Haber ve ToplumKültür

Nerede epik ifade vardır?

Rus dilinin görüntüleri ölçüde konuşmayı özel bir dokunuş vermek aforizmalar her türlü çok sayıda tarafından belirlenir. Biz sık sık hatta nereden geldiklerini düşünmek olamaz epik ifadelerin her türlü kullanın. Tabii ki, anlam sezgisel anlayış kez bywords herkese verilen, bu nedenle bazı Wags rastgele tür ifadelerde koyduklarını ancak meraklı zihin için gerçek anlamını öğrenmek için ilginç olacak değil.

Nasıl epik ifadesini ölçmek için?

ifadeler, atasözleri, espriler ve epik ifadeler popüler arasındaki fark nedir? Ve büyük - eş, sadece farklı kaynaklardan ve farklı zamanlarda bu tanımlamaları uygulamak vardır. Muhtemelen bir kez birisi şaşırtıcı zaman söylendi Atasözleri ve espriler, ağızdan ağıza geçti ve insanlara gitti. O bir kalem değil, bir balta otkorrektiruesh ile yazılı çünkü bir kez her yerde yazarlar, artık belirsiz yazı bulunmaktadır. Yani deyişler vardı. Son olarak, son açıklama bazen düşünüyorum yapar: kullanacağız yeterli epik kelimedir?

epik nedir? kelimesinin argo ayrı gölge vardır ve tam anlamıyla anlamına Modern Rusça açıklayıcı sözlüklere göre "inanılmaz bir şey, güçlü duyguları takdir edilir." Epik bir olay, kumaş, neredeyse her şey olabilir. ifade güçlü duyguları uyandıran ve kısaca derin anlam ifade edebilir, bu kesinlikle epik.

epik ifade nerede

Bu iki kategoride öz ifade ayrılabilir: dar ya da geniş da bilinir. İlk kategori kendiliğinden ortaya çıkar ve insanların espriler çok yakındır. Hemen hemen tercüme edilemez kısa ifadeler anlaşmazlık komik rezervasyonları saçma argüman sonucu olabilir, ifadeyi yanlış. Bu ifadeler oldukça yapışkan olması ve Folklorun yazılmamış kanunlarla kişiden kişiye dolaşabilir.

Buna iyi bir örnek - "Mouse bileşik." Bu garip tanım bileşik makinelerinin hiçbir fikri ve kesinlikle tercüme edilemez okumanın bu cümleyi kişiler bulunur. Ancak, mecazi anlamda, birilerinin sessiz ifadesiz ve korkulu anlamına gelir.

bilenler geniş bir çevre için daha özel kaynaklar vardır. Bilgisayar oyunları - şiir ve şarkılar ve en son dahil Bu film, edebiyat,.

tükenmez bir kaynak olarak Sinema

destanı için geçerli olabilir Birçok tanınmış ifade, filmlere unutulmaz teşekkürler. Tabii ki, birincil kaynağı film kaldırılır olduğu yaptırabilirsiniz olduklarını iddia ama sinema filmi sadece kurgusal roman sonra oluşturulabilir. Ayrıca, aktörün güçlü karizma etkisini indirim yok.

"Hâlâ paradır daireye anahtar misin?" - bu Andrei Mironov dediğinde Ostap Bender bu ifade iki kat epik oldu. filmden Marks ve kırıcı ifadeler aslında dahası, bunlar yıllar içinde unutulmuş değildir, epik olabilir. İfade Gleb Zheglova tek tını ifade edilemez Vladimir Vysotsky çalacaktır "hırsız hapis olmalıdır".

edebi kaynaklar

Bilenler film uyarlaması kitabı mahvetmek yalnızca yetenekli olduğuna inanıyoruz ve onlarla anlaşmak değil zordur. temkinli ve dikkatli sürünen film yapımcıları, korku seviyesine ulaşmak değil bazı kitaplar var. Örneğin, "Master ve Margarita" Mihaila Bulgakova çeşitli uyarlamalar yanı sıra dayalı çeşitli filmler vardır, ama güçlü güç onlar romanına sunuldu. roman sürekli için "el yazmaları yakmayın" alıntı olduğu için, destan içine çeken yer orası "ah evet krem."

filmlerden ibareleri aktörlerin karizma iletmek için, edebi kaynak hayal gücünü harekete geçirir. Yani kitap veya şiirlerinden ifade Eğer destanın farklı derecelerde vererek kendi duygusal tonları boyayabilirsiniz nedeni budur. İroni ve alay lider var ve ifade "Orada bir çocuk oldu mu?" Uzun rengi değişti roman "Klim Samgin Yaşam" Kimden. Bir kitap o felsefi olsaydı, şimdi sadece ironik bir şekilde kullandı.

Oyunlardan Epik ifadeler

Nispeten yeni kaynak zor ifadelerin sayısını toplamak için. Ne yazık ki, bunlar herkes tarafından anlaşılmış değildir, ancak bazıları geniş dağıtımına uygundur böyle bir ölçüde destan. Godville neredeyse tamamen farklı derecelerde kanatlı tablolarını kapsamaktadır ve bir inanılmaz zordur bunların yalnızca seçim, o olsun "Ölüm -. Sağlıksız bir yaşam tarzı vücudun koruyucu bir reaksiyon" Eğer bir yerde nasıl telaffuz edildiğini öğrenirsek, etkisi garantilidir.

Birçok kısa ifadeler, aslen oldukça geniş, gerçek dünyaya oyundan taşındı. ifadesini alaycı "Skyrim" dan gelir ve benzeri özgün sesler "dart dizinden vurmak" "Bir kez senin gibi bir maceracı olarak bir zamanlar, ama sonra diz bir ok var."

Oblivion "bir suçlunun yavrular sen kal!" Bize ünlem verdi. taze ifadeler yapraksız internetin Bir ve hızlı bir şekilde popüler oldu - "Roach, gidelim!" ya da "Roach Gel!". Yanlışlıkla veya kasıtlı geliştiriciler "The Witcher" oyun böyle frekans bu sözleri vurgulanan ama oyuncular bir yeni meme oluşturmak için başka çaresi bırakılmış değil.

kullanımının uygunluğu

ferah bir görüntü oluşturmak için - Çoğu durumda, epik ifadeler kelimeleri renklendirmek için gündelik konuşmada kullanılan ve edebi. Bu ifadeleri kullanarak aşırıya kolaydır, ancak bazı durumlarda, ince ruh muhatap hissetmek, özellikle epik ifadelerin karmaşık yapılarını oluşturmak ve hatta anlamlı bir diyalog onlara yol mümkündür.

iş iletişimi, politik konuşma ve resmi belgelerde herhangi epik, ilham verici, veya slogana önlemek için daha iyidir. Görüntüyü zarar verebilir Onlar, bağlam doğru teklifin çıkarıldı sanki söylenenlerin anlamını değiştirmek için çok kolaydır. Gerisi, size zevk verir, özellikle kendini inkar ve figüratif konuşma için başarılı ifadeler kullanmaya devam edemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.