görevini kabul etmiş sayılır. Bu tür filmleri izlemek bir zevk. Yaşlı insanlar için göz atma eğlencelidir ve geçmişe kendinizi kaptırıp ponostalize etme fırsatı sağlar.

"Moskova gözyaşlarına inanmıyor"

Film, nüfusun kadın yarılarına tepki olarak özellikle güçlü. Hikâyenin merkezinde, hayatında mükemmel sonuçlar almış olan Katerina'nın hikayesi var.

O ciddi bir kız, çok çalışmış ve mucize beklemiyorduk. Gençliğinde, kocası olmadan, kollarında küçük bir kız çocuğu ile kaldı ve bir kadının kendine her şeyi başarabileceğini ve bir erkeğe bağımlı olmadığını gösterebildi. Sonuç olarak, yetişkinlikte, sadık bir hayat arkadaşı haline gelen harika bir adam George ile tanışır.

Sonuçlandırmak yerine

Elbette, iyi Sovyet filmlerinin listesi bu resimlerle sınırlı değil. Neredeyse süresiz sürdürülebilir. Sovyet sinemasının başlıca ayırt edici özelliği, her resmin bir ruhla yaratıldığı, kalitesine çok zaman verildiğidir.

İyi Sovyet filmlerinin bir listesi, Sovyet döneminde yaşayan her insanın anısına gelir. Gençliği ve gençliği altmışlı ve sekiz yaşlarında düşen biri şimdi en sevdiği karakterlerle video koleksiyonlarını heyecanla saklar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.