TeknolojininElektronik

Canon EOS 1D Mark II fotopapparat Dijital: müşteri yorumları

Canon EOS 1D Mark II - Şubat 2004'te piyasaya çıkan mükemmel bir dijital profesyonel kamera. Sonra dünyanın en iyi kameralarından biri haline geldi. Ve 12 yıl sonra değerli torunları - Canon EOS 1D X Mark II, incelemesi makalenin sonunda verildi - ortaya çıktı.

Ana değişiklikler

En çok Canon EOS 1D Mark II Body'yi şaşırttı mı? Yüksek ISO değerinde fotoğraflar özellikleri. ISO 800, neredeyse hiç ses çıkarmayan ISO 400 fotoğraflarına da çok iyi bir sonuç verir ve ISO 1600 tamamen tolere edilir. Prensip olarak, bu kamera düşük ışık koşullarında çekim yapmak için mükemmeldir.

Gürültünün olmaması, 10D'den sonra cihazı satın alan birçok kullanıcıyı sarsarak kamerayı çok sayıda fotoğraf sanatçısının favorisi haline getiren çok sayıda resim yapmanıza olanak tanıdı. Ancak korkunun üstesinden gelmek uzun zaman aldı.

1D, halefi Canon EOS 1D Mark II'den çok önce serbest bırakıldı. 1D'nin özellikleri, birçoğu tarafından 10D'lerden daha iyi kabul edildi ve pek çok açıdan gerçekten öyle. Bununla birlikte, birçoğunun örnek görüntüleri yeterince kusursuz görünmüyordu. Buna ek olarak, kullanıcılar 6 megapikselten daha fazla bir görüntü istedi.

Canon EOS 1D Mark II ile ilgili endişe yaratmanın bir başka nedeni, netliğiydi. Görüntü çok keskin. Detaylandırma çok iyidir ve farklı durumlarda çok kalır. Peyzaj fotoğrafçıları özellikle bu kameranın çektiği ayrıntıları takdir ediyorlar. Uzaktaki ağaçların ve çalılıkların benzer görüntülerini karşılaştırırken, 1D MKII'nin sonuçları 10D'ninkilerden belirgin şekilde daha ayrıntılıdır.

boyut

"Daha", Canon EOS 1D Mark II'yi okuduktan sonra akla ilk gelen sıfatlardan biridir. Söz konusu modelden iki yıl önce ortaya çıkan dijital SLR kameralar 10D ve D60'a kıyasla karakteristikler artış yönünde büyük oranda değişti.

Elbette fiziksel büyüklük görülebilen ilk "daha fazla" boyuttur. Ancak daha büyük boyutlarda bile, 1D MKII ellerde 10D'den daha iyi. Tutamaktaki kamera kalın değil, yüksek. Dokunma duyuları çok iyi - bu çok yapışkan. Buna ek olarak, Mark II daha ağırdır, ancak daha ziyade, çekim sırasında elinizi daha sıkı tutmaya yardımcı olur.

vizör

Vizör, kameranın başka bir "büyük" inovasyonudur. Parlak ve büyük, hoş geldiniz güncellemesi oldu, ancak sahipler 1D için yeni bir şey vermedi. Çerçevenin vizöre girmeyen kısmında neyin tasvir edildiğini tahmin etmek artık gerekli değildir. Doğru, alışması lazım. 10D gösterge kapsamının ötesinde bir görüntü yakalamayı öğrendiğiniz kullanıcılar şimdi bu beceriyi unutmak zorundalar.

Canon EOS 1D Mark II incelemesi o kadar büyük değil ki vizör kendisi önceki modele göre parlak değil. Elbette bunun tam formatlı bir kameradan 1.3 kat daha küçük bir sensörü kullanması ve bu sayede vizöre gönderilen görüntülerin daha küçük ve bu nedenle daha az parlak olması da var. 10D'ye veya diğer 6-Mp'ye alışkın olanlar vizörü parlak ve geniş bulacak, ancak aynı 1D bu açıdan çok daha kötü.

