Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl fırında tavada patates püresi patates topları pişirmek için?

Patates topları patates püresi farklı şekillerde yapılabilir. Ama her durumda, bu yemeğin çok lezzetli ve doyurucu çıkıyor. Bu snekler halinde ve et garnitür olarak orijinal hedef tabloya beslenebilir. fırında pişmiş - Bugün iki farklı bitkisel yağda tavada kızartma içerir, bunlardan biri hazırlanması düzeneklerini, ve diğer sunuyoruz.

patates püresi Patates topları: adım tarifi

Böyle bir özgün kızarmış yemeği yapmak için aşağıdaki ürünler önceden hazırlanmalıdır:

 • geniş pişirme tuzu - tat eklemek;
 • kokusuz ayçiçek yağı - (kızartmak için) 150 mi;
 • kırıntıları küçük - yaklaşık 120 g;
 • Yumurta - 4 adet,.
 • Patates yumruları - yaklaşık 1.3 kg.

pişirme temelleri

patates püresi Patates topları lezzetli söndürmeye ve sebze tabanı homojen ve topak olmadan olacaktır yalnızca ihale edilecektir. Bu yumuşaklık tamamlamak için yaklaşık yarım saat tuzlu kaynar su koymak ve yemek uzunlamasına bolun temiz yumrular gerektirir. Daha sonra, et suyu boşaltılmalı ve sıcak sebze hemen 2 yumurta ekleyin ve tavuk iyice tolkushkoy kullanarak her şeyi püre. Bu işlemlerin sonucu olarak, oldukça kalın ama homojen püresi oluşturmalıdır.

ürünleri oluşturma ve kızartma işlemi

Eğer patates püresi patates topları kızartmak önce onlar iyi oluşturulmalıdır. yığınları 1-2 tatlı kaşıkları en almasına gerek kalmadan bu kalın tabanı yapmak için. Daha püresi düzgün ve güzel boncuk rulo gereklidir. tüm öğeleri hazır olduğunda, bunlar önceden çırpılmış yumurta kendilerini batırmak ve daha sonra dikkatlice kırıntıları içinde rulo gerekir.

Gördüğünüz gibi, hiçbir şey yarı mamul ürünlerin oluşumunda karmaşık. tam hazırlanır sonra, dökmek gerekir ayçiçek yağı derin bir sote tavasında ve şiddetle ısıtın. Sonuç olarak, yağ, kaynayan patates püresi tüm topları koymak gerekmektedir. Dikkatle onlara bir kaşık ya da spatula dönüm, sayede yağ uğratıldığında çanak doku kağıt üzerinde koymak gerekir sonra tam kızarıklık, başarmak için gereklidir.

Doğru Serve

Kızarmış patates topları sadece sıcak bir aperatif veya garnitür olarak masaya servis edilmelidir. En Eğer doğranmış taze otlar ile serpin ve ketçap veya mayonez ince bir dere dökmek olabilir. Afiyet olsun!

Biz fırında benzer bir tabak hazırlıyorlar

ayçiçeği yağı kızartılmış gibi bir fırın içinde patates topları kadar lezzetli ve besleyici elde edilmiştir. Bununla birlikte, bu çanak az yağ ve yüksek kalorili. Bu bağlamda, özellikle onların rakam izliyor olanlara tavsiye edilir.

Yani, biz gerekir:

 • sodyum büyük, yenibahar tuz - tat eklemek;
 • kokusuz ayçiçek yağı - (kabartma yağlama için) 20 mi;
 • kırıntıları küçük - yaklaşık 120 g;
 • sert peynir - 75-80 g (isteğe bağlı olarak ilave edilmiş);
 • Yumurta - 2 adet;.
 • Patates yumruları - yaklaşık 1.4 kg.

bazın hazırlanması

Yukarıda tarif edildiği gibi boncuklar benzer bir şekilde hazırlanması. Ancak, yine de mevcut olan bu olağan dışı öğe yaratmak farkı. Böylece, patates yumruları temizlemek tuzlu suda kaynatın, ve daha sonra suyu, biber süzülmüş, bu tür bir blender gibi mutfak cihazları kullanarak homojen püresi ve hava taze yumurta ve sterlin ilave edilmesi gereklidir.

Şekillendirme ve pişirme ürünleri

patates püresi sonuna kadar soğutulmaz kadar, küçük toplar oluşturmak üzere işaret eder. Elinizde Bunu yapmak için bitki bazları 1.5 veya 2 tatlı kaşığı almak için gereklidir. tüm tarafların ince kırıntıları içinde rulo Ardından, minyatür ekmek gereklidir.

Tüm Yarı işlenmiş hazır sonra, büyük bir fırın tepsisine yerleştirilmelidir, ayçiçek yağı ile önceden yağlanmış önerilir. Arzu edildiği takdirde, her bir tanenin en sert peynir ince bir tabak döşenebilir. Bu bileşimde, ürünün en az 20 dakika beklemeye arzu edilir bir sıcak fırın içine yerleştirilmiş olmalıdır. Bu süre boyunca, toplar kızarana kaplı ve peynir güzel erimiş ve patates koloboks yayılmış edilecektir edilecektir.

20 dakika sonra, çanak dikkatli bir spatula ya da düz kaşıkla büyük bir plaka üzerinde yer almalıdır.

Nasıl tabloya sunmak?

fırında yapılan patates topları, misafirler sadece sıcak halde teslim edilmelidir. buna ek olarak, ham sebze kızartılmış veya haşlanmış et, kümes hayvanı eti, güveç veya salata sunmak mümkündür.

yararlı ipuçları

Tür ürünler kararmış sebzeler (soğan, biber ve havuç), aromatik baharatlar, kızarmış mantar, ince kıyılmış zeytin ya da, örneğin, baz patates yumruları ve yumurta sadece oluşacak zaman çok daha lezzetli ortaya çıkar ve olacağı unutulmamalıdır zeytin, jambon ve diğer katkı maddeleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.