HobiDikiş

Kroşe Kapakları: Yeni başlayanlar için ipuçları

Dokunun açık havası ve havası, dokunun özgünlüğü ve desenlerin güzelliği - tüm bu nitelikler bir kanca yardımı ile şapkaları örmek için doğaldır. Bundan dolayı, bu tür ürünler çevredeki insanların ilgisini çekmektedir. Başlığı cazip ve doğru göstermek için, tırnak işareti kancasıyla kapağı idare edemediğinizden, bazı iş tecrübesi ve zorunlu becerilerin bulunmasına ihtiyacınız var.

Kroşe başlıklarını başlatırken göz önüne almanız gereken birkaç kural vardır .

Önce örgü yapılacak ipliğin renginin seçimi dikkatlice düşünülmelidir. Şapka sadece yüze yaklaşmakla kalmamalı aynı zamanda kıyafetlerin rengiyle uyumlu olmalı. Çok renkli bir dizi ipden oluşabilir.

Örtü veya yuvarlak bir şapka gibi şapkalar yapmak için kalın yün ipliği ve 5-6 rakamlı teller almak daha iyidir. Bu, ürüne istenen şekli verecektir. Kalın iplikten yapılmış desen, ince ipliğe göre daha etkileyici görünüyor. İstisnalar, yumuşak bir şekil veren ince ipliklerden örülen berelerdir. Tiftikten yapılmış örme tığ işi kanca örme astarla veya tiftik ipliğine dokunulduğunda yün bağlar, daha sık yapılır.

Şapkalar genellikle bir ağız kenarı ile başlar, bu nedenle elastik bir bant örgü kullanılır. Döngü sayısının hesaplanması o kadar kolay değil, çünkü elastik bant yüksek esnekliğe sahiptir. Jant aynı zamanda hızla gerilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle, tuvalet kancalarını üstten bir tül ile örülmeye başlamak ve kenarını kenar kısmını bitirmek, tuval istenilen boyuta çekilebilmek daha uygundur. Çatlak, bir sütunlu bir tığ işi olmadan en iyi şekilde örgülenirken, kanca dairesel arka (uzak) duvarın altına yerleştirilmelidir.

Şapkalar bir kanca kullanılarak yapılmakta, pratikte gerilmemiş çok yoğun tuvallerin bir sonucu olarak şekli uzun tutmaktadır. Çoğu zaman, örme başlığı bittiğinde, işin nasıl bitirileceği sorusu ortaya çıkar. Bunu, üstten merkezden başlayıp baş kısmı gerekli hacim ve boyuta ulaşana kadar bir daire içerisinde devam ettirmek gerekiyor.

Ürünün şeklini belirledikten sonra ölçüm yapmalısınız. Başlangıç noktası ağız kenarı çizgisi: başın çevresi büyüklüğüne, örneğin 54 cm olmalıdır Ölçüm, frontal bölüm boyunca ve okyanustaki en dışbükey noktanın arkasında kaş seviyesinin üzerinden geçmelidir. Ölçüm bandı sıkı olmalıdır. Ardından kapağın kenarı mesafesi ön, arka ve yanlardan belirlenir. Son işaret tacdan başlayarak zamansal kısımdan çıkarılır. Ve sonunda, ense ortaından kulak memesine olan uzaklığı belirlemeniz gerekir .

Elde edilen verilere göre, temel-model oluşturması gerekiyor. Bu eşya, şapkanın şekli ile eşleşmelidir. Bu kapağın çapı baş hacminin üçüncü kısmıdır. Bu, başın üstünden bir başlık oluştururken dikkate alınması gereken çok önemli bir göstergedir. Tığ işi halindeki tığ işi kalın bir iplikten örülüyorsa, başın hacminin boyutuna, serbest dolaşım için yarım santimetre ödenek eklenmesi gereklidir. Ve eğer orta kalınlıktaki iplikleri kullanırsanız, bir ödenek olmadan yapabilirsiniz.

Herhangi bir şekli kapak yapmak için, gerekli stili koymanın gerekli olduğu bir kalıp tablasına önceden bakmak gereklidir. Bu yöntem dikişte kullanılır. Örneğin, örneğin küresel (yuvarlak) bir şekil için, serbest oturma için 8 cm eklemek gerekecek, bu boşluk, tuval genişliği boyunca eşit olarak dağıtılacak ve yükseklik 3 santimetre arttırılmalıdır.

Gelecekteki ürünün üst kısmının yuvarlak şekle sahip olduğundan ve tığ işi şapkalı şapkalardan yapılmış herhangi bir montaj içermediğinden emin olmak için taçdan başlayarak 8 cm kadar menteşeleri azaltmanız gerekir. Bu, geçiş başına en fazla 7 döngü kesmek için gerekli olduğu bir dizi yoluyla yapılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.