Yiyecek ve içecekÇorbalar

Yulia Vysotskaya'nın hassas mercimek çorbası

Julia Vysotskaya'nın mercimek çorbası çok lezzetli ve besleyici. Hazırlamak için pek çok yol var. Bu çanak tavuk veya sığır suyu ile domuz eti veya kuzu eti ile yapılabilir.

Bugün size Julia Vysotskaya'dan en basit mercimek çorbasını nasıl hazırlayacağınıza ilişkin birkaç seçenek sunacağız.

Hızlı ve lezzetli bir ilk kursun pişirilmesi

Mercimek çorbasını hazırlamak, pahalı veya deniz aşırı ürünler satın almak zorunda değildir. Sonuçta, bu yemek, herkesin kullanabileceği basit malzemelerden yapılır.

Mercimeklerden çorba püresi hazırlamak için hangi bileşenlere ihtiyaç duyuluyor ? Bu çanağın tarifi aşağıdaki bileşenlerin satın alınmasını gerektirir:

 • Soğutulan tavuk göğsü - 450 g;
 • Mercimek kırmızı veya yeşil (tat seçme) - yaklaşık 200 g;
 • Patates yumruları - yaklaşık 200 g;
 • Soğan ampulü - 1 baş;
 • Kereviz (saplar) - 2 adet;
 • Havuç ortalaması - 1 parça;
 • Biber kırmızı ve sarı (tatlı) - 1/2 pc;
 • Zeytinyağı - yaklaşık 2 büyük kaşık;
 • Tuz pişirilir - tadınıza uygun;
 • Biber salatası doğranmış - tadına ekleyin;
 • Lavrushki - 2 yaprak;
 • Taze yeşillikler - tadına bakın.

İlk yemeğin malzemelerini işledik

Mercimekten çorba-püresi nasıl hazırlamalısınız? Bu çanağın tarifi, tüm bileşenlerin dikkatli bir şekilde kullanılmasını gerektirir. Öncelikle, cildin temizlenmesiyle birlikte tavuk göğsü durulamalısınız. O zaman sebzeleri hazırlamalısın. Patates yumruları kabuktan salınır ve birkaç lobüle kesilir. Ampuller, tatlı sarı ve kırmızı biber, kereviz ve havuçla da yapın. En sonunda, yeşil veya kırmızı mercimek bir elekte yayılarak güçlü yıkanır. İstenirse, bu ürün soğuk suda bir süre tutulabilir.

Çorba ocakta pişiriliyor

Mercimek çorbası Vysotskaya Julia büyük bir tencerede pişirir. İçinde yeterince su dökülür ve kaynatılır. Bundan sonra, yıkanmış ve temizlenmiş tavuk göğsü sıvıya konur. Sezon öncesi kuş yumuşak olana kadar orta ateşte pişirilir. Kural olarak, 35-47 dakika boş zaman gerekiyor. Ancak genç çorba kuşunu kullanmanız şarttır.

Et suyu hazırlandıktan sonra, içine patates yumruları, tatlı biber, kereviz sapı, defne, kırmızı veya yeşil mercimek ve ezilmiş tatlı biber damlatılır. Tavuk göğsü gelince, bunlar önceden alınır, soğutulur, fileto kemiklerden ayrılır ve daha sonra büyük küp haline getirilir.

Tüm malzemeleri bir tencereye koyduktan sonra Julia Vysotskaya'nın mercimek çorbası, tüm ürünlerin yumuşaklığına (yaklaşık 30-32 dakika) kadar pişirilir.

Kavurma sebzeler

Julia Vysotskaya'nın mercimekten yapılmış çorba daha lezzetli ve lezzetliyse sebze kızartması ayrı ayrı hazırlanması önerilir. Bunu yapmak için kıyılmış havuç ve soğan soğan alın ve daha sonra zeytinyağı ile bir tencereye yaymak. Malzemeleri biber ve çeşniye koyun, şeffaf oluncaya kadar kızartın. Gelecekte, sebzeler plakadan çıkarılır ve soğutulur.

Çorba püresi yapmak

Yemek tarifleri tüm ev hanımlarının mutfak kitaplarında bulunması gereken çorba "Tavuklu Mercimek", oldukça kolay hazırlanır. Bunu yapmak için, et suyu ile pişirilmiş sebzeler plakadan çıkarılır ve biraz soğutulur. Ardından tencereden defne yaparak blenderi kaba daldırın. Bu mutfak aleti ile tüm malzemeler maksimum hızda çırpılır. Bu tür eylemlerin bir sonucu olarak, yumuşak bir pürese benzer tutarlılık yemesine sahip olmalısınız. Bundan sonra tekrar soba üzerine konur ve yavaş yavaş kaynatılır, arzu edilirse o veya diğer baharatları ekleyerek.

Hazırlamanın son aşaması

Tavuk ve sebzelerden oluşan bir ihale çorbası püresi oluşturduktan sonra önce buna haşlanmış göğüs parçaları ekleyin ve havuç ve soğanları kızartın. Bir tencerede ince kıyılmış doğranmış yeşillikler de bulunur. Bu kompozisyonda, ilk tabaka yine kaynatılır. Yaklaşık dört dakika pişirin ve plakadan çıkarın, bir kapakla örtün ve bir kenara bırakın (8-10 dakika boyunca).

Masaya lezzetli ve yumuşak mercimek çorbası servis ediyoruz.