Canon EOS 1D X Mark II incelemesi .76 kat büyütme ve tam boyutlu sensör boyutundan kaynaklanıyor.

ekran

Arka paneldeki LCD ekran büyüdü, 1.8 "'den 2.0" ya yükseldi ve daha da büyük görünüyor. Tabii ki 118'den 230 bin piksel sayısındaki artış göze çarpmıyor. Yakalanan görüntü, deklanşörü bıraktıktan sonra ekranda çok hızlı görüntülenir. Ancak acele etmemiz gerekiyor, böylece 2 saniyelik enstantane kaçırmamalıyız. Göz bebeği şimdi 10D'den daha fazla ayarlandığından, burun burunlarına dokunmaktan daha az yağlı parça olacaktır.

Canon EOS 1D Mark II N modifikasyonunda ekran özellikleri geliştirildi. Boyutu 2,5 inç seviyesine çıktı ve ekran kendisi daha parlak ve daha keskinleşti.

Karşılaştırma için: Canon EOS 1D X Mark II ekran diyagonal 3.2 ".

Tüketicileri memnun etmeyen tek "daha" kamera fiyatıydı.

hız

"Daha Hızlı", Canon EOS 1D Mark II'nin bir diğer önemli örneğidir.

Her şeyden önce, deklanşör daha hızlı çalışmaya başladı - neredeyse anında hareket ediyor. İniş pürüzsüz ve aynı derecede hızlı davranıyor. Kapanım neredeyse anlık (0.5 sn). İşlev menüsü de hızlı bir şekilde görüntülenir. Artık beklemek yok

Patlamalı hız 40 kare için 8,5 fps (veya RAW-CR2 formatında 20). Pratik olarak bir video çekebilirsiniz. Tamamen video değil, ama bu ayna kameranın en hızlı odaklaması ve her görüntüde 8.2 megapiksel çektiği zamanı geldi. CompactFlash / SD bellek kartları çok hızlı bir şekilde doldurulabilir.

Canon EOS 1D Mark II N (Yalnızca gövde) modifikasyonunda hız değişmedi ancak tampon boyutu JPEG formatında 48 resim veya RAW formatında 22'ye kadar yükseldi.

berraklık

Buna ek olarak, sensör megapiksel sayısını 8'e yükseltti. Tabii ki resimlerin boyutu aynı anda arttı ve daha fazla kapasite ve bilgi işlem kaynağı gerekiyordu. Sonuç olarak, 16 bit TIFF dosyası yaklaşık 48 MB ağırlığındadır.

Hafıza Kartları

Daha önce filme çekerken hız 8 fps'e ulaştı, ancak kaset 4 saniye içinde sona erdi. Bu, maddi nedenlerden ötürü böyle bir zevk alamayan fotoğrafçıların yeteneklerini önemli ölçüde kısıtlamıştır; ulaşılması zor yerlerde çalışırken film olmadan bırakılma korkusu da söz etmemelidir.

4 GB'lık bir karta sahip Canon EOS 1D Mark II kamera, 10 film kasetini (375 kare) eşdeğerde çekebilir ancak her 20-40 kare, tamponu temizlemek için bir süre beklemelidir. Ancak atış ile ilişkili maliyetler, tamamen kayboldu, çünkü birkaç dakika içinde çekimi yapabildiğiniz dizüstü bilgisayarın sabit diskine kopyalandı ve kart tekrar kullanılabilir.

Kullanıcılar CompactFlash veya SD bellek kartları arasından seçim yapabilir. Veya her iki standardı da aynı anda kullanabilirsiniz. Arkadan bakan bir kart yuvası, kamera, yan yuvadan 10D kıyasla boynuna asılıyken daha kolaydır. Kamera açık durumda iken konektörlere de erişilebilir.

