Gıda ve içecekYemek tarifleri

Büyük bir tarifi - şiş kebap. kebap nasıl hazırlanır

Bugün adım Tarife göre size bir adım sunmak - kebap şiş. Biz de bir tabak evde pişirilmiş ve barbekü kömürlerin kullanımı olmadan nasıl anlatacaktım.

tabakta genel bilgiler

nasıl yapılacağını söylemeden önce sağ kebap bu bir tabak olduğunu söylemek gerekir.

dönem "kebap" Türk-Arap kökenlidir. Bu iki kelimeden oluşur: "lula", "tüp" ve "kebap", anlamına gelen "ızgara et" yani. Bu bir et yemeği, Orta Asya, Kafkasya ve Balkanlar'da çok yaygındır.

pişirme prensibi

Bu makalede sunulmuştur resimler hangi Kıyma, bir olduğunu kıyma çanak, şiş sinirli ve ızgara kızarmış. Çoğu zaman, bu yemek yağ kıyılmış kuzu ve soğan yapılır. Ve kıyılmış yumurta ve ekmek eklemek asla.

yemek hazırlama bir özelliği uzun yoğurma madde et için gündemdedir. Bu süreç kıyma protein çarpıyordu temin etmek için gerekli olduğunu ve kalın ve yapışkan hale geldi. Ancak bu durumda, kıyma sıkıca şiş üzerinde oturmak ve ısıl işlem sırasında ayrı düşmez.

Baharatlar sınırlı miktarlarda ilave kebap. Tipik olarak, sadece doldurma biber ve tuz yerleştirilir.

Sos kebap çok nadiren yapmak. Bu düzgün yemeğin pişmiş ve bu yüzden çok sulu çıkıyor aslında kaynaklanmaktadır.

Çoğu durumda, böyle bir akşam yemeği pide ekmek ve yeşillik yanı sıra tabloda sunulmuştur. Ayrıca Kafkasya kebap genellikle sadece kuzu, aynı zamanda bu tür sığır eti ve kümes hayvanları gibi et diğer tür, hazırlanan unutulmamalıdır. Bu arada, çok sık eklenir ve ceviz edilir.

şiş üzerinde adım tarifi kebap adım

ev kadınlarının yalnızca küçük bir kısmı bunun bir tabak hazırlanıyor biliyorum. Yani biz Khankishiyev Stalik yapar nasıl anlatmak karar verdi. Kebap onun için en sevdiği yemek. Tanınmış şef göre, ihtiyacınız böyle bir yemek hazırlamak için:

 • koyun eti yağ (sadece miyelinli ölçek) - 3 kg;
 • beyaz soğan ampuller - 500 g;
 • kurdjuchnyj yağ - 500 g;
 • Tuz - kıyılmış 1 büyük kaşık (hayır slaytlar) her kg için;
 • Zira - kıyılmış ½ büyük kaşık kg'ı başına;
 • karabiber ezilmiş - kıyılmış ½ büyük kaşık kg'ı başına;
 • kişniş zemin - kıyılmış 1 büyük kaşık her kg (hayır slaytlar) için.

İşleme et

Nasıl bir tarif kebap şişi uygulamak? Ana madde olarak değerlendirmeye başlayabilir belirleyin. Yağlı kuzu iyice tüm gereksiz unsurları ondan kesilmiş, yıkanmış ve daha sonra büyük bir tahta ve pürüzsüz yayılır. et ürünü kesmek pişirme eksenleri kullanılması arzu edilir (2 adet).. Bu en lezzetli yemek, sulu ve ihale almak için gereklidir.

