SağlıkTıp

Sen tiroid hormonlarının için test edilecek nasıl bilmek zorunda. Tiroid hormonlarının fiyat analizi

Endokrin sistemin son derece önemli bir kısmı - Bu bir sır tiroid bezi bu. regülasyonu vücutta temel metabolik süreçleri meydana aracılığıyla öyle. Ve belirli bir organın en ufak bir şüphe de hastalık özel testler gerektirir. Günümüzde birçok hasta hormonlar üzerinde analiz devretmeye nasıl sorusuna ilgilenen tiroid bezinin. Nerede ve nasıl prosedür gerçekleştirilir? maliyet analizi nedir tiroid hormonlarının? Bu sonuçları kendiniz deşifre etmek mümkün mü?

Neden tiroid hormonlarının için kan örneklerini vermek?

Bu çalışma genellikle modern tıp uygulamalarında kullanılmaktadır. amacı ile günlük karşıya Birçok insan "Tiroid hormonları için testi." Bu nedir ve neden gereklidir?

Bu tür testler, elbette, doğru tanı Eğer hastalık veya bozuklukların varlığını tespit etmek, tiroid bezinin aktivitesini değerlendirmek için izin verir, ve. Bir hipertiroidizm (artan hormon sentezi) ve hipotiroidizm (hormon sayısındaki azalma) - Aslında, araştırmalar iki durumlarının teşhis edilmesi için kullanılır. Demir en az biri düzgün çalışmıyorsa Sonuçta, bu endokrin sisteminin işleyişini etkiler.

Çalışma için Endikasyonları

Bu koşulların her ikisi de çok karakteristik bulgularının eşlik ettiği için tabii, analiz, hipo veya hipertiroidi şüphelenilen varlığında gerçekleştirilir. Buna ek olarak, analizinin gerçekleştirilmesi için endikasyonları şunlardır:

 • guatr varlığı.
 • Hiçbir neden yokken Kellik.
 • Kardiyak aritmi.
 • Çocuklarda zihinsel, fiziksel ve cinsel gelişimin yavaşlatılması.
 • mensturasyon yokluğu.
 • Erkek ve kadın infertilitesi.
 • , Iktidarsızlık cinsel dürtüyü Azalmış.
 • Analizler ayrıca hipotiroidizm için tedavinin etkinliğini izlemek için yapılmaktadır.
 • Endikasyonları standart yöntemlerle tedavi edilemeyen kardiyovasküler sistem, hastalıkları, bazı kabul edilir.
 • Araştırma, romatoid artrit, dermatomiyozit, lupus eritematoz, sistemik skleroderma da dahil olmak üzere, çeşitli otoimmün hastalıklarının teşhisi için işaret etmiştir.
 • Bu dönemde, bazen farklı sağlık sorunları olmadığından Genellikle testi, gebelik sırasında gerçekleştirilir.

Tiroid hormonlarının Analizi: preparatları

Başka araştırmalarda olduğu gibi, bu durumda bazı eğitim gerektirir. buna göre, sonuçlarının doğruluğunu etkiler nedeniyle arada,,, doğru tanı çok önemlidir. Tabii ki, tedavide yer alan doktor nasıl bağış hazırlamak ve nasıl bahsedeceğiz. Tiroid hormonları çok "seçici" - onların seviyesi hatta küçük faktörlerin etkisi altında değişebilir. aşağıdaki kurallara uyulması çok önemli olmasının nedeni budur. Peki tiroid hormonlarının için bir test alınır? Hazırlık aşağıdaki şartları içerir:

 • Kan örnekleme önce prostat çalışmasını etkileyebilecek ilaç almak tavsiye edilmez. Bu araçlar tireostatiki ve hormonal ilaçlar yer alır. İdeal olarak, kan en fazla dört hafta ilaç bittikten sonra değil alınmalıdır. Ne yazık ki, ilaç değil her zaman mümkün iptal. o tedaviyi test etmek gerekirse, o Elde edilen test sonuçlarına uygun tadilat yapabilir böylece doktorunuza söyleyin emin olun.
 • prostat çalışmasını etkileyebilecek diğer bir madde, iyottur. Bu öğeyi içeren herhangi bir ilaç alıyorsanız nedenle, (örneğin, "Jodomarin"), kan örneklemesi için en az birkaç gün önce kullanımlarını durdurmak için gereklidir. Bu arada, iyot birçok multivitamin yollarla bulunur. tüm iş ve sentezlenmiş bezi hormonlarının miktarı sonra sindirilebilir, iyot düzeyine tam da dokularını bağlıdır.
 • Kan örnekleme önce 1-2 gün diyet, yağlı gıdalar silinmesini ayarlamalısınız. Bu test sonuçlarını bozabilir olarak Ayrıca, alkol kaçınmalıdır.
 • Fiziksel aktivite ayrıca tiroid bezinin çalışmasını etkiler, dolayısıyla 1-2 gün prosedürü önce ağır egzersiz veya yoğun egzersiz kaçınmalıdır.
 • Bu duygusal durumu da hormonsal arka plan etkiler, dolayısıyla zihinsel zorlanma kontrendike olduğu bir sır değil.
 • Kan örnekleme gününde sigara içmek yasaktır.

