Yiyecek ve içecekÇorbalar

Kalın Çorbalar: Fotoğraflı yemek tarifleri

Çorbalar erkeğin günlük beslenmesine sıkıca girdi. Günümüzde pek çok kişi, hayatlarını görünüşte basit olmayan, ancak aynı zamanda çok lezzetli ve sağlıklı bir yemek olmadan hayal ettiklerini söyleyebilir. Büyük çeşitlilik arasında özellikle belirgin kalın çorbalar. Kendilerini birinci ve ikinci kurstan kolayca değiştirebilecekleri için benzersizdirler. Bu kadar ilginç bir özellik, yemek hazırlama prosedürünü yeniden değerlendirmenize, diyette önemli değişiklikler yapmanıza olanak tanır.

Genelleştirilmiş sınıflandırma

Pişirme ile tüm çorbalar koşullu olarak iki kategoriye ayrılır:

 1. Kış. Genellikle sıcak, kalın ve zengindirler. Genellikle bazı et suyu veya süt ile pişirilirler.
 2. Yaz. Bu - çoğunlukla sebzelerden oluşan soğuk yemekler. Genellikle, tazelik ve serinlik için fazladan bir nefes almak için sıcakta yenilirler.

Rusya'daki bazı Avrupa ülkelerinin aksine, en popüler olanları hala kalın çorbalar. Genellikle çok kokulu, zengin ve yüksek kalorili. Bu yemekler her zaman Rusya'da saygı görüyordu. Genellikle balık, tavuk veya et suyu ile tahıl, makarna veya sebze eklenerek pişirilirler.

Kalın çorbalar ilk etapta tutarlılık bakımından farklılık gösterir. Bazen güveç gibi daha da büyürler. Bununla birlikte, böyle bir çanağın pişirme teknolojisi kendi düzenliliklerine sahiptir. Bu tür çorbalar, hazırlanmaları için harcanan zamanın geri kalanından farklıdır. Bu işleme pişirme değil de zayıf kalma denilebilir. Ürünler yavaş yavaş duruma gelir; birbirlerine zamanla tatlarını ve lezzetlerini değiştirirler.

Fotoğraf hikayesi

Kalın çorba pişirme zor değildir. Genellikle herhangi birinin hazırlanması üç aşamaya ayrılabilir:

 1. Et üzerinde eti kaynatın. Vejeteryen sebze çorbaları söz konusu olduğunda bu nokta atlanabilir.
 2. Ana malzemelerin ezilmesi. Seçilen reçeteye bağlı olarak ürünler doğru boyutta parçalara bölünür.
 3. Bileşenlerin sonraki pişirme ile karıştırılması. Son aşamada, kural olarak, gerekli baharat ve çeşniler getirilir.

Verilen planın ardından, olağan kalın bir sebze çorbasının hazırlanma sürecini değerlendirmek mümkündür. Çalışmak için mevcut sebzeleri kullanın. İşlem aşağıdaki gibi olacaktır:

 1. Başlangıç olarak, bir tencerede bitkisel yağın ısıtılması ve içindeki ezilmiş soğan kızartılması gereklidir.
 2. Sebzelerin geri kalanını ekleyin ve hazırlanmış et suyu ile dökün.
 3. Yiyeceği hazır olana kadar pişirin ve en sonunda seçilen baharatları girin.

Böyle bir çorba harika bir tam teşekküllü öğle yemeği olacak ve uzun süre aç hissetmek için değil bir kişiye yardımcı olacaktır.

Kremalı çorba

Kalın bir kalorili çorba için seçeneklerden biri, tüm malzemelerin hassas bir hale getirildiği bir yemektir. Böyle bir mutfak sanatının çok yaygın olmadığı görülüyor. Buna "çorba patates püresi" deniliyor. Hazırlanma yöntemi bazı özelliklere sahiptir ve bazı ekipmanların bulunmasını gerektirir. Genellikle bunu gerektirir: kızartma tavası, tava ve blendır. Bu çanağın adı, içinde kullanılan ana malzemeye bağlı. Bu kadar kalın çorba nasıl pişirilir ? Fotoğraflardaki tarifler bu konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Örneğin "squash çorbası" al.

Hazırlamak için ihtiyacınız olan şey:

4 orta boy kabak, 1 soğan, patates, havuç, 1 litre hazır çorba (sebze veya tavuk), 1 kaşık kremalı% 10, 3 diş sarımsak, 100 gram bitkisel yağ ve yeşillikler.

