FormasyonÖykü

Ilerleme ve regress çelişkileri tarihin itici gücü olan

Tarihsel süreç bazen bazen aniden, evrimsel kez çok heterojen ilerler ve hiç durgunluk içine düşer. Ancak, asırlık sorudur, tarihin itici gücü budur. Bu güçlerin yönünde sorusunu yükseltmek birçok cevapları verdi ve onu karanlığa ütopyacılık elemanları ile, mahkum etmek çılgınca iyimser onun anlam çok farklıdır.

Antik çağda, tek antik olmasın, insanlığın düşüşe "altın" yüzyılın geldiğini çok popüler inancıydı. Sürekli ve ilerlemenin itici güçleri aşırı fiziksel rahatlama çalışmaları yapmaya yöneltir, bilgisayarların ortaya çıkması araştırma ve geliştirme dikey yönde durdurdu düşünme bir kişi mahrum etmek. Bu, elbette, ilerlemenin sonuçlarından ötürü aşırı bir nokta, ancak, burada gerçeğin oranı mevcuttur. Gelen gelişme itici güçlerinden tarihine olarak kabul edilir üretici güçler, buna göre, bunların iyileştirme bazı nüanslar coğrafi ve birlikte insanlığın daha ileri başarılı gelişimi yol açar ve ulusal karakteri. Diğer bir deyişle, bir üretim yöntemi ve belirli bir ilerleme derecesine işaret etmektedir. itici güçler farklı faktör ancak toplumun tüm alanlarında ağırlıklı olarak bilimsel ve teknik ilerleme vardır.

Antik dünyada, üretimin ana mod o zamana kadar, o oldukça verimli oldu ve bu toplumların ihtiyaçlarını karşılamak, köle işçilik oldu. Yavaş yavaş, ancak, onların emek sonuçlarına ilgi değildir bir köle, verimli çalışamaz aksiyomu, o galip ve kölelik üretiminin daha ilerici feodal modunu değiştirmek için geldi. Tabii ki, o ortaya çıktığı ilk aşamalarında daha üretken, ama nedeniyle köylülerin özgürlüğünün kişisel eksikliği de onun aşırı ölçüde verimsiz hale gelmektedir. Sonraki üretim eylemi kapitalist moduna girer, serbest yapımcı ayrıca bu etkiyi artıracak üretim araçları, hakkını pekiştirmek için bir ihtiyaç olduğu anlamına gelir işlerinin bir sonucu olarak ilgilenen şahsen zaten.

Genel olarak Devam - iki yönlü bir süreç ve etkili olur. İnsan gelişimi tüm toplumlar aynı anda ilerleme anlamına gelmez. Aksine bazı arkaik toplum çağında donmuş sanki taş devrinden, o Amazon yerlileri hatırlamak yeterli.

Böylece, güç ve ilerleme sadece toplumun parçası geçerlidir ve hatta onlarda özellikle 17, ilkokul, değil sistemdir - 18 yy. Bu dönemde üretim süreçlerinde önemli değişiklikler olmuştur. askeri ilişkiler, kamu yönetimi, diğer alanlarda teknik ve teknolojik süreçlerde harika değişikliklerle birlikte, bunlar çok mütevazı ve hatta geriye olabilir. Varolan Serflik birlikte 19. yüzyılın ortalarında Rus geniş endüstriyel gelişmeyi hatırlatmakla yetinelim. Hareketli bir kompleks küresel süreçte tarihin kuvvetleri özetledi ve genel gelişimi döküldü. ilerlemenin itici güçler, bu nedenle, ilerici gelişmenin çelişkileri vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.