Nasıl hormonların testlere girmesi için tiroid bezinin?

çay bile bir fincan çalışmanın sonuçlarını etkileyebilir çünkü sadece, aç karnına olabilir örnekleri alın. hastaneler genellikle on bire kadar sabah kan örneklemesi yürütülmektedir nedeni budur. En azından yarım saat işlem öncesi hasta nispeten sakin fiziksel ve duygusal durumda gerçekleşecek zorundadır.

Nasıl tiroid hormonlarının için test edilecek? Bu gerektiren bir damardan kan. Örnekleme geleneksel şemasıyla gerçekleştirilir. İlk tıbbi memuru omzunda bir turnike koyar ve sonra bir antiseptik ile cilt safen ven içine iğne sürücüleri ve ihtiyaç duyulan kan miktarını almak davranın. Numuneler fazla çalışma için bir laboratuara gönderilir. Sonuçlar genellikle ertesi gün hazır.

hangi göstergeler üzerine bakmak için?

Herkes laboratuvar çalışması sırasında tiroid hormonları belirlendiği bilir. malzemenin ne tür teşhisi için önemlidir? Ne sonuçlarla formu kullanılmaktadır bütün kısaltmalar? Yani, şu hususa ödeme dikkati test ederken:

 • tiroid bezi tarafından sentezlenen temel maddeler, bir T3 kısaltılır triiyodotironin vardır. Bu bir biyolojik olarak aktif madde tiroit bezinin spesifik hücreler tarafından salınır ve birçok önemli işlevleri gerçekleştirir. Özellikle, neredeyse tüm redoks süreçlerin kontrol eder ve aktif olarak vücudun metabolizma ve büyüme süreçlerine dahil.
 • Tiroid bezi tarafından üretilen bir diğer hormon - tiroksin veya T4 olduğunu. Bu malzeme esas itibarıyla triiyodotironin gibi aynı işlevi yerine getirir. Ama neredeyse on kat daha aktiftir. Bununla birlikte, aynı zamanda onların ilişki hormonların her birinin miktarına değil, sadece çok önemlidir, ancak.
 • Çalışmalar sırasında hipofiz beyin tarafından yayımlanan ve tiroid bezi sentetik aktivitesini düzenleyen bir hormon (TSH kısaltma) uyarıcı miktar tiroid, tespit. Gerçekten de, bazı durumlarda sorun tiroid hastalığı olan ve hipofiz bezinin bozulmuş salgısı ile ilişkili değildir.
 • Bir diğer önemli gösterge - tiroid peroksidaz antikorları. tiroid peroksidaz, T3 ve T4 sentezi katılır - normal tiroid bezi bir enzim üretir. Bununla birlikte, bazı hastalıklarda (örneğin, otoimmün süreçler) içinde, vücut çok iyi değil aynı yapılara kendi antikor üretmeye başlar.
 • Otoimmün hastalıkların teşhisi için önemli bir tiroglobulin antikor miktarı (bu maddenin ön-madde büyük tiroid hormonları) aynı zamanda.

Testin, normal sonuçlar nelerdir?

Eğer tiroid hormonlarının için kan bağışında varsa, o zaman mutlaka sonuçlarınızın norm olarak kabul edilir hangi değerler olduğunu, normal olup olmadığını merak ediyor. serbest T3 seviyesi genellikle 2.6 ile 5.7 mmol / l arasında değişir. Serbest T4 eşit 9,0-22,0 mmol / l olmalıdır. Tiroid hormonu 0,4-4,0 mU / l: aşağıdaki miktarlarda mevcut olması gerekmektedir. tiroglobulin antikor ile ilgili olarak, bunların sayısı 18 U / ml geçmemelidir. tiroid peroksidaz antikor düzeyi 5.6 U / ml altında olmalıdır.