Prosedür:

 1. İlk olarak, tüm bileşenler temizlenmeli ve temizlenmelidir.
 2. Sonra ezilmeleri gerekir. Soğanlar rastgele ufalanabilir, havuç ve sarımsak rendelenmiş olabilir, patatesler ve kabaklar basitçe kesilirler. Ürünler hazır olduğunda ana faaliyetlere geçebilirsiniz.
 3. Derin bir tencerede, kemik iliğini patateslerle birleştirin, suyu koyun ve ateşleyin.
 4. Yağda kızartılmış bir tavada havuç soğanla kızartın. Bundan sonra, gıda hemen bir blendera aktarılmalıdır.
 5. Ardından sebzelerin geri kalanını hazır oldukları anda gönderin.
 6. Bir blender kullanarak ürünleri homojen bir kütle haline getirin.
 7. Hafifçe ısıtılmış krema ekleyin, karıştırın ve 5-7 dakika boyunca bir tencerede pişirin.

Hazır aromalı çorba yeşilliklerle süslenebilir ve herkesi masaya çağırabilir.

Gulaş çorbası

Kalın çorba pişirmeyi öğrenmek için en iyi fırsat, bir fotoğraf içeren yemek tarifleri. Her aşamada kendi gözlerinizle ara sonuca bakma şansınız olduğunda basit ve lezzetli yemekler daha anlaşılır hale gelir. Avrupa'daki birçok Slav ülkesinin ulusal mutfakları bu tür şaheserler bakımından zengindir. Bunun canlı bir örneği Macar "çorba-gulaştır".

Aşağıdaki bileşenlerle hazırlanabilir:

300 gram sığır eti ve aynı miktarda patates, bir buçuk litre su, 100 gram soğan, tuz, 150 gr havuç, yer fıstığı, 3 yemek kaşığı domates salçası, yeşillikler ve biraz bitkisel yağ.

Böyle çorba pişirmek zor değil:

 1. Öncelikle, et küçük parçalarla kesilmeli ve daha sonra karakteristik bir kabuk oluşana kadar kızartılmalıdır.
 2. Tuz, biber, doğranmış soğan halkaları ekleyin ve kapağın altında 20 dakika kaynatın.
 3. Tencereye su dökün ve içeriği yarı hazır oluncaya kadar pişirmeye devam edin.
 4. Kalan bileşenleri ekleyin ve işlemi bitirin.

Bir kapta, çorba hafifçe otlar ile serpilebilir ve bazıları iyi kalın ekşi kremanın birkaç kaşığı koymayı tercih eder.

Fasulye çorbası

Bazen, ilk yemeklerin daha yoğun olmasını sağlamak için farklı tahıllar kullanılır. Bu tür çorbalar çok besleyici ve kalorileri yüksektir. Pek çok farklı seçenek var. Örneğin, fasulye ile çok lezzetli kalın çorbalar yapabilirsiniz. Aşağıdaki ürünler masaüstünde seçilirse basit yemek tarifleri tekrarlamak zor değildir:

100 gram fasulye, 2 tavuk fileto, 2 havuç, 1 soğan, 2 diş sarımsak, 1,5 litre su, 0,5 kg domates (taze veya konserve), 2 litre tavuk suyu ve yeşil (maydanoz, dereotu).

Çanak birçok resepsiyonda hazırlanmıştır:

 1. Fasulyeler suyun içine batırılmalıdır. Bunu geceleri yapmak daha iyi.
 2. Sabahları sıvı dökmeli ve tencereye tatlı su ekleyip ateşin üzerine koyduktan sonra fasulye hafif kaynar ile 10 dakika pişirin.
 3. Sebzeleri uygun herhangi bir şekilde öğütmek. Şekiller ve boyutlar için özel bir gereklilik yoktur.
 4. Fasulye yıkanır ve hazırlanmış sebzelerle karıştırılır.
 5. Ürünleri bir tencereye koyup yeşilliklerle örtün, suyu koyun ve sobaya koyun.
 6. Kaynadıktan sonra doğranmış fileto ve tuz ilave edin. Ürünler en az yarım saat pişirilmelidir.

Hazır çorba, ihale eder, kokulu ve lezzetli olur. Farklı çeşnilerdeki hayranlar onları herhangi bir miktarda kullanabilirler. Önemli olan başlıca ürünlerin lezzetini ciddi bir şekilde kesmediği.

