Haber ve ToplumÜnlüler

Fotoğrafçı Andreas Gursky ayrıntıları odaklanır

En pahalı fotoğrafta yazarı olarak dünya çapında bilinen bu yetenekli bir sanatçı. O Büyüklüğüne kalabalıklar ve onun büyük ölçekli işler ve sürpriz ateş sever. Ancak, onun resimlerde hiçbir hareket, yazar gündelik dünyayı yakalamak için seviyor etmez. sanatçının tarzı eserlerinin binlerce arasında tanınabilir: Anket yüksek noktası ve neredeyse elle onun çekim doku ile yaptı.

Fotoğrafın çocukluk aşkı beri aşılanan

Anıtsal fotoğrafların Yazar Düsseldorf'ta 1955 yılında doğdu. Babası reklam fotoğrafçılığı yapan ve çocuk sağ becerilere sahip ve beceri tüm numaralar öğrenmek, sanat çocukluk sevgiden imbibed edildi.

Liseden sonra Andreas Gursky özel bir kurumda Batı Almanya'da geleneksel belgesel fotoğrafçılık aşina. Sıradan bir hayatın günlük izleme, promosyon bezeme yoksun - Oldukça farklı bir sanat oldu.

Sanat Akademisi Düsseldorf kazanç deneyimi Usta okurken onun gelecekteki çalışmaları etkilemiş Alman avangardının, kurucuları ile bir araya geldi.

ilk tanıma

beğeni alışılmadık görüntüler kazanıyor son yüzyıl fotoğrafçısı Andreas Gursky geç 80 ler olarak, tanınan "slozhnosochinennogo" hangi mevcut doygunluk renkler ve ince ayrıntı içinde. Burada, Alman dehasının yazarın tarzı tam oyun, mükemmel sunana Modern çağın ruhunu verir.

Yeni doğanın arayışında Usta neredeyse tüm dünyayı dolaştı, ve gezegenin en uzak köşelerine gitti etmiştir. O, diğer fotoğrafçılar tarafından görülmeyen hangi ayrıntılara dikkat çekti.

Yavaş yavaş, seyahat skeçler ile ilgili eserlerinin ana teması, yenisiyle değiştirildi. Onun dev sanayi tesisleri, ofis binaları ve depolar estetiği son derece ilgi.

Ana dikkat - ayrıntılar

Andreas Gursky insan birim isimsiz olduğu hızla gelişen dünyaya göstermek kararlıdır. Kariyerinin başından beri sanatçı küçük ayrıntılara büyük dikkat , panorama çekim söyleyerek "büyük ve önemli bir mesafeden görülen."

Resimlerin tuval üzerine doğru açıyı seçerek, çevremizdeki dünyaya heybet iletir. Andreas Gursky tarafından kapsamlı çalışma izleyicinin bilinç hareket eden, köpürmüş kalabalığın dikkate değer transferidir. küçük karıncalar gibi insanların rutin işi yapan, nerede ve onların ömrünü uzatır.

sanat eserleri olarak Manzaralar

Ancak, sadece bir kişi üzerinde yazara dikkatini odaklanır. O inanılmaz doğal sahne gösterir ve özel bir ölçek görkemli güzelliği aktarmak, yazarın sadece bölgelerindeki normal şartlarda yazdırılabilir geniş formatlı resim kullanır.

eserinde Hakkında Andreas Gursky oldukça net dile getirdi: "Ben gerçekçi doğasını inkar etmiyoruz. Oluşturduklarım ondan uzaktır. "

photoartist

bütün eserleri sanatçının özel programlarda kolları çünkü pek sıradan bir fotoğrafçı çağrılabilir. Hemen sanatın geleneksel formlarını reddedilen ve gerçek resimlerinin seviyesine işlerini getirmek başladı.

işin ölçeği ve izleyici ile oynamak

Büyük formatları ile çalışmaya seven Gursky, onun büyük ölçekli çevresinde, ancak uzaktan sadece görülecek çalıştığını vurguluyor.

O yakalamak ulaşılmaz bilmece sunan izleyici ile oynuyor gibiydi. Örneğin, çok popüler ünlü eseri pürüzsüz bir yüzey büyülüyor yerel nehir, bir görüntü ile "Bangkok" dizisidir.

Ancak, saf su olan bir plastik ve kağıt israfını yüzen, kirli olduğunu gösteriyor ve o hemen fark etmemiş izleyici bile anlamıyor.

Meçhul insan kütlesi

Ünlü fotoğrafçı Andreas Gursky farklı açılardan oynar ve normal bir insan gözü yakalayamaz neler yapabileceğini gösteriyor. Volumetrik panorama o harika yüksekliği veya büyük bir mesafeden kaldırır ve resimlerde insanların olağan iş hakkında gidiş yüzsüz yaratıklar görünür.

Hiç kimse ve sadece aşırı yakın çekimler kabul edilebilir homojen varlık ile kameraya bakıyor.

Fortune deha

Hatta tek bir fotoğrafçı yaptığı çalışmalarla çok para kazanmak değil inanılmaktadır. sanat reality show girişme uzun zaman önce başlayan Usta, hatta işini tüm dünyada bilinen olacağını hayal değil, ve bunların çoğu için, o muhteşem devlet kazanacaktır.

"99 cent" denilen O'nun resim gerçekten rekor toplamı için 2007 yılında açık artırmada gitti. Ukraynalı milyarder Kiev Sanat Galerisi'nde fazla üç milyon dolar için çalışma satın aldı.

En ünlü ve pahalı fotoğraf

işinin en pahalı bir tabloymuş nehir Ren iki baraj arasında (Rhein II). su üzerinde gri gökyüzü Photoshop mükemmel hale getirilmiş olup, boyama birçok etkilemek olmamakla birlikte, dört milyon dolar aşan miktar için bilinmeyen bir tarafından satın alındı.

Andreas Gursky bir kuşbakışı gerçekliğini gösteren hayattan belli dekolmanı yapıtında vurgular. Ancak, hatta en küçük ayrıntı gözüne kaçar. Nedeniyle birçok eserler arasında tanınabilir özel statik stiline, usta ünlenmemişlerdi ve onun eserleri uzun sanat eserleri olarak kabul edilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.