Kuzu pirzola şişman sürece homojen ve ince kıyma dönüşmemesi olarak olmalıdır. eksenler sadık et başlar kesme sürecinde, bunlar birkaç saniye kaynar su keskin bir düşüş önerilir. Sıcak çelik üzerinde Yağ sopa ve koyun eti öğütme işlemi önemli ölçüde daha kolay olmaz.

diğer bileşenlerin İşleme

ateşe kebap çok aromatik ve lezzetli verir. Ama ısıl işlemden geçmeden önce, homojen doldurma hazırlamak için gereklidir. Bu amaçla, soğan pound ve koyun yağı aynı sayıda. Her iki bileşen iyice gereksiz film ve tendonlar ve daha sonra ince kesilmiş, geleneksel bir bıçak veya bir balta kesilmiş, yıkanmıştır.

süt veya yumurta batırılmış ekmek şeklinde diğer maddeler kullanılmamalıdır. Aksi takdirde, tadı Kafkas yemekleri geri döndürülemez zarar görür.

pişirme doldurma

şiş kebap - - tarifi Sunan o kıyma karıştırma dikkatli gerektirir. Bu amaçla, büyük şeklinde yerleştirilmesi ve daha sonra önceden doğranmış ekleyin edilir soğan ve kurdjuchnyj yağ. maddeler elleriyle uzun süre karıştırılır. Bu yağ ve eşit et dağılmış soğan, aynı zamanda protein taahhüt gerçeği kurdjuchnyj için de gereklidir. yoğurma sırasında kıyma iplik bir tür oluşturan. Onlar paramparça izin vermeyerek, şiş üzerinde tutacak.

malzemeler uzun ve kapsamlı karıştırma onları yaymak için sonra baharatları önceden pişirilir. Bu nedenle, dolgu dönüşümlü olarak ortak tuz, kimyon, kişniş ve yenibahar ilave edildi. Ürün bir kez daha iyi karıştırılmış, ancak baharat amacıyla eşit kuzu üzerine dağıtılmış.

Eğer Khankishiyev Stalik kabul bir yemek hazırlamak için nasıl biliyor musunuz? Kebap sulu döner, fakat nedeniyle etin özel hazırlanmasına şeklini kaybetmez. Ünlü şef o zaman daha önce karışık kuzu oldu yemekler, altındaki dağıtır ve bu hazır et ürünü pişirme folyo kaplar ve buzdolabında göndermek iddia eder. Bu yağ da sertleştirilmiş olduğundan emin olmak için, ve tabak kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturulur.

Doğru formu görülebileceği gibi?

Eğer ateşe kebap kızartma önce, kokulu koyun eti kıyma düzgün şiş sinirli edilmelidir. bu el için sıcak suda ıslatılır ve daha sonra tam erkek boğum bir miktarda et ürünü alma. Bu kalıbın o çatlak yoktu emin hamburger bir tür itibaren.

Bu işlemin ardından, ürün düzgünce uzun şiş sinirli ve tüm uzunluğu boyunca dağıtmak başlar. Aynı şiş anda aktif olarak kendi ekseni etrafında döndürülür ve palmiye kuvvetle sığır basıldığında, bu yüzden hiç hava içine bıraktı. Hava cepleri hala kalırsa, o zaman, büyük olasılıkla, kebap doğru ısıl işlem sürecinde darmadağın.

ızgara yemekler hazırlanması

tüm doldurma şiş olacak sonra, doğrudan kömür ile ızgara bindirildi. Düzenli dönüm, bulaşık yanmış değildir ve tamamen pişmiş, o güzel kokulu ve lezzetli olduğunu ona bakın.

kebap kızarmış olduğunu ilk işareti, aktif etten damlamaya başlar suyu olduğunu.

Nasıl lezzetli bir Kafkas tabak sunmak?

Isıl işlem ızgara hizmet sonra yavaşça kaldırılır ve büyük bir tabakta yayıldı. Bir yemek masasında için şiş doğrudan bulunabilir. Bazı ev kadınları parçalar halinde et kaldırmak ve yeşillik ve taze sebze ile dekore edilmiş bir tabağa koymak tercih etse.

