Yiyecek ve içecekÇorbalar

Lezzetli çorba, şehriye ve tavukla pişirme

Makarna ve tavuk çorbası hazırlamak son derece kolaydır. Çoğu genç ev hanımını piyasaya sürdüğü için. Deneyin ve patatesli tavuk ve havuçun lezzetli parçalarının yüzen lezzetli ve besleyici bir suyu hazırlayın. Sonra ev yapımı erişte pişirme veya mantar veya fasulye gibi diğer bazı katkı maddelerini çorbaya ekleme şeklinde diğer mutfak başarılarını bekliyorsunuz.

Tavuk ve makarna çorbası nasıl pişirilir ? Önce bir et suyu hazırlayacağız, sonra kızartma tenceresi atacağız ve sonuçta vermişelli ekleyeceğiz. Sadece? Elbette! Ancak kızartmanın ne olduğunu ve etlerin nasıl hazırlandığını henüz bilmeyenler için daha ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız. Bu çorba tavuğun herhangi bir yerine uyması için. En bütçe seçeneği özel bir "çorba seti" olacak ve geleneksel bir bütün karkas olacaktır. Ancak prensip olarak, yarım kilogramlık incik, kanat veya uyluk çekebilirsiniz. Kullanmadan önce karkas guttlenmeli ve daha küçük parçalara kesilmelidir.

Çorba, şehriye ve tavuk ile öncelikli olarak bir et suyu. O, her şeyin temelidir. Et yıkanır, büyük bir tencereye konur ve suya boşaltılır. Orada ayrıca defne yaprağı, soyulmuş havuç, maydanoz kökü ve büyük bir soğanı gönderiyoruz. Dikkat: Sebzeleri kesmeyiz, ancak hepsini atın. Bazı metreler, kabuğa kabuğu sıyırmamayı, suyu da güzel kehribar rengi vereceklerine inandırmayı tercih ediyor . Tencereyi sobaya koyun. Su kaynar aldığında, ısıyı düşürür ve köpüğü çıkarırız - "gürültü" denir. Çıkarılamazsa et suyu bulutlu çıkacaktır. Hafif tuz ve biber suyunu alıp düşük ısıda yaklaşık 50 dakika pişirin.

Bu seferki boşuna oturmayın. 3-4 patates, üç tane daha havuç, ince kıyılmış soğan temizlenir. Et suyu hazır olduğunda - kontrol edilmesi kolaydır: tavuk yumuşak olmalı, et kolayca kemiklerden ayrılmalıdır. İkinci tencereyi al, içine bir damla koyduk. İçeri suyu koyduk. Pişmiş kök sebzeler atılır - zaten tatlarına ve lezzetlerini navarlara verdiler. Kemikleri de çıkarıyoruz. Filetoyu parçalara bölüyoruz ve tencereye geri gönderiyoruz. Ancak su çorbasının "erişte ve tavuklu çorba" ana maddesi. Tencereyi tekrar ateşin üzerine koyun.

Patatesler küp veya küp şeklinde kesilir. Et suyu içine atın. Sıvı kaynar sonra patatesleri çeyrek saatte kaynatmanız gerekir. Bu kez kavurma yapmak için yeterlidir. Ateşin üzerine kızartma tavası koyduk, içine biraz bitkisel yağ koyduk. Doğru şekilde ısıtıldığında, ince kıyılmış soğan yedirin. Eşit bir şekilde patlayacak şekilde sürekli karıştırıyoruz. Soğan camsı, yarı şeffaf hale gelene ve kızartma tavasına rendelenmiş havuç ekleyincaya kadar bekleyin. Ahşap bir spatula ile iyice karıştırın. Kızartmayı çorba tavuk ve makarna ekleyin.

Beş dakika daha pişirin. Yemeğinizi deneyin: belki tuzlu veya biberli, baharat çorbası gerekir mi? Şimdi makarna zamanı. Onlarla aşırıya kaçmayın - üç litre su iki avuç yeterlidir. Çorba ne kadar fırça ve tavuk ile pişirilirse, ambalajlarında belirtilen makarnanın hazırlanma süresine bağlıdır. Bir öğrenci seçeneği olarak, kuru Vietnam erişte tavsiye edebilir - genellikle pişirilir gerekmez. Tencere altındaki ateşi kapatın, kıyılmış maydanoz veya dereotu yeşilliklerini ekleyin, kapağı kapatın ve demlenelim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.