FormasyonÖykü

Plussa Antlaşması: koşul ve değer

plussa Antlaşması - 1583 yılında Rusya ve İsveç arasında varıldı bu anlaşma. Bu tamamlanmasında önemli bir adım olduğunu Livonya Savaşı. İlk başta, bu üç yıl imzalanan, ardından taraflar bir dört yıl daha uzatılmasını zorunda kalmıştır. müzakere süreci nedeniyle savaş süresince iki ülke arasındaki çıkar çatışması için, birkaç aşamada gerçekleşti.

tarih öncesi

plussa Antlaşması Baltık kıyıları boyunca iki ülke arasındaki yorucu bir çatışma sonuçlarını açıkladı. Ülkemiz Moğol istilasından sonra kuzeyden denize erişimi kesilmiş ve XVIII yüzyıla kadar bu hakkın restorasyonu için mücadele edildi. Bu Polonya-Litvanya devlet kaçmak istedim. Bu savaş ülkemiz için kötü bitti ve plussa ait antlaşma imzalandı önceki yıl, Rus hükümeti düşman Livonia ve Polotsk geçiş konusunda bir anlaşma imzaladı.

eğitim

1583 yılında müzakere süreci birkaç aşamaya gergin. Başlangıçta, taraflar iki ay boyunca bir ön anlaşma imzaladı. sözleşmenin son hali bu yıl Ağustos ayında sadece yayınlandı. Ama 2 yıl sonra, ülkemizde ve İsveç hükümeti bir süre sonra yürürlüğe giren plussa sözde ikinci antlaşma, girmiştir.

karşılık

İlk delegasyonlar toprak meseleleri üzerinde uzlaşmaya varamadı olması dikkat çekiciydi. sahip oldukları tek şey - dünyanın rızasıdır. İkinci anlaşma zaten bölüm eşyalarını ilişkin özel hükümler içeriyordu. Ülkemiz için ana zorluk İsveçli heyet söndürme sırasında ordusunu aldı topraklarda, üzerine Moskova'ya vermeyeceğine dikkat aslında yatıyordu. Sonunda o kendi ilçeleri ile böyle Yam, Koporje olarak şehirler ve diğer bir dizi tutmak başardı. Ama ülkemizde nehir Neva dar bir geçit ile denize erişimi sürdürmek başarmıştır.

değer

plussa Antlaşması, tarih hangi - 1583 yılında, Baltık Denizi üzerinde karmaşık bir savaş sonuçlarını açıkladı. Ne yazık ki, Rusya (ülke çünkü opriçnina ekonomik zayıflamış) büyük nedeni ağırlaştırılmış siyasi durumun hedefine elde değil. Rusya stratejik açıdan önemli alanlarda bir dizi kaybetti, ama bir Neva ağzını korumuştur. Biz bu kara tavizler geçici olduğunu unutmamak gerekir. Birkaç yıl içinde geri savaş her iki taraf için de aynı öneme sahip kuzey bölge için başladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.