Dinamik aralık

Daha fazlası oldu ve ISO ayarları. Kamera, ISO değerini, ölçek değerlerinin standart bölümünün üçte birine eşit seçmenize olanak tanır. Ayarlar 50 ila 3200 aralığına kadar genişletilebilir. 9 adım daha önce diğer Canon EOS serilerinden daha fazladır. 10D 8 bölüme ayrılmıştır. Uygulama, elbette farklı olabilir, ancak nicel göstergeler her zaman karşılaştırmak için uygundur.

Bu azalmanın sonucu kontrast midir? Beyaz (255,255,255) ve siyah (0,0,0) olduğundan, aynı aralıkta daha fazla bilgi görüntülerken veya bastırırken orta aralıktaki renkler birbirine daha da yakınlaşır. Sonuç olarak, tabii ki kamera işlemcisinin mantık devresi görüntüye doğru eğrileri eklemezse, görüntünün hafifçe azaltılmış bir kontrastı elde ediyoruz. Böyle bir algoritmanın içinde hiç kullanılmadığı ve eğrilerin düzeltilmesini içerdiği bilinmiyor ancak sonuç kullanıcılara hoş geliyor. Ve kontrast, post-processing sırasında kolayca düzeltilebilir. Unutulmamalıdır ki bazı görüntü formatları diğerlerinden daha yüksek bir kontrastı desteklemektedir.

Daha fazla odak noktası

Canon EOS 1D Mark II'de odak noktalarının sayısı, 10D'deki 7'den 45'e (1D'deki gibi) yükseldi. Bu, açık diyafram ile AI Servo modunda bir nesneyi izlerken çok yardımcı olur. Bu durumda, istediğiniz noktayı seçebilirsiniz. EOS 1D'de, otomatik netleme için ayrı bir mikroişlemci bulunuyor. Bu, çekim sürecini büyük ölçüde basitleştirdi ve yüksek kaliteli görüntülerin yüzdesini arttırmasına izin verdi.

Pil ömrü

Kameranın pil ömrü olağandışı. Üretici 1200 karelik olduğunu tahmin ediyor. Doğru, bu, fiyatı ikiye katlayarak ve 10D bataryayla karşılaştırıldığında boyutun üç katına çıkarılmasıyla mümkün oldu. Kullanıcı görüşlerine göre, çok sayıda görüntü manzaralı 800 fotoğraf çekildikten sonra pil hala tam şarj gösteriyor. Tamamen 1,300 resimden sonra boşaltılır ve kameranın LCD ekranında çok sayıda görüntü elde edilir. Kullanıcılara göre, gösterge, pil neredeyse tamamen boşaldığında bile tam şarj olduğunu belirtir.

Bu modelde, lityum iyonu güç kaynaklarından nikel-metal hidride geçiş gerçekleşti. Piller, biraz daha fazla dikkat gerektirir; en iyi operasyonlarının mümkün olduğunca uzun süre devam etmesi için, tam deşarj ve şarj etme sıklıkları daha sıktır. 1D II pilin kapasitesi çok nazik olduğu için bu küçük rahatsızlıktan ötürü kullanıcılar koymaya hazırdır. Yeni teknolojiye geçmenin nedeni daha geniş çalışma sıcaklığı aralığı ve daha iyi şarj döngüsü hızlarıdır.

yönetim

Daha çok baskı yaptın. Birçok işlev aynı anda iki düğmeye basmayı gerektirir ve çoğu ayar seçilen değeri değiştirirken basılı tutmayı gerektirir. Kullanıcılar bunu 10D'deki tek basından daha az mantıklı görüyor ancak yakında buna alışabileceklerini umuyorlar.