Kural olarak, pide Kafkas, salatalık ve domates ile kebap kullanın. Zaten yemekleri yapmak doğru soslar ve dolgular çeşitli pişirme ayrıca gerektirmeyen belirttiler. Sonuçta, bu yüzden çıkıyor ve gerçek bir kebap inanılmaz sulu ve yumuşak.

Nasıl evde kebap pişirmek için?

Şimdi Khankishiyev Stalik kebap gibi lezzetli Kafkas yemek pişirmek biliyorum. Ancak, onu oluşturmak için başka yolları da vardır unutulmamalıdır. Tam olarak ne, şimdi bakacağız.

Yukarıda verilen aynı tarifi hazırlamak için ızgara tavuk kıyılmış. Ama ne ateş yakıp kömürlerin Kafkasya lezzetli bir akşam yemeği kızartmak imkanı yok o ev kadınları hakkında? Bu durumda, kebap fırında pişirmek önerilir. Tabii ki, kömürlerin üzerinde et doğasında olan hoş bir aroma ve tat olmayacak böyle bir akşam yemeği. düzgün hazırlanmış Ancak, ev lezzetli ve doyurucu etkilemek için eminiz. Yapmamız gereken? kebap ev yapmak için, satın:

 • sığır yağı (sadece miyelinli kısım) - 1,5 kg;
 • beyaz soğan ampuller - 250 g;
 • kurdjuchnyj yağ - 250 g;
 • sofra tuzu - kıyılmış 1 büyük kaşık (hayır slaytlar) her kg için;
 • şerbetçiotu-suneli - kıyılmış ½ büyük kaşık kg'ı başına;
 • karabiber ezilmiş - kıyılmış ½ büyük kaşık kg'ı başına.

kıyılmış hazırlanması Süreci

şiş amaçla kıyma çok aromatik ve lezzetli verir. Eğer bir yangın başlatmak olamaz, o zaman bu yemeğin fırında pişirilebilir. Bunun için de dikkatle kıyma aromalı yoğurmak gerekir unutulmamalıdır.

Yağlı sığır iyice yıkanmış ve daha sonra tüm gereksiz çizgiler ve çok ince mutfak balta ryabyat kesti. Sonra doğranmış et, ürünün kurdjuchnyj yağ ve soğan ampuller ekleyin. tuzu ile tadlandırılmış veya elinde bileşenlerini karıştırın, şerbetçiotu-suneli ve karabiber. çıkışında bir süre boyunca bir soğutma odası içine yerleştirilmiştir homojen bir kıyılmış, verir.

biçimlendirilmiş ve fırında pişirme süreci

kıyma hafifçe sertleşir sonra, birkaç parçaya bölünmüş ve sosis bir tür oluşturmak olduğunu. Sonra pişirme kağıdı ile kaplı bir fırın tepsisine yerleştirilir ve fırında gönderilir. Bu formda Kafkas çanak 190 derece, 45 dakika boyunca pişirilmiştir. Bu süre zarfında kebap sulu ve lezzetli olmaya tamamen hazır olmalıdır.

Nasıl sofraya sunmak için?

kebap hazırlandıktan sonra yavaşça tava çıkarıldı ve plakalar üzerine yayıldı. Et ürünün yanında dilimlenmiş taze sebze ve otlar yerleştirilir. İstenirse, bu öğle yemeği servisi ve beyaz ekmek bir dilim bir garnitür edilir.

özetlemek gerekirse

Kebap - bu bileşenlerin bir sürü gerekmez yemek pişirmek için çok lezzetli ve etli yemeği. Bu öğle sadece kuzu, ancak sığır eti, kümes hayvanları ve hatta domuz yapmak iyidir.

Tabii ki, en lezzetli kebap kömürlerin üzerinde döner. Ancak, çoğu ev kadınları fırında veya multivarka bunu yapmayı tercih ederler. Bu tür cihazlarda, Kafkas akşam karakteristik duman lezzet döner. Fakat buna rağmen, hala pek çok şeflerden oluşan bir favori yemek kalır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.