Kendini yetiştirmePsikoloji

Nasıl kompleksleri kurtulmak için: İpuçları psikolog

Psikoloji - esrarengiz ve gizemli bilim. Ve muhtemelen, kendinin ve yaygın popülerliğe yol açtı. Son yıllarda, hemen hemen herkes kendini psikoloji alanında büyük bir uzmana düşünüyor ama bu bilimin temel prensiplerini sadeliği rağmen, hala bir muamma olarak kalır. Bu nedenle, özellikle kompleksleri kurtulmak için nasıl soru üzerine, herhangi bir tavsiye dikkatli olmalısınız.

belirsizlik duygusu var Neden

Psikolojik kompleksleri ve bunların nedenleri hala Gustav Yung ve Zigmund Freyd olarak psikanaliz bilinen klasik incelenir. psikolojik devrimi tanıtılan renkli bilinçsiz temsiller kümesi olarak bu kavramın ilk tanım Carl Gustav Jung. Basit bir dille olursa, karmaşık - bu kendisi hakkında kişinin olumsuz resimdir. Mecazi onu serbestçe hareket etmek ve önümüzdeki gidenlerin katılmak için engeller bacağından, bağlı, ağır ağırlık konuşan vardır.

Merak kompleksleri kurtulmak için nasıl bir onlar, bireyin benzersiz ve eşsiz iç dünyasının bir yansıması olduğunu her şeyden önce anlamalıdır. aynı türe benzer koşullarda yetişir ve ait olduğu Ama biz tüm insanlar için evrensel bir kaç seçenek, bahsedebiliriz. Örneğin, oldukça yaygın için suçluluk hissi, böylece karşı cinsle iletişimde zorluk ve. tek bir nedeni var bu olumsuz duyguların çoğu. Onlar neden aşağılık kompleksi. Nasıl ondan kurtulmak için?

Komplekslerin bertaraf mekanizmaları

Kural olarak, psikolojik kompleksleri olumsuz, ama genel olarak, onların varlığı insan medyumun yararlılığını gösterir. Onlar benlik algısını kırdım çünkü sağlıksız ruh olan kişiler, belirsizlik tamamen yoksundur. Onlar başkalarına söyleyecektir onlar hakkında umurumda değil ve onlar kompleksleri kurtulmak için nasıl sanmıyorum. Ancak bazı durumlarda, anti-kenetli ve belirsizlik bireyin gelişimine yol açar. Pek çok başarılı insanlar bugün olmak için arayış içinde kendi yolunu başladı, ya da en azından daha iyi görünür.

sürecinde ilk aşama kompleksleri kurtulmak

o kompleksleri kurtulmak yolunda ilk adımdır - Psikologlar bir sorun nedeniyle kişinin bilinci iddia etmektedirler. Ve o çıktı nedenini kurmak eşit derecede önemlidir. En tehlikeli açıklanamaz adamı endişeli olanlar kompleksleri bulunmaktadır. Yani acı bir durum nereden geldiğini ilk belirlemek gerekir vardır.

komplekslerinin kurtulmak için nasıl

Bir kişinin o belirsizlik hissi vardı ne sebeple belirler sonra, karşılamak ve kendini yenmek gerekir. Bunu yapmak için, kompleksleri olmayan insanlar, prensip olarak, var olmadığını anlamamız gerekir. Hatta en başarılı, kendi kendine yeten ve bir şey korkar görünüşte mükemmel bir insan ve bazı şüphe. Bu bir patoloji olmadığı nedenle, biz, kompleksleri görünüm veya başka bir şey kurtulmak için nasıl düşünmek gerekir.

Buna ek olarak, insanın korku saçma ve gülünç sadece şüpheleri güçlendirmektedir bakmak için. Prensipte, komik duruma Her birimizi var olsa da, ölümcül değildir. Dışardakilerin gülerler eğer, o sık sık absurdities ve onların sınırlamaları bilmiyor.

aynalı Egzersiz

Tek bir basit egzersiz yardımcı olacaktır kompleksleri kurtulun. Bu belirsizlik ve karmaşık ama keyifli çağrı bunu zor mücadelede oldukça etkilidir. Ancak bu sadece sürece rahatsızlık ile baş yok gibidir. Onun özü çok basittir - Eğer iyi sözler aynaya bakıp kendinize söylemek her gün yaklaşık 10-15 dakika gerekir. "Kendimi seviyorum." "Ben kendimi seviyorum" veya: deyişini diyelim

Bir yandan, başka ne kötü? Ama aslında, aşağılık duygusu ile birçok kişi kuvvetle kompleks. Ve sadece onların görünümünü değil, aynı zamanda iç içeriği hakkında. Ve işte sen memnun olmadığınızı kendi yansımasına bakmak değil, aynı zamanda sevgi kendisinin sözler söylemektedir gereklidir. Belki ilk adım, hatta ağlamak isteyeceksiniz. Bu durumda, duygularını dizginlemek onları vyplesnite ve bu egzersizi kendini kabul ve af tamamlamak için gerekli değildir.

Sen tam bir hayat yaşamak önlemek kompleksleri kurtulmak için nasıl düşünmek uzun gerekmez. Kararlı adımlar atmaya devam etmek gereklidir. bir anlamda teori değildir, biz uygulamaya geçmek için cesaret gerekir. Bunu size sevgi ve saygıyı hak vardır ve istenen etkiyi elde sadece, kendine inan gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.