Gıda ve içecekYemek tarifleri

Gizemli kuskus bu yemeğin nedir?

dilimlenmiş sebze ve masanın ortasına et parçaları ile iştah açıcı olması tepe altın lapası - bu kuskus bu. Bu nedir? Bu geleneksel bir Fas yemektir. Her bölge Afrika ülkesi ve hatta her aile kuskus nasıl hazırlanacağı konusunda kendi fikirleri vardır. Tarifler değişebilir, ancak çanak saygı değişmeden kalır. Onlara misafirler tedavi, Cuma günleri servis edilir, bir anma tabloda görev yaptı. bu çanak parmaklarla yenir - kuskus Avrupalı özellikle şaşırtıcıdır bir gerçek. O kadar-lezzetli inanılmaktadır. Nasıl Evde orijinal Fas yemek düzenlemek için?

kuskus için özel yemekler

Hatta Fransız dilinde özel bir isme sahip olan özel bir tava, gerektirecektir klasik yemekler seçeneği hazırlamak için, kelimenin tam anlamıyla "kuskusnitsa" olarak tercüme. Gibi bazen Borma denir. Bu çanak iki parçadan oluşan bir cihaz vardır. İçine yerleştirilen kevgir - Alt yüksek yığın tava ve üst temsil eder. Bu kuskusnitsy evin yokluğunda ve mağazada, her zamanki tava ve kevgir yapabilirsiniz. Önemli olan ilk çok yüksek değildi ve ikinci çapı ona geldiğidir. Buna ek olarak, büyük bir çanak yuvarlak şekil gerekir. Faslılar sır çömlek olmadan bu tür amaçlar için kullanırız. Yani, yemekler monte sen kuskus yapmak başlayabilir.

Nasıl pişirilir?

Her şeyden önce, gerekli tüm ürünleri bulmak gerekir. Öncelikle sadece irmik gerekiyor - stmida ve hangi kuskus yapmak. Bu nedir? Hemen hemen her zamanki irmik ile aynı, sadece daha büyük parçalanmış. Şimdi bu ince kum zamanki Avrupa mağazalarında satın alınabilir, ama onun yokluğunda, sen kudret helvası yapmak deneyebilirsiniz. kuskusnitsy alt kısmında et ve sebze göndermesi gerekir. Ne yapacaklar günü, o kuskus tür tüm mutfak çabaları sonucunda ne olacağını bağlıdır. Örneğin, bazen tabak incir ekleyin ve Akdeniz Fas bölgenin yerine et balık kullandı. Çoğu zaman Belle Khodr sözde veya sebze kuskus bulabilirsiniz. Bu ne anlama geliyor? Çok basit - Eğer domates, soğan, patates, şalgam, kabak, kabak, lahana, tavuk ve kokulu baharatlar. Nasıl Bu yemek pişirmek için?

Kuskus tarifi Belle Khodr

hububat yarım kilo alın ve tavuk aynı miktarda, bir soğan, orta büyüklükte bir domates hakkında geniş havuç bir çift, bir şalgam, patates, küçük kabak bir çift kabak iki yüz gram, lahana yarım küçük baş, kişniş ve maydanoz, üç çorba kaşığı birkaç dal bitkisel yağ ve iki - tereyağı, karabiber. Gerçek kuskus söndürmeye onsuz zencefil, zerdeçal, - baharat hazırlayın. baharat ne tür? Zerdeçal - parlak sarı baharat, safran benzeri, mükemmel birçok oryantal yemekleri ile birlikte. Eti yıkayın ve bir bütün olarak bir tencereye koyun, kaba, soğan ve domatesleri doğrayın bitkisel yağ dökmek ve baharat ekleyin. Kapak ve kısık ateşte on beş dakika pişirin. sıcak su yarım litre dökün ve kalan sebze, çok büyük parçalar halinde kesilmiş ekleyin. pilavı ile bir tavada üzerinden bir kevgir yerleştirin. mamalar bir tabak üzerine ortaya koymak ve ellerini ovmak gerekir önce, suyun bir kaç yemek kaşığı serpin. On beş dakika sonra popo bir tabak üzerine kevgir koymak tavada, kaldırılması gerekir, tokalaşarak soğuk su dökün ve karıştırın. Sonra taze otlar ekleyin geri bir süzgeçten içine tahıl dökün ve tavada çürümek üzere koydu. Yarım saat sonra, kuskus bir tabakta ısı ve yerden tabağı alın ve bunun üstüne - kap muhtevası.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.