Mahsul faktörü

1D MKII arasındaki bir diğer önemli fark, 1.3 katlık ekin faktörüdür. Fotoğraf avı ve peyzaj fotoğrafçısı hayranları 1,6 kat 10D tığ işi severdi. Yenilik, geleneksel ve profesyonel tam boy kameralar ve yarı profesyonel bir Canon DSLR c 1.6x serisi arasında bir ödün vermeye başladı. Sahiplerine göre, kullandıkları zoom lensleri şimdi daha kullanışlı bir odak uzaklığı aralığına giriyor.

Objektif görüş açısında bir azalma ile bağlantılı bir diğer değişiklik, aynı optik ve ayarlara sahip bu tür kişiler için alan derinliğinde bir azalmadır. Fotoğraf makinesinden fotoğraflanan nesneyle olan uzaklık ne kadar yakınsa, alan derinliği o kadar az olur (önceki ayarlarla birlikte). Aynı çerçeveyi 1,3 katlı bir kırp faktörüyle elde etmek için fotoğraf çekimlerine yaklaşmak zorunda kaldık, derinlik daha az olacaktır. Tabii ki, mesafeyi daha önce olduğu gibi bırakırsanız, kalacaktır. Fakat görüntünün kırpılması farklı olacak ve konu daha küçük olacak. Sonuç iyi ya da kötü olabilir - hepsi kullanıcının başarmak istediği etkiye bağlıdır.

Vahşi hayat severler, indirgenmiş görüş alanını bu şekilde görebilirler. 8 megapiksellik görüntü 6 Mp'ye kadar kesilebilir ve önceki 1,6 kat ürün faktörünü elde edebilirsiniz. Kaliteden ödün vermeden, önceki 6 megapiksel çözünürlüğüne geri dönebilir, ancak fotoğraf makinesinin diğer avantajlarından faydalanabilirsiniz.

flaş

Dahili 10D flaşı yok. Kullanıcılara göre burada pişman olacak bir şey yok. Birçok dahili flaş neredeyse kullanmaz ve şatır düğmesinde yanlışlıkla daha fazla uğraşır. Buna ek olarak, daha temiz bir yüksek ISO, bir flaşla daha sık boşaltmayı mümkün kılmaktadır.

Mark II için ölçüm sistemi de geliştirildi. Bu, karışık doğal ışık koşullarını ve flaş kullanımını hesaplarken mercekten uzaklıkla ilgili bilgileri dikkate alır. E-TTL II, E-TTL'den sonra bir adım ileri görünüyor. Beyaz bir gelinlik, olumlu bir flaş pozlama düzeltmesine hala ihtiyaç duyacak ve siyah giysilerin büyük bir olasılıkla bir miktar olumsuz telafi edilmesi gerekecek, ancak ilk kurulumdan sonra, fotoğrafın fotoğrafa olan sonuçları değişmeyecek gibi görünüyor.

video

1D ve 1D'de video çıkışı sağlanmadı. Mark II'de göründü. Bu yenilik stüdyoda çalışan fotoğrafçılar tarafından beğenildi - çekilen görüntüleri TV ekranında izleyebildiler.

Giriş ve Çıkış

6-pin yerine Mark II'de FireWire-bağlantısı 4-pin haline geldi. Bu hem USB 1.1 konektörüne (doğrudan baskı için) hem de video çıkışına yol açtı.

FireWire portunun hızı, Mark II'den 40 Mbit / s'den 1D'ye ve 60 Mbit / s'den 1D'den 100 Mbit / s'ye yükselmiştir.

Harici beyaz dengesi sensörü

Mark II'nin harici bir beyaz dengesi sensörü yok. Tüm veriler görüntü sensöründen elde edilir ve kamera gövdesi üzerindeki ayrı bir sensörden değil, aydınlatmayı 1D'de olduğu gibi ölçer. Açık değil, iyi ya da kötü. Her iki kamerayla da çekilen kullanıcılar 1B dengesi daha doğru ayarlandığını belirtiyor. Doğru, RAW formatta çekim, sonraki işleme sırasında onu ayarlamanıza izin verir. Ancak JPG formatını kullanan fotoğrafçılar bu konuyu daha ayrıntılı olarak incelemelidir.

