OtomobilKamyonlar

"Gazelle" konulu Gaz ekipmanı: montaj, onarım ve değerlendirme özellikleri

ülkemizde sürücülerin benzin maliyeti memnun değil. o "Gazelle" benzin kaçsaydık ticari araçlar ve tüm sahipleri zararına olacaktır. Ama bugün, gaz yakıt olarak kullanılabilir. Bu önemli ölçüde bütçe kurtarmak ve şirketin maliyetlerini azaltacaktır. günlük kilometre 500'den fazla km'ye kadar çıkabilen çünkü "Gazelle" bugün Gaz donatım montaj, çok faydalıdır.

Size Faydalı?

Ama dikkatli yoluyla şeyler düşünmek, HBO yüklemeniz gerekir. "Gazelle" - o zaman yatırım tam olarak ne zaman geri dönüşü bilmek gerekir, bir ticari taşıma olduğunu. saymak için özel hesap makinası var. Ama elle her şeyi yapabilirsiniz.

Örneğin, örneğin, tarafından üretilen "Gazelle" Digitronic ayarlanan gaz aletleri, metan için tasarlanmıştır.
Yakıt püskürtmeli motordaki Kurulum çalışmaları 50,000 ruble mal olacak. Günde Araç kilometre en az 400 km uzaklıktadır. Yakıt tüketimi yakıt 18 litre olduğunu. Ülkemizde benzinin 1 litre maliyeti yaklaşık 35 ruble olduğunu. metan 1 m3 sadece 9 ruble. Araba benzin çalışacağını Yani, eğer, sadece yakıt için ücreti günlük 2160 ruble olun. Ve gaz dolum maliyeti saçma 648 ruble gidecek. Yaklaşık 1.500 ruble günde kaydedebilirsiniz. Örneğin, "Gazelle" ayarlanan gaz aletleri Bir ay ya da 13,000 km'den biraz daha ödeyecek. Daha fazla tasarruf bütçesinde zaten gelecektir.

propan için aletler

Metan faydalıdır. Propan de, ama bazı ayrıntılar vardır. Bu çok daha ucuz metan takma fakat gaz yaklaşık 15 rubleye mal. onu daha akaryakıt yaklaşık olarak% 10 akış. Bu gaz "Gazelle" Ekipman fiyatı daha sonra, düşük ve çok daha hızlı ödeyecek. edinim gelecek için yapılırsa Ancak, metan çok daha karlı.

Metan ve propan

Birçok sürücüler genellikle araç yerine takılmadan önce seçim bilmiyorum. avantajları ve dezavantajları ve birinci ve ikinci düzenlemesinin yer almaktadır. Ticari araçlar için daha yakından bu noktayı göz önünde bulundurmalıdır.

Makine uzun mesafelerde ve hiçbir dolum istasyonları rotada düzenli kullanılırsa, metan - böyle değil. Biraz sığabilecek tankta bu yakıtı - metan "Gazelle" yüklü Ekipmanları tek özelliği vardır. Örneğin, ses düzeyi bir silindir içinde 60 L, uygun sadece 15 cc'dir. basınçlı gaz m.

Küçük bir dolum çalışır ve CNG istasyonlarının zayıf yaygınlığı değil uzun mesafe taşımacılığı için küçük ticari araçlar için en iyi seçeneği yapar. Daha iyi bu durumda, bir propan sistemi satın almak. Benzin istasyonları daha yaygındır ve yakıt hatta küçük kasabalarda bulunabilir.

HBO hakkında Mitler

"Gazelle" konulu Gaz ekipmanı çok değil koydu. Neden? korkudan. Yakıt konusunda bazı mitler vardır. Bu mitleri yok etmek bir propan örnek, ancak metan olacak - hepsi aynı.

Gaz patlayabilir

O acilen tekzip gerektirir en yaygın efsanedir. Fazla ayrıntıya girmeden, bir otomobilin deposundaki benzin buharları silindir içindeki gaz daha da hızlı patlayabilir gerekir. Balon tasarlanmış ve 16 atm basınç üretilmiştir. Yakıt deposu duvarının belirgin olarak daha fazla metal ve metal Kalınlığı çok daha dayanıklıdır. Kaza konteyneri yok etme riski çok azdır.

yetkisiz gaz çıkışını kesmek olacaktır özel bir güvenlik valfi akmasını. Bir yangın ya da sadece ısınmış bir balon olsaydı, o zaman fazla basıncı tahliye etmek için bir valf vardır. O patlamayı uyardı. Küçük bir kaçak söz konusu olsa bile, patlayıcı bir karışım oluşturmak için, size çok fazla zaman gerekir.