Erişte ile çorba

Makarna - bu harika bir ektir, yardımıyla olağan çikolatadan harika kalın çorbalar elde edebilirsiniz. Pişirme işleminin adım adım ilerlemesi çok daha kolaydır. Öncelikle tüm ana bileşenleri hazırlamanız gerekir:

0.5 kg tavuk kanadı ve parmakları, 200 gram yumurta erişteği, soğan, 3 diş sarımsak, 1/3 biberli pod, tuz, 1 havuç, zemin biber, biraz kremsi ve bitkisel yağ, tüy soğan, Provencal otlar ve yeşil (Maydanoz ve dereotu).

Tüm adımlar tek tek sıkı bir sırayla gerçekleştirilmelidir:

 1. İlk olarak, tavuk yıkanmalı, tüylerin kalıntılarını çıkarın ve bir tencereye koyun, iki litre su koyun ve pişirin, et yumuşayana kadar yüzeye çıkan köpüğü giderin.
 2. Bu süre zarfında sebze hazırlayabilirsiniz. Patatesler küplere, havuçlara ve biberlere (samanlar ve soğanlar) daha iyi kesilir - rasgele çöker.
 3. Şimdi bir sebze kızartması yapmalısınız. Bunun için her iki yağ bir tencerede ısıtılmalıdır. Sonra kaynar yağda soğan kızartılır ve 5 dakika sonra - havuç ve biber. Ürünler az ısıda 10 dakika kaynatılır. Yanmadığı için, karışım su veya su ile dökülebilir. En sonunda, tuzlanıp biberlenmelidirler.
 4. Erişte erişte tuzlu suda yarım pişinceye kadar kaynatın ve bir hazneye koyun.
 5. Ekmek suyunu kaynatın, kavurun ve 3 dakika sonra erişte ekleyin. Şimdi ateş minimum seviyede tutulmalıdır. Bu pozisyonda, çanak birkaç dakika pişmelidir.

Bu çorbanın ısrarla ısınmasına gerek yoktur. Derhal yenilebilir, hala sıcaktır.

Kharko çorbası

Gürcistan'da, kalın çorbalara çok meraklısın. Ünlü "Harcho" nun fotoğrafıyla adım adım tarifi başlangıçta hostesin bile bu kokulu, yüksek kalorili ve çok lezzetli bir çanağı hazırlamayı öğrenmesine yardımcı olacak. Önceden gerekli tüm ürünleri toplamanız gerekecek:

400 gram sığır eti, 3 soğan, 100 gram pirinç, bir karanfil sarımsak, 0.5 kilo domates, biraz baharat, dereotu, silantro ve maydanoz.

Çorba pişirme teknolojisi "Harcho":

 1. Birincisi, etin kemikten kesilmesi ve keyfi olarak parçalara ayrılması gerekir.
 2. Ürünler derin bir tencereye konur, soğuk su dökülür (2.5 litre) ve bir sobaya konur. Kaynadıktan sonra, daha küçük bir ateş açın. Pişirme sırasında köpüğü sürekli olarak çıkarmalısınız. Bir saat sonra tuz yapabilir, kereviz sapı veya maydanoz kökü ekleyebilirsiniz. Bu, suyu ekstra bir lezzet verecektir. Toplam pişirme süresi bir buçuk saattir. Sonunda, kemikli etin gürültü yardımıyla özümlenmesi gerekir ve suyun kendisi de boşaltılmalıdır.
 3. Şu anda kızartma tavasında soğanları geçin.
 4. Ekmek parçalarına ekleyin ve 4-5 dakika birlikte kızartın.
 5. 2-3 çorba kaşığı suyu kızartma kabına koyun ve 15-20 dakika boyunca kapağın altındaki yiyecekleri kaynatın.
 6. Bu sefer domates hazırlamak için yeterli olacaktır. Önce kaynar suda 2 dakika indirilmelidir. Sonra, tabirkeni dikkatle soyarak, eti küçük parçalara kesin ve soğanla pişirmek için kızartma tavasına koyun.
 7. Sığır tekrar bir tabak koyun ve kaynatın.
 8. Kızartma tavasının içindekileri içine aktarın, ısıyı düşürün ve 5 dakika sonra pilavı ve baharatları doldurun.
 9. Pişirmenin sonunda, ızgaralı sarımsak ve doğranmış yeşillik ekleyin.

Tabaklara çorba dökmeden önce, iyi bir demlemek gerekir. Gürcistan'da bu baharatlı, zengin, kalın ve lezzetli çorbaya çok saygı duyuluyor. Birçok ailede, günlük diyetin ana yemeğidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.