IPTC JPG formatında

Fotoğraf muhabirleri, MKII'nin artık IPTC verilerini RAW dosyalarında değil, JPG formatında kaydetmesi ile ilgilenebilir. Kamera şimdi renk alanı bilgilerine Adobe RGB ekleyen EXIF 2.21 standardını da destekliyor. Bu, Photoshop'un dosyanın Adobe RGB alanında ne olduğunu otomatik olarak belirlediği anlamına gelir.

doku

Canon EOS 1D Mark II (Gövde) marka alıcıların incelemelerinin tamamlanması, pürüzsüz ve "kauçuklaştırılmış" olarak kabul ediliyor ve bu da eller biraz ıslak olsa bile kameranın daha emin bir şekilde yakalanmasını sağlıyor.

kayış

Garip bir şekilde, kutuda kayış yok. Kullanıcılara göre, ağırlıkları nedeniyle 1 serisinin tüm kameralarının zorunlu bir özelliği olmalı - cihazın satın alınmasından sonra edinecekleri ilk aksesuar olacak.

yazılım

RAW görüntüleri dönüştürmek için kullanılan yazılımlar güncelleştirildi ve geliştirildi.

Kullanıcıların fark ettikleri ilk şey EVU (EOS görüntüleyici) ve DPP ("profesyonel" dijital fotoğraf) RAW ayarlarını .CR2 dosyasında kaydetmektir. Daha önceki fotoğrafçılar, sonuçtan memnun değillerse, ayarları her defasında yeniden başlatmak için birçok kez dönüştürme yapmak zorunda kaldık, çünkü ayarlar kaydedilmedi, ancak şimdi istediğinizi elde etmek için bunları değiştirebilirsiniz. Bir başka avantaj ise, işlemi tek bir oturuşta tamamlamaya ihtiyaç duyulmamasıdır. Bütün resimleri bir kez gezebilir ve gözlerinizin tam olarak ne görmesi gerektiğini tam olarak gördüğünden emin olmak için başka zaman geri dönebilirsiniz. Dönüşüm sonrası işlemi kesmek, her şeyin yeniden başlatılması gerektiği anlamına gelmez.

Sahipler, EVU'dan daha hızlı ve daha iyi işlevselliğe sahip olan DPP arayüzüne bayılıyorlardı. Fakat, bazılarına göre, EVU'dan RAW dosyalarının işlenmesi sonucu daha kalitelendir. Kullanıcılar, DPP'nin bileme ayarlarının EVU'lardan daha güçlü olduğuna dikkat etmenizi önerir.

Yeni yazılım, eski FVU dosya görüntüleyicisinden çok daha hızlı. Sahiplerine göre, hız 2 kat arttı.

Canon'un yazılımı artık bir Windows çöp kutusu varlığından övünüyor. Garip, neden daha önce yapılmadı, ancak bu tür değişiklikleri memnuniyetle karşılayabiliriz. Şimdi yanlışlıkla silinen RAW dosyalarını geri yüklemek için özel bir program kullanmaya gerek yoktur.

Canon EOS 1D Mark II kamera: müşteri görüşleri

Sahipler, aynayı kilitlemek ve açmak için dört düğmeye basmanız gereken gerçeği ile çok memnun değiller. Bazı şahıslar dramatik personel kaybından şikayet ediyor. Örneğin şafakızı, ağır titreşim, kardan takozu ve ayna titreşiminden dolayı dengeleme etkinleştirilmiş olsa bile, 1/2 sn'lik bir gecikme ile 500 mm'lik bir mercekle fotoğraf çekerken, çerçeve açıkça çift bir görüntü gösterir. Aydınlatma çok hızlı bir şekilde değiştikçe, tüm ekranlara geçme ve aynayı kilitlemek için gerekli düğmelere basma ihtiyacı nedeniyle değerli zaman kaçırılabilir.

