Haber ve ToplumEkonomi

Nerede dünyanın en yüksek bina?

İnsanlar çoktan yüksek binaları inşa etmek öğrendik, birçok artık sadece bulutların üstünde yaşıyor. Ve hepsi nasıl başladığını?

Dünyanın en yüksek binası. "Ev Inshurens"

1885 yılında dünyanın ilk gökdeleni "Ev Inshurens" Chicago'da inşa edildi. Şimdi bu komik gelebilir, ama sadece on kat oldu. Bina yüksekliği kırk iki metre idi. Tasarım Evin mimarı William LeBaron Jenny. Onun buluş ilk çok katlı, aynı zamanda ilk karesi bina sadece oldu. çelik kiriş ve perde duvarların çerçevesine, biz böyle yükseklikte bir bina kurarlar başardı nedeniyle öyle. Daha sonra "Ev Inshurens" iki kata eklemek mümkündür. Oniki katlı gökdelen 1931 yılında yıkıldı. Amerika'da ve dünyanın geri kalanında, daha yüksek katlı binalar inşa etmeye başladı ve sonunda "gökdelen" ortak bir kategori vardı - binada 150'den fazla katlı.

Dünyanın en yüksek binası. "Burç Halife"

Bir buçuk asır sürdü (ve tarih açısından çok fazla değil) ve olası insan hırsları olan yüksekliği yirmi kat ilk gökdeleni yüksekliğini aştı bir bina inşa etmek. Ocak 2010'da, içinde Dubai kentinde resmen gökdelen "Kule" Khalifa »(«Burç Halife») açıldı. Başlangıçta bunu "Dubai Kulesi» ( «Burj Dubai») aramak için planlanan, ancak daha sonra Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan onuruna büyük bir gökdelen yeniden adlandırmak karar verildi - Başkan Birleşik Arap Emirlikleri'nin. yüksekliği Bina - 828 metre, bu 162 kattan oluşmaktadır. İnşaat rekor hızda gerçekleştirildi, 2004 yılında başladı ve için bir hafta işçiler bir veya iki katlı inşa başardı. Grandly biz defalarca değiştirmek zorunda olmasına rağmen dört milyar dolara mal olan uzun boylu bina inşaatı, proje dokümantasyonu, sadece beş yıl içinde tamamlanmıştır.

Karşılaştırma için bilgiler. On dokuzuncu yüzyılın en yüksek binası - Ünlü Alman Köln Katedrali - fazla altı yüz yıl inşa etti. İnşaat 1248 yılında başladı ve 1880 yılında sona erdi. katedral 157 metre idi.

Normalde, böyle yüksek gökdelenler içinde otel, dükkan ve ofisler yer ama "Burj Khalifa" ve başka bin üst düzey konut daire yapılır. Dünyanın en yüksek binası "bulutlar" yaşamak mümkün kılar, ancak bunun için para fahiş miktarda harcama gerekmektedir. Bir metrekare maliyeti 10 bin ila 20 dolar.

Dünyanın en yüksek binası. "Merkür City Tower"

2013 yılında, Moskova'da bir gökdelen, "Merkür City Tower" inşaatını tamamladı. Toplam orada yerden 77 olması ve yeraltı 5 kat olacaktır. gökdelen unvanını aldığını böylece binanın yüksekliği neredeyse 340 metredir "Avrupa'nın en yüksek binası." Orada yer alacak restoranlar, alışveriş ve eğlence mekanları, ofisler, daire ve bir çatı katı panoramik pencereler, büyük bir yeraltı otoparkı.

Başkentimiz en uzun ev sahipliği yapmaktadır. Moskova'da, Rimsky-Korsakov dışında emlak alanında en evin toplam uzunluğu olan 1000 metreyi geçtiği yer almaktadır. Hemen böylece bir kaç e-posta adresleri atanmış bina, yeni bölümler katıldı evine yıllarda çok uzun zaman oldu vermedi. etrafında evin etrafında almak için, neredeyse saatlik yürüyüş yapmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.