Sanat ve EğlenceLiteratür

"Angel" hikayesi: özeti, analiz

kış tatillerinde Rus devrim öncesi gazetelerde Noel konulu hikayeleri yayımlamak için atılmıştır. Bu türün tipik ürün hikaye çağrılabilir "Melek". Özet ve eserlerinin analizi Leonid Andreyev makalesinde sundu.

yazar hakkında

1901 yılında yayınlanan kısa öykü, toplanması ona ün kazanmıştır. Ama Andreev hafif, eğlendirici nesir yaratmadı. eserinde o sıradan insanların günlük yaşamlarında hüküm süren şer nedenleri hakkında merak insanın iç dünyasını araştırdı.

Ne bize "Melek" söyler? Ruhu Noel aydınlandı hayat "kötü çocuk" tarihini şu şekildedir: Yönetici Özeti özetlenebilir.

Kahraman ürün pürüzlülüğü ve keyfili¤i sergiler. O öğrenme için özlem göstermez, disiplinsiz küstah bu. sevgi, ilgi ve sevgi almaz çünkü Ama bir o olamaz olmak. Aşağıda belirtilen bir özeti olan "Angel", bir Noel hikayedir. Ancak bu hikaye hiçbir mutlu sonu var.

Çalışma kısmen otobiyografik olduğunu. Çocukken, yazar balmumu oyuncak rafine edilmiştir. Ama ne yazık ki oğlan eridi vardır. Bu oyuncak büyük güzellik melekti.

özet

Hikaye üç bölümden oluşmaktadır. karakterlerin ilk karakteristik olarak sunulmuştur. Nasıl ana karakteri Andreev canlandırdı? fakir çocuğun hikayesi olan bir özeti olan "Angel", zengin bir evde Noel ağacı üzerinde var, felsefi, derin ürünüdür. Sasha Kötü öğrenci, küstah öğretmenleri. Annesi acımasız kadın. çocuğun sürekli yalan ve bu şekilde diğerlerini intikamını almakta inanmaktadır edilir. Ama sadece babasına yatıyordu.

Ivan Savich - Hasta ve zayıf insanlar. Kendisinin küçük oğlunu suçluyor ne eşi ile tartışmaya cesaret edemedi. Sasha babası bir zamanlar saygın bir adamdı, ama evlendikten sonra içmeye başladı sevilmeyen bir kadın değildir. Ivan Savich sokakta o sonbahar aslında aşağı gitti ve o siteye aittir. o sağlık zayıflığı alkol durdu nedeniyle, ben aniden eşini aşağı yıkadı. Bu eğitimsiz ve kaba kadın aile hayatının yıllarında çıkarılan tüm kızgınlığa erkeğe havalandırma başladı. Ancak onun sağlığı, kocasının aksine, votka sadece güçlendi. Ve o karanlık, kin, öfke evinde hüküm sürecektir. mutsuz ebeveynler, Sashka Ros kızgın yavrusu birçok çocuk gibi.

evin Svechnikova

Ivan Savich kez zengin bir adamın evinde bir öğretmen olarak görev yapmıştı. O göreli Svechnikova severdi ama başka evli olmak bilinmektedir. Sophia D., yani sözde Kadın da evlendi. Bu kanun baba kocamın kızı ev sahibesinin o zaman olduğu gerçeğine rağmen, Sasha ihanet olarak kabul edilir.

Noel'de devrim öncesi Rusya'da yoksul ailelerden gelen çocukların davet etmek alışılmış oldu. Svechnikova onların Hıristiyan görevini yapan, evine oğlu Ivan Savich davet. Ama onların eylemleri, merhamet, iyilik hiçbir samimiyet yoktur. Bütün bu ekranda sanki gerçekleşir. Sasha yalan ve intikam hisseder. Dil saygıdeğer efendisi ve master oğlu hakaret. Böylece tarih ilişkisi Andreev kahramanlar tasvir.

melek

İlk iki bölümde Özeti tarif. Sen üçte düzeltilmesinde gidebilirsiniz. Ve işin bu kısmı bile genç hayatında, mutluluk hayali ve kısacık öyküsü anlatılıyor. Sasha Noel ağacı üzerinde melek görür. Ve kalbimde aniden ortaya değiştirir. Boy hiçbir şey düşünemiyorum. Sadece oyuncak ele geçirmek konusunda. kurnazlık ve ikna ile, o hepsi aynı melek alır.

kırılgan mutluluk

Akşam. Alacakaranlık. sıkı çalışma ve votka yorgun uykuya Anne,. oyuncak hayran uzun süre baba ve oğul. Birbirlerini görmüyorum. Baba ve oğul onun her arzularlar. Ama ruhlarını birleştiren bir şey var. hayatında eksik her şey "Ezilenler" - Bu, ışık, umut, sevgi iyidir. Ama mutluluk hayali olduğunu. Ve bir melek erir gibi değer Sasha uyku olduğunu. Sonuçta, o mum ... Andreeva biter Bu hikayenin yaptı. Ama okuyucu boy ve ailesinin hayatında ertesi gün tüm öncekiler kadar gaddar olacağını anlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.