Ama sonuçları bu durumda olduğu gibi, yukarıdaki ölçümler uymayan eğer umutsuzluk yok, her şey görecelidir. Sadece bir doktor doğru alınan parametreleri deşifre ve rahatsızlıkların varlığını belirleyebilir. Sonuçta, böylece cinsiyet, yaş, bazı hastalıkların varlığı, organizmanın konjenital özelliklerini, alınan ilaçlar, ve de dahil olmak üzere başka faktörler vardır önemlidir ve. D.

hormonların artmış seviyesi nedir ki?

Şimdi tiroid hormonlarının için test edilecek nasıl düşündüm o, onun normdan sapma merak değer. Örneğin, bazı kişilerde T3 ve T4 seviyesi arttı. Aşırı tiroid hormonu hipertiroidi gelişimini gösterir.

Böyle bir ihlal ciddi arızalı metabolizma eşlik eder - metabolizma hipertiroidizm kesin nedenini belirlemek için, geniş bir kilo kaybı, kalp çarpıntısı, terleme, titreme vücudun, vb Tabii eşlik hangi hızlanır, doktor daha fazla araştırma gerekecektir ...

Bu enzim ve hormon ön antikorların seviyesini iyileştirilmesi söz konusu olduğunda, belirli otoimmün hastalıkların varlığına işaret edebilir.

bu tehlikeli - hormon düzeyi azalır?

Diğer nedenler olabilir, ancak hormon düzeylerinin düşme, genellikle kronik iyot eksikliğinin arka plan üzerinde görülmektedir. Her durumda, hipotiroidizm insan sağlığına tehlikelidir.

Bu bozukluk metabolik süreçlerin yavaşlaması eşlik eder. İnsanlar genelde vücut sıcaklığındaki uyuşukluk, uyku hali, yavaş kalp atışı, kilo alma, azalma şikayetçi. Her durumda böyle devam ultrason doğru bir teşhis doktor için meme ve dahil olmak üzere ek testler, gerek anlamak gerekir. D.

Neden hamilelik sırasında kan bağışı?

Oldukça sık, doktorlar hamilelik sırasında tiroit hormonları için bir test reçete. Ve iyi nedenler vardır. Gerçekten de, gebelik tiroid çalışmalarının ilk günden değişiyor. Şarkı fetal organlar, bunların büyüme ve gelişme - tüm bu tek bir şekilde ya da başka bir tiroksin ve triiyodotironin aktivitesi sayesinde sağlanır. hamileliğin ilk birkaç ay içinde hormonların normal üretim% 30-50 neredeyse arttı.

Ama ne yazık ki, bu tiroid hastalığı şu anda en sık komplikasyonlardan biridir. Tüm kronik hastalıkları tırmandırmaya başlayın, hem de kadın bile (belirgin semptomlar olmadan ortaya ilk aşamalarında tiroid hastalığının çok) bilemeyiz hangi hastalıkların tezahür. İstatistiklere göre, hamile kadınların yaklaşık% 45'i endokrin sistemin belirli bozuklukları ile karşı karşıyadır. Böyle çalışmalara ihtiyaç nedeni budur.

Nerede test alabilirsiniz?

Eğer tiroid hormonlarının için kan vermek istiyorsanız, o zaman kesinlikle böyle bir çalışma için nereye sorusuna ilgileniyor. En kliniklerde bu tür analizler yoktur. O bu hususu doktorunuza sormak en iyisidir - bölgenizde prosedür geçmesi mümkün olduğu o tam olarak bilmiyor. Çoğu zaman, tahliller hastaneler, klinikler ve özel tıp merkezleri ve özel laboratuvarlarda gerçekleştirildi.

Bir laboratuar çalışması ne kadar?

kan bağışı için maliyeti nedir tiroid hormonları için? Bu da başka bir ilginç bir sorudur. Maliyet birçok faktöre bağlıdır. Başlangıç için tiroid hormonlarının için fiyat analizi keşfetmek için ne kadar malzeme bağlı olarak değişebileceğine dikkati çekiyor. Ve tabii ki, kurumun maliyet ve fiyat politikası etkiler. Kapsamlı bir kan testi yaklaşık 1500 5000 ruble dan mal olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.