Buna ek olarak, memnuniyetsizlik ISO değiştirmek için vizör kopmak ihtiyacıdır. Aynı anda bir konu izleyebilir veya kare için iyi bir zaman beklemek ve üst lcd ekran bakarak çok sakıncalı olduğunu için.

Üye nem ve toz korumasından onlar gerekmez umuyoruz, ancak bu olasılığı tadını çıkarın.

Tüm dijital fotopapparat Canon EOS 1D Mark II karakterize yenilikler ve özellikler, sahipleri başarılı yanıtları bulabilirsiniz. 1D II büyük hayal kırıklıkları biri dikey grip üzerindeki açma düğmesine oldu. Bu son derece hassastır ve hemen hemen hiç ilerleme vardır. , Pratikte imkansız bir resim değil, odaklanmak için deklanşöre basın. Bu kolayca önlenebilir ciddi bir hatadır. Yatay (normal) deklanşör çalışıyor - beklediğiniz gibi. Bu aksesuar garip iniş alışması mümkün olmakla birlikte, hala birçok sevmiyorum.

Buna ek olarak, kullanıcılar kamera parlak kırmızı son derece duyarlı olduğunu bildirmişlerdir. Onlar histogramda gitmemesi için kırmızı nesneleri çekerken çok fazla sağa olduğunu öneriyoruz.

Diyaframın minik delikler kullanılarak makro veya yatay meraklılarını sahip Fotoğrafçılar, sensör üzerinde toz şimdiye kadar çözülmemiş kaldığını öğrenmek için memnun olmayacaktır. Sahipleri 10D den, 1D daha da fazla toz söylüyorlar.

hüküm

Genel olarak, sahipleri Canon bu modelinde yaptığı değişikliklerle etkiledi.

1D II profesyoneller için özel olarak tasarlanmıştır mı? Şüphesiz değil. Yüksek kaliteli personel alma imkanı bir yanıt ve fotoğraf meraklıları çok sayıda buldum. Hemen bile iyi cihazlarla, kötü görüntüleri yapabilirsiniz unutmayın. Ama dijital fotopapparat Canon EOS 1D Mark II düşünülemez zirvelere kalitesini yükseltmek başardı.

layık soyundan

2004 yılında, 2016 yılında dijital kameraların özellikleri hakkında sadece hayal olabilir. Son amiral gemisi Canon EOS 1D X Mark II hattının layık halefi olduğunu. Model, dünyadaki en iyi kameralar arasında kalite sonraki ekol oluşturmuştur. CFAST kartları çekerken gelişmiş otofokus sistemi, belirgin bir şekilde artan dinamik aralığı ve neredeyse sınırsız RAW tampon ötürü övgü Canon EOS 1D X Mark II yorumlar. Buna ek olarak, kamera 170 120 K / s 16 K / s hızında, hem de ince kalite 60 K / s 4K video veya Tam HD de RAW çerçevelerde kalmak edebiliyor. lider sınıfının sistemi AF çekim spor, hareketleri ve önemli olaylar ile bağlantılı olarak kullanılabilir ve profesyonel olmayan olacaktır.

tam uzunluktaki 20.2 Mn-CMOS sensörü ve çift işlemci DIGIC 6+ kamera 61 noktalı AF sistemi, çok geniş bir dinamik aralık ISO 100-51.200 ve düşük gürültü vardır ek olarak. ISO da mevcuttur 50-409600 kadar genişletilebilir. Buna ek olarak, 1D, bir dizi ilk yüz tanıma ve hareket izleme iyileştirilmesi, 360,000-piksel sensör RGB + IR ortaya çıktı. Orada yerleşik bir GPS, USB 3.0, HDMI, kulaklık ve mikrofon, kablosuz iletişim ve uzaktan yönetim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.