Spor ve FitnessUygunluk

Kalça için bir bar ile çömelme türleri

Modern kültür, insanlığa kurallarını dikte eder, bu nedenle eğer vücuda pompalanmazsa soru en azından sıkı bir rakam bile tartışılamaz. Bir sarkma göbeği modada değil, bu yüzden ilginç bir eğilimin geride kalmamak ve onu takip etmek daha iyidir.

Squats - başarının anahtarı

Şüphesiz, modern toplum kendi sağlık ve görünümünü ciddiye almaktadır. Bir kişinin görünümünün sadece günlük yaşamda değil, aynı zamanda çalışma ilişkilerinde de önemli bir rol oynadığına güvenle söylenebilir. Sıkılaştırılmış, bankalardan, bir reklam şirketinin çalışanından mükemmel bir katip sahip olan yönetici, seyircilerin ilgisini çekme ve kazanma şansının, bazı hizmetleri sunan insanın yağsız ve düzensiz ve anlaşılmaz bir türünden daha fazla şansı var. Aynı şey güzel seks için de geçerli, zira en başarılı yöneticiler sadece insanlığın güzel yarısının temsilcileri.

Bu makalede, iyi ya da kötü fitness konusunu yansıtmayacağız. Derhal harekete geçmenin nasıl olacağını tartışacağız. Ve bacaklarınızı ve kalçalarınızı nasıl düzgün şekilde sallayacağınızı düşünün.

Squat kullanımı

Squats, yalnızca ortak bir fiziksel şekli korumanın yanı sıra aşırı yağ kaybetmek için en iyi yoldur. Sonuçta, bu egzersiz, vücudun en büyük kaslarından çok sayıda içerir. Kasları nasıl pompalayabilirim? Bu tamamen bir bilimdir ve kolay olduğunu düşünmeyin. Farklı yöntemler vardır, ancak vücudunuzla doğrudan ilişkili her şeyin ayrı ayrı ele alınması gerekir.

Squat'ların çok olumlu anları var:

  1. Kalp, akciğerler ve dolaşım sisteminin çalışmalarını geliştirin.
  2. Aşırı yağdan kurtulmak için yardım edin.
  3. Vücudun genel fiziksel şeklini geliştirin.
  4. Direnişinizi arttırın.

Bununla birlikte, bacaklardaki kasların yer aldığı bir sürü farklı egzersiz vardır. Squats çeşitleri o kadar çeşitlidir ki onları kaybedebilirsiniz. Elbette halterciler tarafından kullanılan squatlar var, vücut geliştiricileri için sit-up var, tabii ki, çocuklar ve kızlar için özel oturma eylemleri var, çünkü ikincisi bacaklardaki kasları pompalamak yerine kalçaya daha fazla dikkat ediyor.

Sit-up çeşitleri

Çocuklar için uygun olan squat çeşitlerini ve kızlar için nelerin yapılması gerektiğini sorarak başlayalım.

Kuşkusuz, erkekler kalçalarına çok fazla dikkat etmeyecek, bu yüzden kesinlikle açıktır: normal süpürgeler için yeterlidir ve tabii ki de barbere saldırırlar. Bir başka şey - kimi zaman kalçayı pompalamak için deli olan kızlar, bu yüzden bu konuyu daha çok dikkat etmek isterim.

Kalça için çömelme çeşitleri daha ağırdır (barbell, ağırlık, dumbbell, kum torbaları ile yapmanız gereken tüm egzersizleri içerirler). Vücudunuzun bu bölümüne yönelik, kendi ağırlığınızla yapabileceğiniz egzersizler de var.

Kertenkele ile çömelme

Kalça için bir barbekalı çömelme çeşitleri çeşitlidir. Belirli bir egzersizin yalnızca doğru uygulanmasının, istenen sonucu, yani hareketin yönlendirildiği belirli kas grubunun kütlesinde bir artış elde etmenizi ve spor yaralanmalarını önlemenize izin vereceğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, yürütme tekniğine dikkat etmeniz gerekir.