HBOT yarıda maliyetlerini azaltır

benzin sistem modülasyonlarınl izin verildiği takdirde bu doğru olabilir. Diğer tüm durumlarda, örneğin tasarruf olmaz. propan fiyat benzinden iki kat daha ucuz, ama onun tüketimi yukarıda. seviye donanımı ve konfigürasyonun türüne bağlıdır.

Kurma - Bu zor ve yavaş bir süreçtir. Bu nedenle, hemen kaliteli hizmet için bakmak gerekir, yarar sağlamıştır "Gazelle" konulu gaz ekipmanı ayarlayın. Bir araba fabrikası HBO ile geliyor olanlar için çok daha kolay olacaktır. İyi bir seçenek - bayilerde ekipmanların kurulumu ve yapılandırması. İşte uzmanlar tarafından gerçekleştirilecektir.

Gaz - yoksullar için

Aslında, gaz fakirlerin gitmez ve ekstra para ödemek için üzücü insanlar, olanlar. Onun tüketimi yüksekse, makine daha büyük, daha o haklı. Modern ekipman "Gazelle" değil, aynı zamanda büyük ve ciddi motorlar pahalı arabalar üzerinde sadece çalışabilir.

Servis pahalı

Paniğe kapılmayın. "Gazelle" konulu gaz ekipmanlarının kurulumu uzmanları tarafından gerçekleştirildi, daha sonra ciddi onarım sistemi yıllardır gerektirmez. Hizmet gelince, hizmet standart yakıt düzeneklerinin en fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Azaltılmış motor gücü

Gerçekten öyle. gaz ve benzin Özellikleri farklıdır. Ama standları ölçümleri, bu fark küçük - sadece% 8-15. Uygulamada, ticari kamyon şoförü fark etmedi. güç ve tork ayarı etkiler üzerinde. uzmanları güçlü bir istek performansında neredeyse algılanamaz düşüş yapmak mümkün olacak.

Gaz motoru zararları

Bazı motorlar için gerçekten böyledir. gazın yanma süresi daha yüksek olduğu için daha sonra egzoz valfleri daha yüksek yük yaşamaktadır. Yanmışlar olmadığını, boşluklar izlenmelidir. olup soğutuldu vanaları - hala küçük bir sorun teşkil etmektedir. Bunu yapmak için, komple ekipman deposundaki yağlama sistemidir. Her ne kadar "Gazelle" önemsiz.

tüm nüansları, artı daha rağmen. Doğal gaz, yağ yıkayın değil oktan motorun kaynak birimleri azaltabilir hiçbir yabancı madde yoktur, yukarıda.

demir

Bugün için en popüler modeller arasında dördüncü ve ikinci kuşak sistemleri HBO ayırt. Üçüncü nesil - bir geçiş modeldir ve nadiren kullanılır. İkinci kuşak, bir basit bir cihazdır.

Gaz ekipmanı araç "Gazelle" dördüncü nesil yüksek kaliteli ve etkin. Tüm işlevler ve operasyon elektroniği tarafından kontrol edilir. İşte tamamen iş çoklu enjeksiyon sistemini tekrarlar.

Gaz silindirin içine depolanmış olan. Sıvı formda, özel bir hat altında azaltıcı buharlaştırıcı girer. Eleman ısıtır ve gazı, tüm operasyon halleri esnasında basıncı muhafaza buharlaşır.

Buharlaşan yakıt iyi temizleme filtresi ulaşır. Daha sonra hat bilgisayardan bir sinyal açılacak meme beslenir. Ayrıca, yakıt püskürtme makinelerine sağladı.

(3302 "Gazelle" üzerine) gaz ekipmanlarının tamiri, bakım

Zamanında bakım maksimum güvenilirlik ve dayanıklılık sağlayacaktır. (Özellikle "İşletme Gazelles" nde) gaz ekipmanları tamir uygun bakım her zamankinden daha gerekli olmayabilir. arızalara yol açar temel sorun, - çok düşük kaliteli yakıt. Sistem hala bozuk ise, kendiniz tamir için gerekli değildir - profesyoneller güven daha iyidir.

Hizmet teşhis kontrol ünitesi, yedek filtreler, çek valfleri içerir boşaltma ucu, havalandırma çizgiler ve sızıntı sistem ile belirlendi. işletmeler kazanmak sağlayan düşük maliyetli bir çözüm - "Gazelle" için HBO. Büyük koşular için doğru bir karardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.