FormasyonÖykü

Kaç Brest Kalesi kaldı? Kahraman Şehir Brest Kalesi

Nazi Almanyası'nın krizi riski ortaya çıkmasına rağmen, SSCB Yüksek Sovyet yönetiminin savaş olasılığını doğrulayan herhangi sinyalleri görmezden seçti. Hitler olmayan bir saldırganlık paktı imzalamış ve Anlgiey ile savaşan Alman lider, iki cephede savaş cesaret edemezler emin olduğunu üzerine Stalin dayanıyordu. Ama varsayım ülkenin başarısızlıkları için ölümcül döndü. Ve iddia edilen sürpriz saldırı yükünü aldı ilk kişilerden biri Brest Kalesi (Beyaz Rusya) idi.

Haziran ayında Kanlı sabah

Ne olursa olsun Avrupa'da Hitler'in muzaffer kampanyası sırasında Kremlin'in genel çizgisi, Sovyetler Birliği'nin batı sınırında, tabii ki, askeri sınır tahkimatı vardı. Ve onlar, tabii ki, sınırdan artan bir hareketlilik var. Ancak, bu yüzden kimse getirmek amacıyla askeri hazırlık içindeydi. 04:15 artilleriskie Wehrmacht birlikleri 22 Haziran akşamı ağır açtığı ateş nedenle, tam anlamıyla mavi bir cıvata oldu. Saldırı benzeri silah depoları, güç, iletişim, su kaynaklarını tahrip tarafından garnizona ciddi ve onarılamaz hasara yol açtı. Brest Kalesi savaş sırasında, canavarca kayıpları ve toplam moral bozukluğu döndü ilk savaş sürdü.

askeri hazırlık

Kalenin saldırının arifesinde halktan görülebileceği gibi sekiz çekim batolonov ve bir keşif, topçu taburu, hem de piyade tümen, sınır birlikleri, mühendislik alay, NKVD birliklerinin bazı birimleri oldu. toplam personel sayısı dokuz bin asker ve subaylarını, artı yaklaşık üç yüz aileye ulaştı. Genel Leonid Sandalov hatırlattı onların yerleştirme Belarus'un obuslovlivolos teknik yetenekleri batı sınırında askeri pozisyonuna söyledi. Bu sınırın üzerindeki rezervlerinin bir kısmının yüksek konsantrasyon açıklıyor.

Buna karşılık, garnizon üzerinde işgalciler tarafından taşınan kuvvetler yirmi bin kişi sayısı, o Brest Sovyet savunma hattının iki katından daha fazla bir sayıdır. Ancak, tarihsel açıklama yapmak. Brest Kalesi hiçbir Alman birliklerini aldı. Saldırı katılım sonrasında Hitler'in ordusuna katılmıştı Avusturyalılar, gerçekleştirildiği Üçüncü Reich 1938 yılında. Kaç tür sayısal üstünlüğüne Brest Kalesi kaldı en önemli sorun değildir. onlar ne yaptılar yapmayı başardı nasıl en zor anlamak için.

Kalenin yakalama

saldırı ilk kasırga isabet sonra sekiz dakika sonra başladı. Saldırgan saldırı on beş bin ayak başlangıçta gerçekleştirildi. Olaylar Hedeflenen tek bir direnç garnizon nedeniyle sürpriz etkisi başarısız olmuş, hızla gelişeceğini. savunan kale bir sonucu olarak birbirlerine adalar izole çeşitli kırık edilmiştir. bu güç dengesini işitme, tüm Brest Kalesi kaldı kaç acaba olacaktır. Başlangıçta, gerçekten, Almanlar ciddi bir mukavemetle karşılaşmadan kolaylıkla ve güvenle savunma derinliklerine ilerleyen sanki. Ancak, konsantre edilmiş Sovyet birliklerinin düşman arkada zaten göründü, bütün saldırı kırmak ve düşmanın bölümünü yok etmek başarısız oldu.

askerden oluşan bir derin Belarus içine çekilirken, kale ve şehri terk başardı. Ancak çoğu yapamadı ve onların son atış çizgisini savunmak devam ettiğini. araştırmacılara göre, kale altı bin ve kalan dokuz bin savaşçı bırakabilir. Zaten beş saat kalenin etrafında bir halka kapattı. zaman Direnç arttı ve Naziler en fazla iki alayları saldırgan güçleri getiren rezervleri başvurmak zorunda kaldı. Önceden Katılımcılardan biri sonradan çok direnç tanıştıkları hatırlattı, ancak Rus vazgeçmedi. Ne yaptığını tarafından Brest Kalesi ve kaldı kaç Naziler şaşırttı.

Geçen sınırına tutun

saldırının ilk günün sonunda Almanlar kale bombardımanı başladı. Aralarda onlar teslim Sovyet askerlerine teklif etti. Neredeyse iki bin kişinin exhortations heeded. Sovyet bölünmeler en güçlü parçası memurlarının evinde buluşup koparma operasyonu planı başardık. Ama olmadı uygulamak: Almanlar önlerinde olan Kızıl Ordu askerleri öldürüldü, bazıları yakalanan. Kaç Brest Kalesi kaldı? son komutanı başlangıcından sonra 23 Temmuz yakalandı. Her ne kadar 30 Haziran tarihinde Naziler neredeyse tamamen organize direncini bastırmak başardı. Ancak orada bazı cepler, birleşmiş ve yine ran bekar erkekleri kalmıştır birisi Bialowieza Forest partizanlar kaçmayı başardı.

Ne olursa olsun planlı Wehrmacht ilk satırı olduğu ortaya çıktı o kadar basit değildi - Brest Kalesi. o savunma, tartışmalı bir konu süren Kaç. Çeşitli kaynaklara göre, hatta ağustos 1941 öncesinde tek bir direnç vardı. Sonunda, son Sovyet asker, suyla dolu Brest kale mahzenleri ortadan kaldırmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.