BilgisayarlarProgramlama

PHP üzerinde semboller: Bir numara ve tersi dize

her zaman Bilgiler sembolüdür. Bir programlama yoktu Sadece zaman, (biçimsel anlamda) harf, sayı ve işaretlerin parçası haline geldi.

Belirli bir süre en popüler konuşulan dil kadar, kendi sembolleri, jestleri ve özellikle sanat eserleri yaptı. Bu küçükten büyüğe bilgilerin doğal temsilinin Bu varyasyonların hepsi hep sözleriyle tarif edilebilir olması önemlidir, bu bir anlamda şu ya da mevcut bir yazılım işleme yapmaktır.

Dizeleri ve sayıları

Çizgi -, her şeyden önce, çeşitli karakterlerden oluşan bir set. Farklı programlama araçları olarak kesir kısmı farklı bir bütün ayrılır. Bazı tercih edilen nokta diğer virgül (aracı "" sayısında PHP hat çevrilmesinde). Üçlü bir kesme işareti, virgül ayırınız. "E" harfi tarafından kaydedilen Gerçek sayılar.

Bütün bu formaliteleri. Matematik ve herhangi işlemcinin çalışma prensipleri daima no-fırfırlar sayısını tanıdı ve karşılık gelen ek işlemcilerin gerçek değerler geliştirilmiştir çalışmak.

Ama (era programları için) belirli tip ve tüm veri türlerinin bir konsensüsün çağdaş düşüncenin gerçekleşme değişkenlerin dünya hala hiçbir şey bir dizi bir dize dönüştürmek için PHP anlamına gelir. En iyi PHP «kesti», daha doğrusu, 0 yapmak veya orijinal dize en az bir rakam içeriyorsa. İlk sayısal olmayan karakter bütün numaralar bu sayıyı oluşturuyor.

Toplam dönüşüm kuralı

programcı yoksa PHP satır numarası çevrilmesinde, aksi başvurusu üzerine otomatik olarak gerçekleşir. değişken sadece basamak ve nokta içeriyorsa, gerçek sayı elde edilebilir. sıra numaraları virgül, ondan önce gelir, sonra her şeyi karşılamak için ise bir dizi, elbette, bütün olarak yorumlanır.

basamaklı sırayla olmayan herhangi bir sayısal karakter işlemi durdurulur ve PHP dönüşüm sonucu "satır numarasını" ilk rakam olmayan karakterden önce oluşturulan tek değerdir.

Matematik ve karakter işleme

Ne hatta sayfa, etkileyici matrisleri, grafikler sığacak bazen integral türetilmiş bile yazarlar, n-o neslin, içinde integral ve polinomların farkları çok sade bir şekilde söylemek kimin çözülmeye yok pozisyonların formülleriyle, birinci veya ikinci, daha zordur: Toplum kuşkusuz matematik ve matematikçiler takdir etmektedir, ancak elleçleme daha karmaşık, karakter daha önemlidir ve soran zihin sağlayan bir yorgan gibi, onlar sihirli sayı, yaratıcılık için uygun ortam öteye gidemez matematik kapsar.

Tipik olarak, dönüştürülmüş sayısında bir PHP dize otomatik, ancak bunu kontrol etmek zarar gelmez. Her zaman emin olmak için en iyisi: PHP anladığını bir veya başka bir değişken - bu rakam. herhangi bir şüphe varsa, değerinden önce değişkenin türünü açıkça (int) veya (şamandıra) belirtmek ve PHP değişken is_integer () veya is_float () türünü anlama biçimi görmelisiniz.

Modern programlama Trendler

"Satırı sayısında" PHP de problemin klasik yorumlanması, modern programlama kavramları dahilindedir. Tersine işlem, çok daha farklı varyantları olduğunu. Fonksiyonlar number_format () printf (), sprintf () , sadece tek bir numaradan, aynı zamanda grup numaralarını harikalar yaratabilir.

атематика и численные вычисления - это не наш конек. Yerine gösteriler, "sayısında hattı" PHP için dönüştürme olduğunu ve bu can, ancak m atematika ve sayısal hesaplama - bu bizim güçlü noktası değildir.

PHP, hiçbir sorun sayıların belli bir işleme uygulayan iyi ve güvenilir işlevselliği yaz ve sonuç matematiksel dilin sonucu daha kötü bir şey olacaktır. PHP - Her şeyden önce bu, matematiksel yapısı dahil olmak sunucu, dil bilgi işleme,.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.