İlk çanağın Julia Vysotskaya tarafından nasıl servis edildiğini biliyor musun? Kapağın altında tutulan mercimek çorbası, derin tabakalara döküldükten sonra sıcak bir durumda aile üyelerine verilir. Ve akşam yemeğinin her bölümünde dövülen sebzeli yumuşak bir et suyu değil tavuk filetosu parçaları da atılır.

Bu öğle yemeğine ek olarak, bir dilim ekmek veya bağımsız pişmiş kızarmış ekmekler sunulur.

Sığır eti için lezzetli bir akşam yemeği hazırlayın

Mercimek çorbasını nasıl hazırlamalısınız? Bu çanağın fotoğrafındaki tarifler Julia Vysotskaya'nın taraftarları tarafından iyi biliniyor. Sonuçta, farklı bileşenleri kullanarak böyle bir akşam yemeği sık sık pişirir.

Makalenin bu bölümünde sığır eti suyu esaslı besleyici bir çorba hazırlamanın ne kadar hızlı ve lezzetli olduğunu anlatacağız.

Dolayısıyla, Julia Vysotskaya'nın mercimek çorbası, aşağıdaki ürünlerin kullanılmasını gerektirir:

 • Kemikte sığır eti - 650 g;
 • Mercimek kırmızı veya yeşil (tat seçme) - yaklaşık 170 g;
 • Patates yumruları - yaklaşık 200 g;
 • Soğan ampulü - 1 baş;
 • Havuç ortalaması - 1 parça;
 • Zeytinyağı - yaklaşık 2 büyük kaşık;
 • Tuz pişirilir - tadınıza uygun;
 • Domates taze - 2 adet;
 • Biber salatası doğranmış - tadına ekleyin;
 • Lavrushki - 2 yaprak;
 • Taze yeşillikler - tadına bakın.

İlk yemek için ürün hazırlama

Mercimek ve sığır eti ile çorba, ailenin mükemmel bir öğle yemeği olarak hizmet edecektir. Böyle bir tabağın hazırlanması yukarıda sunulanlardan daha kolay ve basittir. Her şeyden önce, patates püresi yerine düzenli bir çorba yapmak için, daha sonra bir blender ile öğütülmesi gereken çok sayıda farklı sebzeyi kullanmaya hiç gerek yoktur.

Yani, ocağın üzerindeki ilk yemeği pişirmeden önce, tüm malzemeleri hazırlamanız gerekir. Bunu yapmak için, sığır etini kemik üzerinde iyice yıkayın ve sonra içindeki yenilmeyen damarları kesin. Sonra mercimek hazırlamaya başlıyorlar. Gerektiğinde elden çıkarılır, bir elekte yayılır ve iyice yıkanır. Serbest zamanınız varsa, bu ürün soğukta birkaç saat tavsiye edilir.

Ayrı olarak, taze sebzeler işlenir. Bunu yapmak için iyice yıkanır ve soyulurlar. Patatesler küp haline getirilir, havuç rendelenir, soğan yarı yüzük haline getirilir. Taze domateslere gelince, kaynar su ile kızartılır, soyulur ve bir blenderde öğütülür.

Kavurma sebzeler

Mercimek ve sığır eti aromalı ve zengin bir tadı olan çorba yapmak için kızarmış soğan eklenmelidir. Bu yarım daire için sebzeler kızartma tavasında zeytin yağı ile yayılarak şeffaf oluncaya kadar pişirilir. En sonunda tuzlanmış, biberli ve plakadan çıkarılır.

İlk yemeği pişiririz

Bileşenlerin hazırlanmasından sonra, hemen ısı vermeye başlarlar. Bir kemikteki sığır eti büyük bir tencereye yayılır, su dökülür ve güçlü bir ateş yakılır. Sıvıyı yüzeyinden kaynadıktan sonra, koyu köpüğü dikkatle çıkarın, tuz ekleyin, kapağı kapatın, sıcaklığı düşürün ve et ürününün yumuşak durumuna gelene kadar pişirin. Bu işlem 50 ila 70 dakika arasında sürebilir.

Bira sığır eti, çıkarılır ve soğutulur. Sonra et kemiklerden ayrılır ve iri doğranır. Hazırlanmış suşi için havuç, defne, mercimek ve patates konur. Ayrıca tencereye domates grueli dökün.

Tat, biber ve baharat malzemeleri için yarım saat pişirirler (gerekirse biraz daha uzun sürebilir). Daha önce pişmiş et kokulu bir sığır çorbası aldıktan sonra, taze otlar ve kızarmış soğan eklenir. Bu kompozisyonda, ilk tabaka yine kaynatılır. Daha sonra plakadan çıkarılır ve 18 dakika boyunca kapağın altında bırakılır.

Lezzetli sığır çorbasını masaya servis edin

Yukarıda açıklanan işlemlerden sonra, oldukça zengin ve lezzetli kırmızı biftek çorbası (domates ekleyerek) almanız gerekir. Bir süre kapağın altında tutarak çanak tabaklara döküldü ve aile üyelerine hizmet etti. Bir arzu varsa, o zaman böyle bir yemek bir kaşık ekşi krem veya krema ile servis edilir. Ayrıca, bir dilim beyaz veya siyah ekmek servis eder.

Sonuçları özetleyelim

Mercimek çorbasının hazırlanmasında zor bir şey yoktur. Yulia Vysotskaya'nın düşünceleri budur. Bunun için emin olmak için yukarıda listelenen malzemeleri kullanarak kendiniz hazırlayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.