Kendini yetiştirmePsikoloji

Korku belirtileri örnekler: zarar verme korkusu kullanımı, korku

Birçok kişi yüzünden rahatsızlık, utanç, olası gelişimine olan korku kurtulmak eğilimindedir psikosomatik hastalıklar. Ama aslında, doğada hiçbir şey sebepsiz oluşturulur ve bir şey varsa, o hayatımızın her biri için önemlidir. Kağıt korku belirtileri çeşitli örnekler sunar. korku kullanımı zarar korkusu yüzden ondan kurtulmak için değer, bu duygunun temel yoldaşları - bu olayların münferit algı bağlıdır.

evriminde korkusu

İlk bakışta göründüğü kadar Korku aslında kötü değil. Bu çevresel tehlikelerden insanları korumak için, evrim sürecinde ortaya çıkmıştır. Ama yavaş yavaş insanlar ilkel bir toplumda sırasında kendisini tehdit olası doğal sorunlardan korunmak başardı. Bu yırtıcı, rüzgar, yağmur, kar, zehirli bitkilerden bir tehdit olabilir ve diğer örnekler korku tezahürleridir.

korku kullanımı zarar korkusu - zıt fenomen sanki, ama gerçekte onlar olası olumsuz dış etkenlere karşı vücudu korur. Şimdi insanlara tehlike ilkel dünyada tehdit değil, "bekçi köpeği" çoğu zaman sağlık ve esenlik bile malzemeyi korumak için yardımcı olur. Örneğin, korkan birisinin üzerinde demir bırakarak evi terk etmek, birkaç kez soketinden olmadığını takılı kontrol edin. Bu adam bir sonuç unutkanlık nedeniyle oluşabilecek herhangi bir hasardan kendini kurtaracak olduğunu.

Korku - tehlikeden kurtaran

Halkın çoğunluğu ise saldırıya uğrama korkusu biraz yaktı sokaklar ve parklar boyunca yürümeye karanlıkta kaçının. Birçok filoz bir fırtına veya yüzmek sırasında yüzmek için cazip değildir. Ayrıca, korku kullanılması brülör açmadan sadece bir gaz sobası topuzunu bükmek değil. Da özellikle kenarında, yüksek çatılarda yürümek herkes yapamaz.

Bir kişinin herhangi bir olay korktum Buna ek olarak, o iyi hatırlıyor ve gelecekte olumsuz deneyimler bu bilgilerin rehberliğinde. Nasıl korku kullanıyor? Örnekler biz ellerini korumak değil, daire, yeni pahalı telefona anahtarlarını kaybetmek ya da ısı sıcak pot kaldırmak korkuyorlar göstermelerinden oluşmaktadır. Ve belki de, bir kez çocuk bir köpek kovalayan. Şimdi, bu adam büyüdü ve her zaman olmadan Ağızlıklar sahipleri olmayan küçük bir yürüyüş onların evcil atlar.

Mobilizasyon ve iç deneyim

Bir kişinin kritik duruma düşerse, bedeni kan adrenalin içine salınır. Sonuç olarak, kaslar daha fazla oksijen ve besin ölçüde gücünü geliştirerek olsun. Mukavemet artar ve düşünceler daha canlı ve parlak hale gelir. Böyle bir duruma girmeye korkmadan başarılı olmazdı. Birçok kişi adrenalin artışı için aşırı spor bulduk. Bunlar tamamen kas gücü ve zihin itidal yaşandığı, doğa ile birleştirme sadece kendini hissetmek ve içgüdüleri itaat ister.

Herhangi bir kritik durumda herhangi bir bilgi yoktur, bunu çözmek için mantık kullanamazsınız. Bu gibi durumlarda, zihin bilinmeyen ile karşı karşıya olduğunda, korku hakim ve vücut içgüdüsel davranış tabidir. Genellikle korku kullanımı davetsiz misafirlere karşı, örneğin, sadece uçuş kendini gösterir.

Durumun sezgisel algılama, ceza korkusu

korku devlet tüm duyuları kötüleşme olduğunu: şeyden tehdidi konusunda küçücük bir hayvan sezgisel önsezi vardır. Ayrıca bir kişinin bariz tehlike yokluğunda huzursuz olur olur. Bu bilinçaltı uyaranlara gelen sinyalleri gösterir. Böylece, korku kullanılması görünür, sadece burada sargı kendisi ile abartmak değil önemlidir.

Çok sayıda insan çünkü olası ceza biyolojik saldırı açıklanamayan nöbetleri geri tutun. Modern dünyada oldukça kolaydır bir süpermarket ya da pazarda tezgahın küçük bir parça mallardan bir şey atamak. Ama arzu frenleri kuvvetle benzer motifler iyi bir isim korumak için. Suç, hatta küçük değil nedeniyle farkındalık ve sorumluluk korkusu yüksek düzeyde kısıtlı.

Kişisel Gelişim

Ve en önemli şey , modern insanın korku değeri bireyi geliştirerek olasılığıdır. Bazı skydivers önceden yükseklik korkusu olabileceğini kaydetti, ancak ilk atlama yapılmış olan kendini kontrol etti. Bu durumda, korku kullanımı özsaygı gözüpek yanı sıra yeni ufuklar keşfini artırmaktır.

Bu bir hazırlanmalıdır bir paraşüt ile atlamak için sadece. ruhun 5 tabanından yükselen hangi tanıdık topuk gider yapmak zorunda olmamalı. Bu durumda, bir kez havada bir adam, çok kelepçe ve bir hata yapacak. Ama cidden ekstrem sporlar yapan bu insanlar daha eminiz. endorfin yükleri ile üretilen onları iyi bir ruh halinde kalmaya yardımcı stresi yönetmek ve iyi fiziksel durumda vücut tutmak.

zarar korkusu

Olumsuz tarafı korku oluşabilir wrap oluşmaktadır. Bir kişi hastalığı, hayvan ve mikroorganizmaların çeşit korkmak için hiçbir neden yokken başlayabilir. Bunlar her şeyin bir korku varsa, bu bir zihinsel bozukluk olasılığını ortaya koymaktadır çünkü prensip olarak, hiçbir yararı yoktur, korku tezahürü, örnekleridir. Ama üzücü bir arkadaşı sırf bir kaza olasılığı hakkında düşünme, her zaman hayal ettik, yeni ve güzel bir arabası satın aldığında. Yetişkin bir su içmek için mutfağa gitmek için geceleri kalkmak korkuyor, o da normaldir.

Sorun insanların herhangi bir hastalık ya da felaket korkuyor olmasıdır, ancak ortaya olamaz. Bir taşıyıcı korku bile sinir sistemi hastalığında azaltılmış bağışıklık beklemek ve. Buna ek olarak, bu insanlar onları ya sevdiklerini zarar verebilecek döküntü eylemlerin yeteneğine sahiptir.

: Faydaları ve korku zararları vardır sağlıklı bir kişi bir şekilde korkmuş hissetmelisiniz ve korku hissi çok güçlü hale gelince, bazı rahatsızlık var. Ama aslında, olsun veya olmasın tamamen işini yapma "bekçi köpeği", kurtulmak?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.