Barbekü ile klasik bokçalı

Bu egzersiz en yaygın olanıdır ve bacaklar ve kalçaların kas kütlesini artırmak isterseniz temel uygundur. Bu egzersizin aynı anda birkaç kas grubuna yönelik olduğu unutulmamalıdır, bu yüzden oldukça zordur ve yağ birikintilerini yok etmeye yardımcı olan bunu gerçekleştirmek için çok miktarda enerji gerektirir.

Doğru şekilde yapmak için, dik durmanız, bacaklarınızı omuzlarınızın genişliğine yaymanız, omzunuzdaki bamboyu alıp bir gangster başlatmanız gerekir. Şu anda sırtın düz olduğunu ve belin öne eğildiğini dikkatlice izlemeniz gerekir. Baş yukarıya kaldırıldı. Tavana bir nokta düşündüğünüzde bu gerçekleşebilir: Alıştırmayı yaparken durmadan bakmanız gerekiyor. Bu durumda, dizler çorapların ötesine geçmemelidir, diğer bir deyişle, boğazda bacaklardaki yörünge sert olmalıdır. Egzersiz başlamadan önce, omuzlarında diken diken diken diken diken dikmiş olduğunuzu düşünün, diz çöktüğünü sınırlayan çoraplarınızdan düz çizgilerin yükseldiğini hayal edin. Egzersiz sırasında doğru bir şekilde nefes almanız da gereklidir çünkü yağ yakma işlemi mümkün olduğunca verimli bir şekilde gerçekleşmesi için oksijene ihtiyaç vardır.

Çubuklu oturma eylemleri bu egzersizle sınırlı değildir, çok iyi ispatlanmış aşağıdaki egzersizi de uygulayabilirsiniz.

Bir barbekü ile etkiler

Bu egzersiz biraz ağırlıkla yapılmalıdır. Doğru yapmak için, omzundaki bamboyu almanız, ayaklarınızı genişliğine koymanız ve mümkün olduğunca ileriye doğru ilerlemeniz gerekir.

Bu kadar uzun adımları atarken, mümkün olduğunca derin oturmanızı sağlamanız gerekir; bu egzersizden önce bacaklarınızın kaslarını ısıtmaya ve biraz esnetmeye değmeye değinir.

Bar ile "İyi Günaydın" egzersiz yapın

Bu egzersiz sadece kalçada değil, aynı zamanda kasların da amaçlanıyor, uygulandıktan sonraki etki muazzam. Bunun doğru uygulanması aşağıdaki gibidir. Ayaklar omuz genişliğine yerleştirilirken, dik durmak, omuzlarda ocağı almak gereklidir. Bu egzersizi yaparken dizlerinizi fazla eğmeyin. Aksine bazı sporcular, yalnızca düz bacaklarda yapılmasını önerir. Böylece, kalçamızın nasıl gerildiğini hissetmek için vücudumuzu çubukla mümkün olduğunca alçaltmaya başlıyoruz, o zaman tırmanabilirsiniz. Ani hareketlerden kaçınmaya çalışın.

Dumbbell'li kavgalar

Barbell'le yapılan basit oturma eylemlerine ek olarak, dumbbell'lerle çok fazla alıştırma var. Dumbbell'li oturma odaları çeşitlidir ve kasları "çekiçletmek" için, bambuyla egzersiz yaptıktan sonra veya çubuğun önünde bir hazırlık sahnesi olarak kullanılır.

Kalçada kullanılabilecek en yararlı egzersiz, aynı evrensel saldırıları, yalnızca dambıllerle kalır.

Buna ek olarak, bu mermi ile birkaç özel tatbikat var.

Dumbbell kullanan kalçanın en yaygın egzersizi aşağıdaki egzersizdir.

Düz durmanız, bacaklar omuz genişliğinden uzaklaşmanız, ardından önünüzde dambıl kullanmanız (ya da başınızın üstünde, iki dambıl elinize geçtiğinde bu tür bir eğitim var), daha sonra standart çömelere ilerlemeniz gerekir.

Kızlar için dumbbell'li çeşitli squats çeşitleri çok faydalıdır. Temel avantajı, evden çıkmadan veya avluda uygulanabilmesidir.

Evde oturma odaları türleri

Hiç şüphe yok ki bir spor salonuna katılabilir lüks göze, bu nedenle evde kalçalar için sit-up türleri dikkate değer.

Kalçanın tonunu korumak için ne yapabilirim? Ağır ekipman olmadan bu büyüleyici bölgeye "pompalamak" için büyük miktarda var ve spor salonuna gidiyor. Bununla birlikte, kendi ağırlıklarıyla yapılan egzersizlerin demirle eğitim gibi bir etki yaratmayacağı belirtilmelidir.

Çömelme türleri çoktur, ancak en etkili ve özel becerilere ihtiyaç duymadan analiz yapacağız.

Normal çömelme günde 1000 defadan fazla yapılabilir, kendi ağırlığı ile eğitim, yaralanma şansı çok azdır. Bu nedenle, bir çubukla çömeldiğinizde aynı ilkeleri kullanabilirsiniz. Eğitim sırasında dikkat edilmesi gereken kas kısmının her santimini ölçmek için ortalama bir hız seçmeniz gerekir.

Bir sonraki squat türü plie. Bu zor işi başarmak için, bacaklarınızı genişçe yaymanız ve ayaklarınızı çevirmeniz, böylece çorapların dışarıya bakması gerekir. Çok komik görünüyor, ancak böyle oturma eylemlerinin sonucu harika.

Yok sayma ve kıvırcık olma. Bunu aşağıdakileri yaparak yapabilirsiniz: Dik durun, ayak omuz genişliğinde ayrıldıktan sonra bir bacak kalçaya kadar alın. Squat sırasında vücudun ağırlığı tamamen ön bacağın üzerine düşmelidir ve bacak tamamen sırt üstü durur. İkinci bacak sadece ayak parmağına dayanıyor ve dengeleme için daha çok kullanılıyor.

"Swallow" iyi bilinen bir egzersiz, özel beceri ve güç gerektirir. Eğer işe yaramazsa yanına bir tabure koyabilir ve üzerinde eğilebilir, oturup oturabilirsiniz.

Kalça için çömelme türleri de birleştirilir, geleneksel veya klasik squats performansında olduğu gibi bu tekniği uygulayabilir, zeminin maksimum noktasına ulaşmaya çalışıp keskin bir şekilde atlayabilirsiniz.

Makaleyi bitirmeden önce, beslenme ile ilgili birkaç kelime söylemek isterim. Eğitimle kendinizi ne kadar rahatsız ederseniz seçin, ne yediğinizi ve ne miktarlarda olduğunu dikkatle düşünmeniz faydalı olur. Sadece dengeli bir diyet başarılarınızı görmenizi sağlayacak, bu nedenle bu önemli faktörü ihmal etmeyin. Yağ yakma sürecinde, günde birkaç kez yemek yemeniz gerekir; profesyoneller günde 8 sefere kadar yiyebilir. Kendinizi tatlı ve unundan tamamen kurtarmalısınız. Daha fazla sıvı iç. Son ve çok önemli unsur öz disiplindir, aksi takdirde birkaç aylık eğitim yanlış gidebilir.

Böylece, farklı squats çeşitleri var. Fotoğraflar, tembelliğini giderseniz ve vücudunuza girerseniz nasıl bir etki yaratabileceğinizi gösterir. Uygulamaya dayanarak, çirkin bir cisim olmadığına güvenle karar verebilirsiniz, bu yüzden takılmaya gönülsüzdür, bu yüzden başkalarının elastik kalçalarını kıskanç bırakmayın, kendinize iyi bakın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.